Horoskopi ditor – 19 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Fillimi përsëri mund të kërkojë aktualisht pak guxim. Ju mund të keni frikë të hyni në një situatë të njohur nga e kaluara, veçanërisht nëse nuk ka shkuar aq mirë herën e parë. Tani që po fillon përsëri, mund të shqetësoheni për sikletin e mundshëm. Kini pak më shumë besim në veten tuaj – përpiquni të kujtoni atë që keni bërë në të kaluarën, në mënyrë që të mësoni nga gabimet tuaja, jo t’i frikësoheni. Ju mund ta keni këtë shans të dytë sepse keni qenë shumë afër suksesit herën e fundit, kështu që kapeni atë!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një sekret që keni mbajtur për një kohë mund të jetë më në fund gati për liri. Mund të ketë pasur mundësi të mëparshme për të ndarë këtë sekret, por ju jeni përmbajtur nga frika e reagimeve të mundshme nga të tjerët. Mund të jetë koha për të provuar përsëri, duke ju lejuar të filloni me të vërtetë procesin e shërimit të brendshëm. Mbajtja e gjithë kësaj për vete ka të ngjarë të ishte një barrë, dhe heqja e saj nga supet mund t’ju ndihmojë të ecni përpara. Dilni atje dhe thoni atë që duhet të thoni!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të qenit përballë një turme mund të mos shkojë mirë në këtë moment. Paraqitja e ideve tuaja para të tjerëve mund të jetë frikësuese, pavarësisht nëse jeni në skenë ose thjesht i tregoni një temë të vështirë disa miqve. Ju mund t’ju duhet të mbroni informacionin që keni mbledhur – edhe nëse e bëni këtë, dëgjuesit tuaj ende mund ta refuzojnë vetë-shprehjen tuaj. Kjo nuk reflekton në vlerën tuaj! Ndonjëherë thjesht nuk jeni përballë audiencës së duhur për mesazhin tuaj. Duhet të ketë shumë më shumë mundësi në të ardhmen.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një siklet i kaluar mund t’ju ndjekë sot. Fatkeqësisht, edhe nëse mendoni se keni lëvizur nga ky incident, të gjithë të tjerët mund të jenë ende të fokusuar në të. Të qeshni derisa të shuhet përfundimisht mund të jetë gjithçka që mund të bëni, sepse është e vështirë të vendosni gozhdën e fundit në arkivolin e një momenti të sikletshëm. Sa më shumë reagim t’i jepni, aq më shumë të tjerët mund të inkurajohen të tallen me të, kështu që përpiquni ta lini të shkojë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Shmangia nga qartësia sot mund të krijojë probleme për ju në të ardhmen e afërt. Frika për t’u dukur memec para dikujt që do të dëshironit t’i bënit përshtypje, mund t’ju bëjë të dëshironi t’i rezistoni pyetjeve, por të kesh vetëm një gjysmëkuptim të asaj që po ndodh mund të krijojë një situatë edhe më konfuze. Vazhdoni dhe rrezikoni të dukeni budallenj në mënyrë që të gjeni të vërtetën, sepse nuk duhet të jetoni me një keqkuptim që mund të ishte pastruar menjëherë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mungesa e besimit te dikush mund të krijojë sfida për ju sot. Mund të jetë e nevojshme t’i besoni dikujt që nuk keni besim, apo edhe te dikush që ju ka lënduar në të kaluarën. Pavarësisht përvojave tuaja të së kaluarës, ka të ngjarë të mos keni askënd tjetër ku të mbështeteni në këtë moment. Ndonjëherë thjesht duhet të shpresoni për më të mirën dhe të lini një person të padëshiruar t’ju ndihmojë të përballoni një situatë të vështirë. Lëshimi i kontrollit është i vështirë, por një ndihmë është më mirë se pa ndihmë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Çdo përpjekje për t’i treguar dikujt vlerën tuaj tani mund t’ju pengojë. Dëshira juaj për t’i bërë përshtypje dikujt mund t’ju bëjë të silleni jashtë karakterit tuaj rreth tyre dhe ndoshta nuk do të dukeni aq të lezetshëm sa kishit menduar. Në vend që të përpiqeni të qëndroni jashtë në mënyrë të panatyrshme, pasi kjo mund të përfundojë më shumë e sikletshme sesa mbresëlënëse, ju duhet të bëni çmos për ta luajtur mirë. Tregojuni atyre se jeni të interesuar për atë që ata kanë për të thënë në vend që të përpiqeni të ekspozoni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Zakonet negative mund t’ju dëmtojnë për momentin. Ju mund të jeni kënaqur shumë ose jeni rraskapitur me aktivitete që nuk ju shërbejnë. Argëtimi i cekët është i mirë në moderim, por shkuarja në ekstreme mund t’ju çojë drejt disa pasojave të përhershme. Kjo mund të jetë çdo gjë që ju lejoni të marrë përsipër jetën tuaj – gjërat në dukje të vogla si zakonet e gjumit të dobët ose të ushqyerit mund të kenë efekte të mëdha tek ju. Punoni në reduktimin e ndikimeve jo të shëndetshme në jetën tuaj për të pasur një të ardhme më të lehtë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Drama mund të shkundë thelbin e një lidhjeje të besuar pa paralajmërim. Pavarësisht se sa besim kishit në këtë person, ai përsëri mund të tradhtonte besimin tuaj ose t’ju ofendonte. Ju mund të kuptoni se ata nuk po kujdeseshin për ju ashtu siç mendonit, gjë që ju shtyn edhe më shumë larg njëri-tjetrit. Çdo çekuilibër në pushtet do të duhet të ribalancohet përpara se të mund të ecni përpara – dhe mund të mos ecni përpara nëse nuk mund të bini dakord për atë që duhet rregulluar.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të tjerët mund të mos e kuptojnë personin që ju jeni rritur. Të ndihmosh njerëzit që të duan të kuptojnë ndryshimet që i ke bërë vetes, pavarësisht nëse i keni bërë me vetëdije apo jo, mund të ndihet zhgënjyese. Ju mund të mos e kishit kuptuar se jeni ndryshe derisa jua theksuan! Bëjuni të ditur se ky jeni ju tani dhe do ta vlerësonit pranimin e tyre ndërsa pranoni ndryshimet e tyre.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Luftimet e komunikimit mund të lindin në çdo moment. Pavarësisht se sa e dashur duhet të jetë qasja juaj, nëse ata nuk e shohin kështu, ata mund t’i interpretojnë deklaratat tuaja me qëllime të mira si një sulm. Ndërsa mund të përpiqeni të shpjegoni veten, ata mund të jenë shumë të kapur në narrativën e tyre të brendshme të vetë-imponuar për t’u kuptuar. Ndonjëherë këndvështrimet tona thjesht nuk përputhen, dhe ju mund ta shprehni veten vetëm në mënyrën më të mirë që dini – nëse në fund e kuptojnë apo jo.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një ekuilibër i qëndrueshëm mund të jetë i vështirë për t’u arritur aktualisht. Ju mund të keni menduar se po qëndronit në një bazë të fortë, por kur u morët në pyetje, shpejt kuptuat se toka nuk ishte aq e fortë sa besonit. Dikush mund t’ju sfidojë të rriteni, edhe nëse duket sikur po përpiqet t’ju shkatërrojë. Në vend që të përpiqeni të mbani fort besimet tuaja të vjetra dhe të shpërfillni atë që ata thonë, lejoni që informacioni i ri që mësoni të ndihmojë në përmirësimin e njohurive tuaja. Ju mund të ndërtoni një themel të ri.

Burimi: Tarot