Horoskopi ditor – 19 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Vlerat tuaja do të ndryshojnë sot. Afërdita, planeti i kënaqësisë, po formon një shesh të sikletshëm me Uranin rebel, i cili mund të ekspozojë një ndryshim të thellë midis mënyrës se si i qaseni jetës në krahasim me njerëzit me të cilët jeni rrethuar. Mos harroni se nuk keni pse të jeni identikë në pritjet apo hobit e preferuar, edhe me miqtë tuaj! Është krejtësisht normale të mos pajtoheni për gjëra të vogla. Edhe nëse nuk mund të arrini një kompromis, nuk është fundi i botës.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ruajtja e reputacionit tuaj nuk duhet të jetë me çmimin e lumturisë suaj aktuale. Me Venusin në pjesën më të dukshme të grafikut tuaj, është e lehtë t’i frikësoni njerëzit dhe t’i bëni ata t’ju shohin me sy adhurues, por kjo ndonjëherë mund të ndihet e kufizuar nëse shqetësoheni për të mbajtur një imazh të përsosmërisë. Dëgjoni çdo nxitje për t’i tronditur gjërat sot dhe mos u shqetësoni se mos prishni mendimin e dikujt tjetër për ju. Njerëzit që kanë rëndësi duhet t’ju japin hapësirën për të qenë ju.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Linja midis fantazisë dhe realitetit është më e hollë se normalisht për ju tani. Afërdita është në sektorin tuaj të epshit, duke ju dhënë arsye të pafundme për të besuar në të pamundurën, por ajo do të formojë një kënd të përafërt me Uranin ikonoklast në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm, duke e bërë të lehtë të humbni gjurmët se ku po shkoni dhe si synoni të shkoni atje. Ju mund të hartoni aventura të mahnitshme për veten tuaj, por përpiquni t’i mbani këmbët në tokë sepse do të jetë e lehtë të humbisni detaje të rëndësishme.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Çdo dëshirë për privatësi mund të ndërpritet sot, pavarësisht nëse ju pëlqen apo jo. Me Venusin në sektorin tuaj të intimitetit, jeni më të prirur për të marrë kohë për veten tuaj. Kjo është mirë – të paktën derisa Venusi të përballet me Uranin tronditës, aktualisht në sektorin tuaj shoqëror për një turne të zgjatur. Një grup miqsh mund të fillojë të “bombardojë” telefonin tuaj, duke ju lutur që të shkoni dhe të luani ndërkohë që ju dëshironi të jeni vetëm. Çfarëdo që zgjidhni të bëni, jepni përgjigjen tuaj me dashamirësi.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Edhe marrëdhëniet tuaja më të rëndësishme mund të zbresin në vendin e dytë sot. Afërdita është në shtëpinë tuaj të 7 të partneriteteve dhe kontratave, duke inkurajuar njerëzit e tjerë që të sjellin përvoja pozitive në rrugën tuaj. Gjithsesi, kjo energji e lehtë largohet kur Venusi sheshon Uranin në sektorin tuaj të karrierës dhe hedh një pengesë në minutën e fundit në rrugë. Një detyrë profesionale mund të shfaqet në minutën e fundit, me një shef që kërkon që të hiqni dorë nga gjithçka për të kryer detyrën tuaj. Njerëzit e duhur duhet të kuptojnë situatën tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Jeta juaj ndoshta ka ecur mjaft mirë kohët e fundit, por ka gjithmonë një mundësi që gjërat të ndryshojnë me një qindarkë. Afërdita është në shtëpinë tuaj të 6 të rutinës dhe shëndetit, duke i shtuar një prekje lehtësie përditshmërisë, por kjo energji kopacetike do të lëkundet kur Venusi të bëjë një katror të përafërt me Uranin në sektorin tuaj të zgjerimit. Ju mund të keni një dëshirë pothuajse të pamohueshme për të hedhur librin e rregullave nga dritarja – dhe sot, kjo është në rregull!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

E sotmja mund të ndihet paksa si një lojë fshehjeje. Sundimtari juaj, Afërdita, po kërcen nëpër shtëpinë tuaj të 5 lozonjare dhe ju kërkon të vini në qendër të vëmendjes, por kjo energji e kërkimit të vëmendjes kontrollohet kur Venusi sheshon Uranin në shtëpinë tuaj të 8 thellësisht private, duke ju tërhequr përsëri në krahë. Ju nuk keni pse të zgjidhni njërën ose tjetrën dhe të ndani veten – sigurisht që mund të jeni më shumë se një gjë! I vetmi person që duhet të kënaqni tani jeni ju.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Qëndrimi afër shtëpisë mund të duket si një ide e mirë derisa njerëzit të fillojnë të injorojnë çdo shenjë “Mos shqetësoni” dhe të vijnë të trokasin në derën tuaj. Afërdita e dashuruar me kënaqësi vendoset në shtëpinë tuaj të 4 të rehatshme, duke ju dhënë mundësinë të qetësoheni siç e shihni të arsyeshme, por ajo gjithashtu do të bëjë një shesh të përafërt me Uranin në sektorin tuaj të partneritetit. Dikush mund të vendosë që keni kaluar shumë kohë vetëm dhe të përpiqet t’ju tërheqë për të luajtur! Konsideroni të bëni kompromis duke i pritur ato në vendin tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Bota ka vendosur më shumë mundësi argëtimi në rrugën tuaj kohët e fundit, por kjo nuk do të thotë se dita e sotme do të jetë e mbushur me asgjë tjetër përveç udhëtimeve me gëzim. Me Venusin e dashur në Shtëpinë tuaj të tretë të Fqinjëve dhe Komunikimeve, ju keni kërkuar më shumë se normalja dhe keni gjetur shumë mënyra për ta jetuar jetën në maksimum! Megjithatë, një lemzë mund ta ndërpresë këtë kur Venusi vendos në shesh Uranin në sektorin tuaj të përgjegjësisë dhe kërkon që të merreni me çdo punë të pazgjidhur. Kohët argëtuese mund të duhet të presin.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Jeta do t’ju ofrojë më shumë se një tundim për momentin. Afërdita është e zhytur në sektorin tuaj material, duke ju dhënë shumë gjëra të bukura për t’u argëtuar. Gjithçka është mirë derisa ajo të përballet me Uranin në sektorin tuaj të kënaqësisë, duke e bërë pothuajse të pamundur për ju që të mbani veten nën kontroll. Problemi më i madh tani është ta teproni me çdo gjë – ndërsa keni lejen kozmike për të shijuar veten, mos u mundoni aq fort sa të përfundoni të pendoheni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Dëshirat tuaja aktuale mund të jenë në kundërshtim me ato të një anëtari të familjes ose shokut të dhomës. Afërdita po viziton shenjën tuaj në turneun e saj vjetor, ku normalisht dëshiron t’ju japë të gjithë bujarinë e saj. Thënë kështu, kur ajo të vendosë në katror Uranin në sektorin tuaj të shtëpisë sot, ajo do të sjellë diçka të papritur nga katër muret tuaja. Dikush me të cilin ndani hapësirën mund t’ju detyrojë të frenoni në lundrimin tuaj të kënaqësisë, prandaj përpiquni të ngadalësoni shpejtësinë përpara se të goditni një mur.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Jeta nuk është veçse një ëndërr, derisa realiteti i sotëm t’ju godasë në fytyrë. Me Venusin në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm, është e lehtë të rrëshqisni syzet tuaja me ngjyrë rozë dhe ta shihni jetën ashtu siç do të dëshironit të ishte dhe jo si është në të vërtetë. Fatkeqësisht, katrori i saj i ndërlikuar me Uranin e padisiplinuar në sektorin tuaj të komunikimit është këtu për t’ju kujtuar se nuk mund ta shmangni botën përgjithmonë. Mos harroni se edhe nëse koka juaj është në re, ju duhet të mbani këmbët tuaja në tokë!

Burimi: Tarot