Horoskopi ditor – 19 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një ton pasiv-agresiv mund të jetë i dukshëm në fjalimin tuaj aktual. Ju mund të ndiheni sikur keni arsye të vlefshme për t’u mërzitur me të tjerët dhe pyesni veten se si ata nuk e shohin atë në këtë mënyrë. Ndoshta ju e keni sjellë këtë vetë! A keni bërë gjëra për ta, duke shpresuar se do të kishin një reagim të veçantë dhe më pas do të zhgënjeheni kur nuk e përmbushën përfundimin e tyre të pazarit të pashprehur që kishit në kokën tuaj? Mendoni të tërhiqeni pak në mënyrë që të përqendroheni në atë që mund të kontrolloni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të keni një mendje të plotë për një kauzë që ka rëndësi për ju sot. Edhe me këtë avantazh, ndarja e pikëpamjeve tuaja me një organizatë ku i përkisni mund të jetë ende shumë frikësuese. Mund të ketë më shumë kuptim të punoni për të shprehur veten në ndërveprime një-me-një për momentin. Kur adresoni kundërshtimet e një personi të vetëm në një kohë, do të keni mundësinë ta bëni këtë me fokus të mjaftueshëm për t’ia dalë me të vërtetë. Punoni drejt llojit të suksesit mbi të cilin mund të ndërtoni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të pohosh veten mund të jetë zhgënjyese për momentin. Pavarësisht nëse jeni vërtet në gabim apo jo, një figurë autoriteti mund të protestojë në mënyrë dramatike dhe bindëse se ju e keni lënduar atë emocionalisht. Kjo mund t’ju bëjë të ndiheni fajtorë, sepse kush dëshiron të jetë i keq? Kur keni të bëni me dikë që është në atë kornizë mendore, ka të ngjarë që nuk ka asnjë argument racional që do ta tërheqë atë në anën tuaj. Në vend të kësaj, përpiquni të merrni rezultate praktike ndërkohë – do të jetë e vështirë për ta që të debatojnë me këtë!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Pikëpamjet tuaja idealiste shpirtërore ose politike mund të pengojnë nevojat tuaja më njerëzore. Sa më shumë të flisni për standardet e larta që të gjithë duhet të përmbushin, aq më keq do të ndiheni sa herë që fshehtas nuk i përmbushni ato. Ndërsa ju keni gjëra të mira për të kontribuar në botë, ato mund të mos jenë saktësisht ato që mendoni se janë. Njerëzit përreth jush mund të gjejnë frymëzim më të madh në ndershmërinë radikale në lidhje me vështirësitë e të qenit etik. Në fund të fundit, askush nuk është i përsosur!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Arritja e ekuilibrit të duhur në jetën tuaj shoqërore mund të jetë një sfidë. Me dëshirën tuaj për të zhvilluar lidhje të reja, është më e lehtë se sa mendoni të thoni shumë për çështje thellësisht personale, duke i bërë dëgjuesit të mos ndihen rehat. Ndërsa një zbulim i tillë mund të jetë pikërisht ajo që i duhet një miqësie e krijuar për të arritur nivelin tjetër, ndoshta nuk jeni ende aty në këtë rast – ndërtimi i besimit dhe rehatisë kërkon vetëm kohë! Punoni për të kultivuar ndjenjën tuaj të sigurisë emocionale dhe do të kuptoni se nuk ka nxitim të çmendur.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dinamika e fuqisë në një marrëdhënie të ngushtë mund t’ju frustrojë. Ndoshta personi tjetër dëshiron përfitimet e të qenit në krye pa pjesën e vështirë të kërkimit të hapur të atij statusi. Ata mund të dyshojnë se ju do të reagonit keq ndaj idesë së diçkaje më pak se barazi totale. Pavarësisht nga idetë e tyre, ndoshta ju jeni të gatshëm të pranoni se jeni në nivele të ndryshme – nëse ata do të ishin të sinqertë për këtë. Bërja e pyetjeve me një ton jo gjykues mund të zbulojë disa detaje shumë të rëndësishme. Provojeni!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju ndoshta jeni të apasionuar pas përkushtimit tuaj ndaj idealeve tuaja më të larta. Ndershmëria me veten është e rëndësishme, veçanërisht ndërsa Marsi agresiv në Shtëpinë tuaj të 9-të të Besimeve nxit Neptunin jo të përkushtuar në sektorin e zakoneve tuaja. Mendoni thellë se sa stabilitet jeni të gatshëm të sakrifikoni në jetën tuaj të përditshme për të vënë në praktikë pikëpamjet tuaja. Megjithëse të qenit ndryshimi që dëshironi të shihni në botë mund t’ju mbushë me krenari, është në rregull të keni nevoja të tjera. Kultivoni mjaftueshëm vetëvlerësim për të kuptuar se edhe rehatia juaj ka rëndësi.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Bashkëpunimi me të tjerët mund të jetë i vlefshëm për ju në këtë kohë. Megjithatë, ndërsa shpimi i Marsit në shtëpinë tuaj të 8-të intime sfidon Neptunin e paqartë në sektorin tuaj të vetë-shprehjes, mund të ndiheni sikur ky zhvillim do t’ju detyronte të hiqni dorë nga privatësia juaj. Mos harroni se nuk mund t’i mbani të gjitha letrat afër gjoksit tuaj përgjithmonë – përfundimisht, ju duhet të luani dorën tuaj. Plus, çfarëdo që jeni të shqetësuar për zbulimin ndoshta nuk është aq e keqe sa mendoni. Kërkojuni miqve për perspektivë nëse keni nevojë për të.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Baza e një marrëdhënieje të ngushtë mund të duket e lëkundur sot. Me Marsin kërkues në sektorin tuaj të partneritetit që po përballet me Neptunin e turbullt në Shtëpinë tuaj të 4-të të Stabilitetit, mund të dëshironi që personi tjetër të përcaktojë më konkretisht angazhimin e tij. Merrni parasysh motivimin tuaj – a kërkoni njohuri për rehatinë tuaj personale, apo jeni më të shqetësuar se si detajet aktuale të paqarta ndikojnë në statusin tuaj shoqëror? Cilado qoftë përgjigja juaj, njohja e saj mund të drejtojë përpjekjet tuaja për të ndjekur ndërrimet e sakta që ju nevojiten.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Komunikimi i paqartë për detyrat rutinë mund të çojë në zhgënjim në çdo moment. Megjithëse mund të hezitoni të tingëlloni ashpër duke folur për atë që duket si çdo gjë e vogël, do t’ju kënaqë nëse personi tjetër vazhdon ta bëjë punën gabim. Për sa kohë që ju mund t’u jepni atyre një arsye të kuptueshme pse dëshironi që kjo të bëhet në mënyrën tuaj, ata ka të ngjarë të kuptojnë pikën tuaj. Ndërsa flisni për gjithçka, qëndroni të hapur ndaj mundësisë që do të zbuloni edhe teknika të reja që ia vlen të ndiqni më tej!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të dëshironi të bëni diçka argëtuese dhe kreative, por shqetësohuni se nuk mund ta përballoni atë. Mos u mërzit! Kërkimi i rrjedhave aktuale në financat tuaja mund të çlirojë fonde për t’ju shërbyer më mirë. Ju mund të jeni një prekje e butë për të tjerët që duken të pambrojtur dhe ju kërkojnë të kujdeseni për ta. Ndonëse t’i ndihmosh ata nuk është domosdoshmërisht e gabuar, ju ndoshta keni më shumë hapësirë se sa mendoni për të kundërshtuar disa nga kërkesat e tyre më pak të nevojshme. Ju nuk mund të derdhni nga një filxhan bosh.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund të insistoni që gjërat t’i keni në shtëpi. Ndoshta ushtrimi i kontrollit mbi diçka të dukshme duket se do të kompensojë çdo paqartësi frustruese që po përjetoni për një çështje më personale. Thënë kjo, nuk duhet t’i dini të gjitha përgjigjet. Konsideroni t’i besoni sinqerisht dikujt afër situatës në të cilën ndodheni, si një mënyrë për të lehtësuar presionin e mundshëm që po ndjeni. Ata duhet të paktën të vlerësojnë ndershmërinë – dhe ata mund të rrëfejnë se ju gjithsesi u bëni përshtypje!

Burimi: Tarot