Horoskopi ditor – 19 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Teprica mund t’i japë ditës një dhunti të shkëlqyeshme. Afërdita e dashuruar me kënaqësi është në sektorin tuaj të të ardhurave, duke bërë që gjithçka që shikoni të duket se shkëlqen, veçanërisht kur ajo lidhet me Neptunin mistik në mbretërinë tuaj të ëndrrave. Është koha e përsosur për t’u kënaqur me shpenzimet argëtuese – por përpiquni të mos harxhoni gjithë buxhetin tuaj. Ju mund të kënaqni dëshirën tuaj për diçka të re pa e hedhur buxhetin nga dritarja. Mos harroni, nëse kushton shumë, atëherë sigurohuni që do ta përdorni shumë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mund të përjetoni shumë ndjenja aktualisht, por në një mënyrë mjaft të bukur! Sunduesi juaj Venusi është në shenjën tuaj, duke ju bërë të ndiheni pa dyshim mirë me jetën. Sot ajo do të sinkronizohet me Neptunin ëndërrimtar në sektorin tuaj të miqësisë, kështu që ju do të dëshironi të siguroheni që edhe të gjithë të tjerët të kënaqen. Është koha e përkryer për të trajtuar disa miq për një natë jashtë apo edhe për të surprizuar dikë me një dhuratë domethënëse, por sigurohuni që njerëzit që po trajtoni meritojnë mirësjelljen tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të bëni përparim të lehtë me më pak përpjekje se zakonisht sot. Afërdita në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm po ju jep një shtysë nga prapaskenat, por gjërat mund të shfaqen kur ajo përafrohet me Neptunin në sektorin tuaj të reputacionit. Kjo është një kohë e mrekullueshme për t’u dukur pak – por mos u shqetësoni shumë për përpjekjen për të bërë ndryshime të qëndrueshme ose me ndikim. Neptuni është shumë kalimtar, kështu që kjo energji i ngjan Hirushes: çdo fustan apo këpucë prej xhami do të zhduket ndoshta në mesnatë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Bota po ju ofron shumë mundësi sot. Njerëz të mirë mund të vijnë në jetën tuaj nga larg, pasi Venusi i dashur noton nëpër shtëpinë tuaj altruiste të 11-të dhe sextilon Neptunin fantastik në sektorin tuaj të udhëtimit. Bëni një përpjekje për t’u lidhur me të njohur të rinj nga prejardhje të ndryshme, ose bëni çmos që të bëheni vetë eksplorues dhe të mësoni më shumë për njerëzit që mendojnë ndryshe nga ju. Do të gjeni një sasi të habitshme thellësie dhe kënaqësie që ju pret përtej horizontit.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Besimi në veten tuaj mund të japë rezultate të pabesueshme. Ju keni një erë të veçantë në velat tuaja, ndërsa Venusi zbukurues lundron nëpër sektorin tuaj të reputacionit, duke u treguar të gjithëve se sa tërheqës mund të jeni. Ju mund të prekni diçka të veçantë kur ajo ndan Neptunin mistik në shtëpinë tuaj të 8-të ezoterike, duke fuqizuar mendimet dhe pohimet tuaja. Nëse nuk e keni tashmë një pohim që ia përsërisni vetes, tani është koha e duhur për ta bërë një të tillë! Ju jeni natyrshëm një krijesë me bollëk, ndaj manifestoni këtë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ka diçka tepër të ëmbël në ajër tani – dhe ju ndoshta nuk do të shijoni gjithçka vetë. Afërdita në shtëpinë tuaj të 9-të të kësaj bote po ju tregon se ka pamje të pabesueshme për të parë nëse shikoni vetëm përtej oborrit të shtëpisë tuaj. Ajo gjithashtu lidhet me Neptunin në sektorin tuaj të partneritetit, duke ju ndihmuar të krijoni një dyshe vërtet dinamike ndërsa filloni të zbuloni se çfarë ju pret. Lëreni veten t’i shihni gjërat me syze ngjyrë rozë. Ndonjëherë jeta është vërtet kaq e mirë!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Rruga para jush po bëhet paksa e egër sot. Temperatura mund të rritet, falë vëmendjes së Venusit, duke udhëtuar nëpër shtëpinë tuaj të 8-të gjithçka ose asgjë dhe duke e kthyer vëmendjen tuaj në aspektet më intensive të jetës. Megjithatë, këto intensitete marrin një shkallë fantazie, pasi Afërdita e shemb Neptunin në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe rutinës ditore. Ajo që shihni dhe ajo që ndjeni janë dy gjëra shumë të ndryshme! Besojini intuitës suaj tani dhe shikoni se ku ju çon ajo.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Jeta ju paraqet diçka si përrallë sot. Njerëzit mund të ndihen të prirur t’ju kënaqin, falë Venusit të këndshëm që kërcen me Neptunin magjik – veçanërisht me Venusin në sektorin tuaj të marrëdhënieve dhe Neptunin në shtëpinë tuaj të 5-të pasionante. Ju mund t’i vendosni dëshirat tuaja përpara dhe në qendër tani dhe të besoni se njerëzit do t’ju mbështesin në ndjekjen e tyre. Mos harroni se ju nuk duhet ta bëni këtë vetë! Njerëzit që duan t’ju shohin të keni sukses duhet të jenë pranë jush.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ka njëfarë lehtësie në ditë, e cila ju lejon të rrëshqitni sikur të jeni në patina. Afërdita në sektorin tuaj rutinë po krijon një sekstil të këndshëm për Neptunin në shtëpinë tuaj të 4-të emocionale, kështu që ka një shans të mirë që disa pengesa të zhduken ose që dikush tjetër të ndihmojë në pastrimin e rrugës përpara. Edhe nëse zakonisht preferoni t’i bëni gjërat vetë, është mirë të pranoni ndihmën pa u ndjerë fajtor ose borxhli ndaj askujt. Ju e keni fituar këtë mbështetje!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të zgjidhni atë që dëshironi sot dhe ta bëni realitet. Gjetja e një auditori për çdo përpjekje krijuese duhet të jetë më e lehtë se kurrë, falë përpjekjeve të Venusit simpatik në shtëpinë tuaj të 5-të të gjallë dhe Neptunit aspirues në sektorin tuaj të komunikimit. Do të jeni të mbushur me gjithë frymëzimin që ju nevojitet për të ndarë vizionin tuaj me botën! Bëni diçka për t’u shprehur, sepse edhe një veprim i vogël mund të ketë një ndikim të madh në të ardhmen për ju dhe njerëzit përreth jush.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Është një ditë e mirë për të udhëhequr nga zemra. Ekziston një kënd i veçantë midis Venusit në shtëpinë tuaj të 4-të themelore dhe Neptunit në fushën tuaj të sigurisë materiale. Jini të hapur për nevojat tuaja – dhe jini të gatshëm të dëgjoni njerëzit e tjerë kur ata, nga ana tjetër, t’ju thonë atë që dëshirojnë. Duhet të jetë më e lehtë se zakonisht për të arritur një kompromis, ndaj mos u futni në asnjë situatë me mentalitet fitues ose humbës. Mbajtja e një mendje të hapur dhe një zemër të hapur do t’ju ndihmojë të keni sukses.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ka një ndryshim të veçantë në erë. Afërdita, duke lëvizur nëpër Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunitetit dhe Komunikimit, po përafrohet me Neptunin, aktualisht në shenjën tuaj. Së bashku, këta planetë po ju inkurajojnë të ndërveproni me këdo dhe gjithçka me një këndvështrim të ri. Edhe nëse ndonjëherë ndiheni pak cinik, vazhdoni dhe besoni në më të mirën sot! Njerëzit ndoshta kanë vetëm qëllimet më të mira nën këtë energji të bukur. Nuk ka nevojë të luftosh kur jeta është kaq e bollshme.

Burimi: Tarot