Horoskopi ditor – 19 shtator 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Ju tashmë ndiheni të lidhur thellë me universin. Ju i vlerësoni të dashurit tuaj edhe më shumë sot dhe mund të shpenzoni bujarisht për njerëzit e dashur për ju.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Sot, pasionante dhe posesive janë dy fjalët që do të përcaktojnë marrëdhënien tuaj me njerëzit që doni. Ju mund të zgjidhni të merrni dhimbje për hir të të tjerëve, gjë që duket se është shumë përmbushëse. Fryma juaj e mirë do të shkrepë qiellin deri në mbrëmje. Sigurohuni që të ndryshoni disavantazhin tuaj në avantazhin tuaj.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Vendosja e gjërave në rregull do të jetë përparësia juaj kryesore. Ju ndoshta do të keni një darkë romantike me të dashurën tuaj. Bisedat joshëse mund të kulmojnë me një përfundim sensual. Ndjenjat tuaja personale do të nxisin mendimet private të partnerit tuaj.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Është koha për t’i kushtuar vëmendje familjes tuaj. Ju keni qenë aq të humbur në punë dhe në fitimin e parave saqë pothuajse i keni harruar ata njerëz për të cilët jeni punuar fort. Bashkëshorti/ja juaj është përpjekur shumë për të përmirësuar marrëdhënien. Është koha t’i përgjigjeni nevojave të partnerit tuaj.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

E sotmja sjell me vete shumë gjëra të paketuara brenda periudhës së saj 24-orëshe. Një mëngjes i vrullshëm dhe një pasdite edhe më e furishme. Pra, pushimi do të jetë një luks për ju sot. Një kohë përrallore me të dashurit tuaj, një darkë e shijshme që do të kënaqë oreksin tuaj dhe një mbrëmje sensuale janë të gjitha në prag.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Jepuni njerëzve një fjalë inkurajimi dhe motivojini ata të arrijnë gjëra më të mëdha. Vishni kapakun e mendimtarit dhe mund të gjendeni në soditje. Kritika do t’ju dëmtojë, por jini sa më gjakftohtë dhe vazhdoni drejt objektivit tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Janë miqtë tuaj që rezultojnë me fat dhe përfitues për ju sot, veçanërisht nëse ndodh që ata po ecin në korridoret e pushtetit. Mos hezitoni të filloni atë sipërmarrje të re të përbashkët sot. Shihni që popullariteti juaj të rritet me hapa të mëdhenj ndërsa merrni njohjen e duhur për aftësitë dhe përpjekjet tuaja.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Është koha e duhur që të devijoni të gjitha energjitë tuaja drejt objektit tuaj të dashurisë. Puna e orientuar drejt kërkimit mund të jetë gjithashtu një opsion. Ka të ngjarë të gjeni dikë të veçantë për të folur për ato kohë të mira të vjetra dhe të kaloni një kohë të mrekullueshme.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Na pret një ditë plot gëzim. Ju ndoshta do të regjistroheni në një kurs me kohë të pjesshme dhe do të mprehni aftësitë tuaja. Por për ata në profesionet e policisë dhe juridikut, ju do të jeni luanët e xhunglës! Vulosni autoritetin tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Pasi të vraponi në rrëmujë për të përfunduar punën tuaj, ju do të uleni dhe do të kaloni ditën duke planifikuar rrjedhën e veprimit të ardhshëm. Fitimet e papritura janë në letër, por ju do të duhet të jeni të kujdesshëm se sa mirë e përdorni. Ju mund të prisni disa mundësi të mira për të trokitur në derë, por hapni derën para se të kthehen për të kërkuar strehë diku tjetër.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Disa ditë, keni dëshirë të dini gjithçka. Sot është një ditë e tillë. Ju gjithashtu do të dëshmoni një kundërshtar të denjë. Ju mund të prishni planet e kundërshtarëve tuaj, shumë në avantazhin tuaj. E keni në vetvete të jeni dijetar. Ju gjithashtu do të provoni forcën e karakterit tuaj, veçanërisht kur gjërat bëhen të vështira.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot ka të ngjarë të jetë një ditë me pasuri të përziera. Ndërsa dita do të ketë një mëngjes të vrullshëm dhe një pasdite të furishme, një darkë të kushtueshme me të dashurën tuaj, të ndjekur nga një mbrëmje sensuale.

Burimi: Ganesha Speaks