Horoskopi ditor – 19 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Marrëdhëniet e sotme mund të sjellin vështirësi në të kaluarën për ju. Ju mund të shihni një anë befasuese të dikujt që keni menduar se e njihni mjaft mirë, gjë që ju bën të pyesni veten nëse vërtet e njihni apo jo. Shpërthimi mund të tingëllojë veçanërisht tërheqës kur Dielli në shtëpinë tuaj të 8-të me temperament provokon Plutonin intensiv – por kjo ndoshta nuk është mënyra më e mirë e veprimit. Historia juaj mund të shtrembërojë realitetin aktual, kështu që bëni çmos për të mësuar të gjithë historinë përpara se të nxirrni përfundime të shpejta.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Familja mund të kritikojë zakonet tuaja sot. Ndërsa mund të vijë nga një vend përkujdesjeje, udhëzimet për zgjedhjet ose rutinat tuaja në jetë nga një anëtar i familjes ose një shok dhome mund t’ju irritojnë akoma – veçanërisht kur Dielli grindet me dashje me Plutonin serioz. Edhe nëse ju pëlqen rruga juaj aktuale, ata mund të shohin diçka që ju nuk e shihni tek vetja. Lërini emocionet tuaja për një moment dhe shikoni nëse ka ndonjë vlefshmëri në atë që ata thonë. Nëse jo, mos ngurroni të vazhdoni!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Obsesioni mund të vijë i maskuar si besnikëri. Dikush mund të ndiejë të drejtën të dijë çdo lëvizje tuajën ose t’ju flasë sa herë që është e mundur, edhe kur jeni të ndarë, dhe ata mund ta konsiderojnë këtë si dashuri. Megjithatë, kjo sasi kontakti mund të jetë e pashëndetshme dhe ju meritoni pak kohë vetëm! Ata mund të hezitojnë t’ju japin hapësirë ose të kritikojnë vendimin tuaj për të fluturuar vetëm për pak kohë, por mos lejoni që kjo t’ju ndalojë. Kalimi i kohës vetëm duhet t’ju ndihmojë të dëgjoni më qartë zërin tuaj të brendshëm.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Njerëzit e zhurmshëm tani mund të jenë kureshtarë në marrëdhëniet tuaja. Ka të ngjarë të jenë anëtarë të familjes ose njerëz me të cilët jetoni dhe mund të gjejnë gabime te të tjerët me të cilët po kaloni kohë. Kjo mund të lindë nga një shqetësim për kompaninë që vazhdoni të ketë një ndikim negativ mbi ju, ose ata thjesht mund të jenë gjykues ndaj partnerit ose grupit të miqve tuaj të zgjedhur. Mund t’i dëgjoni, sepse mund të kenë kontribut të vlefshëm, por mos i lini të marrin vendime për ju.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Gjërat që ju thoni tani mund të tronditin njerëzit. Ndonëse mund të mos jetë e dukshme për ju ndërkohë që po i thoni ato, deklaratat që bëni mund të jenë vërtet të papritura – potencialisht edhe krejtësisht të ashpra, veçanërisht pasi katrorët e guximshëm të Diellit e mposhtin Plutonin. Ju mund t’i thoni ato në një gjendje emocionale ose dikujt për të cilin ndiheni fort dhe pa e kuptuar, fjalët tuaja i lënë të gjithë në mosbesim. Kini kujdes – thuhet ajo që thuhet, edhe nëse kërkoni falje më vonë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ndjenja juaj e sigurisë mund të jetë e tepruar në këtë kohë. Ju mund të ndesheni si dikush që i ka të gjitha së bashku, dhe madje mund të mendoni se po, por të besosh se gjithçka është në rregull pa kontrolluar për t’u siguruar, mund të kthehet në një gabim të madh. Bërja e një liste detyrash të të gjitha gjërave që duhet të bëni do të ishte shumë e dobishme, pasi aktualisht keni më shumë gjasa të harroni diçka që mund të përfundojë duke dëmtuar dikë tjetër si rezultat. Mos lejoni që vetëbesimi të jetë rënia juaj!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Devijimet tuaja nga tradita mund të jenë tronditëse për të tjerët. Rruga që keni zgjedhur mund të largohet nga rruga tradicionale që normalisht ndjek familja ose kultura juaj dhe ky ndryshim mund të duket i bezdisshëm për njerëzit në jetën tuaj që kanë ndjekur atë rrugë tradicionale. Ata mund të dënojnë vendimin tuaj për të krijuar të ardhmen tuaj, por kjo është jeta juaj dhe vetëm ju mund të vendosni nëse është përmbushëse! Rruga e udhëtuar më pak mund të jetë më e mira për ju, edhe nëse ndonjëherë është e vetmuar.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Sot mund të dilni përpara. Talentet dhe aftësitë tuaja janë ndoshta mbi mesataren në një lëndë, por aftësitë tuaja mund t’ju bëjnë të besoni se jeni më me përvojë se sa jeni në të vërtetë. Vënia në praktikë e këtij besimi të ngatërruar mund t’ju vërë në siklet, veçanërisht nëse jeni rreth një figure autoriteti që ka praktikuar për më shumë kohë se ju. Në vend që ta lini këtë ngathtësi t’ju pengojë, kujtojini vetes se të gjithë janë studentë – vetëm disa kanë mësuar për më shumë se të tjerët.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Siguria juaj aktuale në komunitetin tuaj mund të kërcënohet. Ju mund të keni një opinion jopopullor ose ndoshta të ndiheni të gjykuar për pamjen ose statusin tuaj. Dikush në grupin tuaj mund të bëjë një lojë pushteti dhe të përpiqet t’ju manipulojë që të ndiheni të vegjël ose të heshtur, dhe kjo mund të nxisë ndjenjat e pasigurisë. Ndërsa ata mund të kenë një pikë nëse mendimi juaj nuk bazohet në fakt, nuk është e drejtë t’ju turpërojmë në vend që t’ju mësojmë. Merrni parasysh të bisedoni me ta dhe të përpiqeni të ndërtoni një urë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të qenit në një pozicion drejtues mund t’ju sjellë vendime të vështira. Ju mund të jeni vendosur kohët e fundit në një pozicion drejtues dhe si pasojë e keni gjetur veten të pasigurt për të marrë mbi supe përgjegjësinë. Njerëzit për të cilët jeni në krye mund të kërkojnë edhe përgjigje nga ju, dhe nëse nuk u pëlqen ajo që keni për të thënë, ata mund të nënçmojnë aftësinë tuaj për të udhëhequr, duke hedhur më shumë dyshime në mendjen tuaj. Thjesht përqendrohuni në të bërë atë që është më e mira për njerëzit që po drejtoni dhe ka të ngjarë të bëni diçka siç duhet!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mund të jeni gati për të mësuar një informacion tronditës. Dikush që e doni mund t’ju thotë diçka që nuk e prisnit ta dëgjonit dhe marrja e kësaj njohurie mund të destabilizojë gjendjen tuaj emocionale. Ju mund të dëshironi të hakmerreni për mënyrën dramatike që ju bëri të ndiheni ky lajm befasues, por mbani mend se ata mund të kenë pasur frikë t’jua tregojnë këtë informacion dhe nuk kanë dashur t’ju kapin aq të pakujdesshëm. Merrni frymë dhe lërini çdo zbulim të vendoset brenda jush përpara se të reagoni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një partner aktualisht mund të përpiqet t’ju kontrollojë. Pavarësisht se çfarë lloj lidhjeje keni me ta, mund të vëreni se ata përpiqen t’ju bëjnë të bini në përputhje me atë që ata mendojnë se është më e mira. Edhe nëse ata janë të saktë në shumë raste, kjo nuk u jep atyre të drejtën të marrin të gjitha vendimet tuaja për ju – kjo mund të përfundojë me pakënaqësi. Vendosja e kufijve me mirësjellje nuk duhet të jetë e mjaftueshme për t’i dhënë fund marrëdhënies tuaj – nëse është kështu, atëherë mund të mos jetë e duhura për ju.

Burimi: Tarot