Horoskopi ditor – 2 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Kufijtë e zakonshëm mund të mos vlejnë për ju aktualisht, Dashi. Ju jeni kapiteni i jetës tuaj pasi Hëna në shenjën tuaj lidhet me Diellin në shtëpinë tuaj ekzotike të 9-të, duke ju treguar të gjitha mundësitë që presin në botë. Bëni diçka për të sjellë një frymë të freskët në jetën tuaj, potencialisht duke planifikuar një shëtitje në një destinacion që nuk e keni vizituar kurrë ose duke u regjistruar për një seri leksionesh mbi një temë të re. Horizonti po ju bën me shenjë!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Nënndërgjegjja juaj është jashtëzakonisht aktive në këtë kohë. Hëna në shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare po shtrihet në të gjithë qiellin për të mbështetur Diellin në shtëpinë tuaj intensive të 8-të, duke nxitur çështje të vjetra që me siguri keni menduar se do t’i kishit lënë pas. Kjo mund të mos tingëllojë argëtuese në fillim, por në fakt është një mundësi e madhe për ju që të shëroni çdo plagë të së kaluarës ose të adresoni problemet e pazgjidhura që jeni përpjekur t’i shpërfillni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Aftësia juaj për të bashkuar njerëzit mund të jetë vërtet e dobishme për momentin. Ndërsa Hëna rrëshqet nëpër Shtëpinë tuaj të 11-të të Komunikimeve Globale, ajo po trillon Diellin në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve. Së bashku, këta të dy po ndriçojnë lidhjet tuaja personale. Dikush që ka qëndruar në buzë të rrethit tuaj mund të bëhet partner në krim, por do t’ju duhet të kaloni kohë cilësore për t’i njohur në mënyrë që të arrini një vend të besimit të ndërsjellë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Arritja e qëllimeve tuaja mund të duket më e lehtë se zakonisht. Ekziston një rreshtim i bollshëm midis Hënës në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të dhe Diellit në shtëpinë tuaj të 6-të të fokusuar në rutinë, duke ju lejuar të merrni vendime të qarta dhe të sigurta në lidhje me atë që duhet të bëni për të arritur në vijën e finishit. Nëse diçka ka dalë nga rruga, universi po ju ndihmon ta frenoni atë pa shumë përpjekje, ndaj mos prisni të merrni drejtimin dhe t’u tregoni njerëzve se si është bërë. Ju jeni më se kompetent, Gaforre!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Universi dëshiron që ju të keni gjithçka që ju pëlqen tani! Qiejt po shkëlqejnë me një treshe të bukur midis Hënës në shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të dhe Diellit në shtëpinë tuaj të 5-të pasionante, duke ju lejuar të hapni krahët dhe të fluturoni në kërkim të çdo gjëje që e bën zemrën tuaj të këndojë. Nëse jeta ka qenë paksa e shkurtër në argëtim kohët e fundit, kjo është dita e përsosur për ta ndryshuar atë. Prekni fëmijën tuaj të brendshëm dhe bëni diçka për ta bërë veten të buzëqeshni.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ka një rrymë të padukshme që rrjedh gjatë ditës, si pllakat që lëvizin nën sipërfaqen e tokës. Ju mund të futeni thellë në emocionet tuaja ndërsa Hëna lëviz nëpër Shtëpinë tuaj të 8-të të Lidhjes, por kjo është e mirë dhe mirë pasi ajo trillon Diellin në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake, duke ju kujtuar se keni rrjete mbështetëse dhe njerëz që mund t’i thërrisni për të punuar përmes ndjenjave tuaja. Mos kini turp të kontaktoni! Një vesh i ndjeshëm mund të bëjë të gjithë ndryshimin në këndvështrimin tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njerëzit ndoshta duan vëmendjen tuaj – dhe kjo nuk duhet të jetë humbje e kohës suaj. Hëna në sektorin tuaj të marrëdhënieve forcon Diellin në shtëpinë tuaj të tretë të fokusuar në komunikim, duke krijuar një dridhje të ngarkuar dhe optimiste që mund të sjellë diçka joshëse në rrugën tuaj. Një partner i një lloji mund t’ju ftojë për t’u kënaqur, dhe ju do të ishit të mençur të pranonit ofertën e tyre! Mos ki turp të jesh ai që do të marrë drejtimin. E rëndësishme është të qarkullojë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ekziston një treshe e mrekullueshme ndihmuese midis Hënës në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe Diellit në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave, duke ju lejuar të fitoni qartësi dhe tërheqje rreth çdo çështjeje të zakonshme por të rëndësishme. Pavarësisht se çfarë keni në pjatën tuaj, merrni kohë për të kuptuar atë që dëshironi nga puna juaj. Nëse mendoni se nuk po e merrni atë, përpiquni të gjeni mënyrën më të mirë për ju për ta ndryshuar atë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

E sotmja ka të shkruar mbi të emrin tuaj. Hëna në shtëpinë tuaj të 5-të me fat po shtrihet për të krijuar një kënd të bukur me Diellin në shtëpinë tuaj të parë personale, duke ju dërguar një dozë të madhe pozitiviteti dhe mundësie. Nëse keni luajtur të sigurt ose jeni fshehur, ky është shansi juaj për të ndryshuar programin dhe për të marrë në qendër skenën! Lëreni çdo hamendje të dytë pas dhe vendoseni veten në qendër të vëmendjes, sepse ju dhe arritjet tuaja meritoni të shiheni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mbështetja mund të arrijë atëherë kur nuk e prisni. Hëna po rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj të 4-të emocionale dhe sot ajo po trillon Diellin jetëdhënës në shtëpinë tuaj të 12-të shëruese. Nëse është një mik apo anëtar i familjes që ju ofron një dorë ndihmë, ose thjesht vendosni se është koha për t’i marrë gjërat lehtë, vendosni një pikë për të ecur me ritmin tuaj dhe kërkoni ndihmë sipas nevojës. Nëse digjeni, atëherë nuk do të jeni në gjendje të bëni shumë – me ose pa ndihmë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Grupet me të cilat jeni rrethuar po theksohen. Ka një rreze të shkëlqyer që buron nga Hëna në shtëpinë tuaj të 11-të të rrathëve shoqërorë drejt Diellit në Shtëpinë tuaj të tretë të Komunitetit Lokal, duke sjellë njerëz në jetën tuaj me qëllim të mirë. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të mbledhur bandën dhe për të goditur qytetin së bashku! Sigurohuni që të qarkulloni dhe të flisni me njerëz, madje edhe me ata që mezi i njihni, sepse disa njohje të reja mund të bëhen miq shumë të dashur në linjë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Arritjet dhe qëllimet tuaja po vijnë në fokus. Hëna në sektorin tuaj të parave është duke formuar një tribunë të bukur me Diellin në sektorin tuaj të karrierës dhe ata po ju inkurajojnë të siguroheni se jeni duke u kompensuar siç duhet për përpjekjet tuaja. Një grusht shteti profesional i kohëve të fundit mund t’ju sjellë më në fund një rritje të merituar, ose ndoshta një ofertë e re do të shfaqet në tavolinë me një pagë mjaft të bukur të bashkangjitur. Mos pranoni asgjë që nuk i plotëson standardet tuaja, por përgatituni të mbroni pozicionin tuaj.

Burimi: Tarot