Horoskopi ditor – 2 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Arritja e paqes dhe qetësisë ka të ngjarë të jetë qëllimi juaj sot. Të gjithë duhet të tërhiqen dhe të nuhasin lulet herë pas here – edhe ju! Nëse nuk jeni të kujdesshëm, mund të përfundoni në një debat më vonë gjatë ditës, por nuk ka gjasa të jetë shumë serioze. Një debat intensiv do të kërkonte më shumë energji sesa dëshironi të shpenzoni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Njerëzit përreth jush mund të nxjerrin në pah më të mirën në ju tani. Shoqërimi me kolegët ose njerëzit e dashur duhet t’ju ndihmojë të ndiheni si pjesë e gjërave, veçanërisht nëse mund të lidheni me ata që e shohin botën në të njëjtën mënyrë si ju. Ajo që të tjerët mendojnë për ju mund të jetë më e rëndësishme se zakonisht – mos lejoni askënd t’ju poshtërojë, por është mirë të përpiqeni të punoni me mendimet e njerëzve të tjerë. Dëgjimi i disa filozofive të ndryshme mund t’ju frymëzojë të zgjeroni filozofinë tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Intuita juaj mund të forcohet në stratosferë kët kohë, duke e bërë shumë më të lehtë se zakonisht për të kuptuar se çfarë nënkuptojnë vërtet njerëzit. Lejojini vetes të përqendroheni në dëgjimin e vërtetë të njerëzve përreth jush. Kur ata ndihen të vlerësuar dhe dëgjuar nga ju, ata mund të jenë më të prirur të dëgjojnë në këmbim dhe të kuptojnë se çfarë ka rëndësi edhe për ju. Lëreni pozitivitetin të udhëheqë ndërveprimet tuaja me të tjerët – nuk do t’ju çojë në gabim.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Nuk ka nevojë ta merrni jetën shumë seriozisht tani! Lehtësia aktuale në ajër mund t’ju frymëzojë për të ngritur një temë potencialisht të diskutueshme. Lëreni universin t’ju ndihmojë të shpreheni në një mënyrë të qartë, të qëndrueshme dhe të sinqertë, duke qenë akoma mjaftueshëm të sjellshëm për të shmangur shkaktimin e ndonjë ofendimi. Asnjëherë nuk e dini – një mik mund të jetë pajtuar me ju gjatë gjithë kohës, por thjesht nuk dinte si ta ngrinte këtë temë. Edhe nëse nuk pajtohen, mund të keni një debat argëtues.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Përplasja me njerëzit përreth jush është e mundur sot, por mund të shmanget. Ju mund të përqendroheni në nevojat e të tjerëve për të shmangur problemet ose keqkuptimet e mundshme. Ju gjithashtu mund të jeni të prirur për të lexuar shumë në një situatë, kështu që përpiquni të minimizoni çdo ndjenjë veçanërisht dramatike. Ndonjëherë situatat janë vërtet ashtu siç duken! Të qëndroni mënjanë derisa mendja juaj të arrijë në një terren më të qëndrueshëm do të ishte një ide e mirë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Komunikimi i sinqertë rrallëherë është i lehtë dhe sot mund të jetë më e vështirë se zakonisht të ecni në litarin midis të shprehurit dhe dëgjimit. Ju dhe çdo partner i bisedës duhet të dëgjoni këndvështrimet e njëri-tjetrit. Mund të mos jetë e nevojshme t’u tregoni atyre çdo detaj për veten tuaj, ose anasjelltas.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Bërja e gjërave siç duhet mund të qetësojë shqetësimet tuaja sot. Edhe nëse të tjerët nuk janë të përgatitur për t’u marrë me ndonjë detyrë që shfaqet, ndoshta nuk do të doni të ndaleni derisa gjithçka të përfundojë! Ju mund të mos njiheni si shenja më e organizuar, por tani mund të keni një sens të mirë se ku janë më të nevojshme përpjekjet tuaja, kundrejt asaj ku çdo përpjekje për të ndihmuar mund të nxisë një kaos që të ngrihet nga poshtë sipërfaqes. Mundohuni të shmangni kafshimin më shumë sesa mund të përtypni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të kënaqesh me diçka që të bën të ndihesh mirë është ndoshta një mënyrë joshëse për të kaluar ditën. Kjo nuk duhet të jetë një punë e madhe apo një pushim i gjatë – ju duhet vetëm diçka që t’ju ndihmojë të largoni çdo stres që keni ndjerë kohët e fundit. Sigurisht, së pari duhet të hiqni dorë nga disa përgjegjësi të përditshme. Mund të duhen disa përpjekje për t’i përfunduar ato, por ju mund të qëndroni të motivuar duke i kujtuar vetes shpërblimet e mundshme që do të vijnë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Pjesa më e madhe e ditës ka të ngjarë të jetë paqësore, por mund t’ju duhet ende të jeni pak vigjilentë. Ndërsa mund të jetë bukur të kaloni shumë kohë me të dashurit tuaj, të gjithë ndonjëherë kanë nevojë për hapësirë. Nëse temperamenti fillon të ndizet më vonë sot, pyesni veten nëse po tregoheni paksa të paarsyeshëm. Ju gjithashtu mund të bëni një përpjekje për të qenë të përgjegjshëm se pse dëshironi gjithçka që kërkoni. Kur njerëzit e kuptojnë se nga vini, ata kanë shumë më pak gjasa të mërziten.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Emocionet tuaja mund të ndihen më intensive se zakonisht sot – të cilat mund të jenë edhe të mira edhe të këqija. Të qenit në kontakt me ndjenjat tuaja është e shëndetshme, por mbani mend se jo të gjithë do të jenë të interesuar të dëgjojnë për to. Nuk ka të keqe të shpjegosh veten kur është e nevojshme, përderisa dëgjon edhe të tjerët. Bëni më të mirën tuaj për të qëndruar të ekuilibruar midis dy ekstremeve.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ndershmëria financiare do ju shërbejë shumë sot. Nëse nuk keni me të vërtetë paratë e nevojshme, një person i dashur ose një agjenci huadhënëse mund të jetë në gjendje t’ju ndihmojë. Nga ana tjetër, nëse thjesht ndiheni sikur keni nevojë për më shumë para sepse nuk mund të përballoni diçka që ju pëlqen, mund të dëshironi të prisni derisa të keni burime më të forta. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të hequr çdo humbje monetare, në mënyrë që të mund të përballoni një trajtim të vërtetë në një datë të mëvonshme.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju keni lejen kozmike për t’u ndjerë mirë dhe për ta marrë shtruar! Megjithëse mund të ndiheni paksa të ndjeshëm, ky nuk duhet të jetë një problem i madh. Nëse merrni kohën tuaj dhe siguroheni që jeni në gjendje të relaksoheni kur të keni nevojë, mund të shmangni mbingarkesën. Të kaloni pak kohë vetëm mund t’ju ndihmojë të rinovoheni – mos ngurroni të shtyni atë që mundeni për nesër dhe të shijoni një soditje të qetë në botën tuaj të brendshme.

Burimi: Tarot