Horoskopi mujor – Shkurt 2022

Me Venusin dhe Mërkurin që të dy në retrogradë për pjesën më të madhe të muajit të kaluar, 2022 deri më tani ka qenë më shumë rreth rishikimit të së kaluarës sesa përballjes me të ardhmen. Por shkurti fillon me një hënë të re në Ujor më 1 (duke ndodhur mbrëmjen e 31 janarit në Bregun Perëndimor), e cila, megjithëse e ndërlikuar, ofron një rrasë të freskët frymëzuese. Mërkuri përfundon retrogradën e tij në datën 3 duke shtuar vrullin e ndërtimit.

Mesi i muajit ka shumë veprime në të njëjtën kohë. Mërkuri, i cili edhe një herë lëviz mjaft shpejt, hyn në Ujor në datën 14, duke ofruar një bisedë të mrekullueshme të çuditshme për ditën e Shën Valentinit (sido që të festoni… ose jo). Më pas, në datën 16, Marsi dhe Venusi bashkohen në Bricjap duke sinjalizuar një çlirim pas gati një muaji buzë kozmike. Hëna e plotë në Luan po atë natë siguron kulme dramatike si brenda ashtu edhe jashtë dhomës së gjumit.

Jupiteri lidhet me Uranin inovativ në datën 17 duke na inkurajuar të ndërmarrim rreziqe drejt ndryshimeve pozitive. Më pas në datën 18 fillon sezoni i Peshqve! Me diellin në Peshqit idealistë, muaji përfundon me një notë më shpresëdhënëse sesa filloi. Ëndërruese, romantike dhe perfekte për një arratisje.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sundimtari juaj Marsi është rikthyer te Bricjapi – shenja ku planeti i veprimit bën punën e tij më të mirë – për herë të parë që nga marsi 2020. Si rezultat, po ndiheni të mbushur me energji në një mënyrë që nuk e keni përjetuar që më parë. Vitaliteti juaj i rikuperuar i jep një shtysë imazhit dhe karrierës suaj publike. Nëse keni kërkuar një promovim ose ndonjë njohje nga familja juaj, strategjia juaj shpërblehet në një mënyrë të ëmbël në datën 16. Edhe pse pasionet tuaja me siguri vlerësohen, duke bërë shumë përpjekje mund të çojë në rraskapitje deri në fund të muajit. Sezoni i Peshqve është një kohë e bukur për t’u zmbrapsur, veçanërisht në datën 23.

Horoskopi i dashurisë: Si ju ashtu edhe partneri juaj jeni të fokusuar në karrierë, imazh dhe qëllime këtë muaj, duke lënë shumë pak kohë për të planifikuar një takim. Megjithatë, hëna e plotë në Luan në datën 16 bie në sektorin tuaj të romancës, duke ju lejuar t’i jepni përparësi kënaqësisë, qoftë edhe për një natë.

Horoskopi i parave: Si ju ashtu edhe partneri juaj po bëni hapa përpara në karrierën tuaj dhe drejt objektivave tuaja financiare këtë muaj që do të thotë se vlera neto e familjes suaj është në rritje. Vetëm kini kujdes që të mos shpenzoni të gjithë bonusin tuaj kur Venusi dhe Marsi lidhen me Neptunin e mjegullt në datat 23 dhe 24. Kontribuoni në fondin tuaj të pensionit.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Edhe nëse nuk po luftonit një betejë ligjore, nuk po përfundonit një disertacion ose nuk po aplikonit për punë në një qytet të huaj ndërsa Venusi ishte retrogradë në dhjetor dhe janar, sigurisht që ndiheshit sikur po i bënit ato. Me Venusin tani direkt, ju po ecni ngadalë, por me siguri përpara, ndërsa merrni pjesët e asaj që ndodhi. Hëna e plotë në Luan në datën 16 është një mundësi për t’u rikthyer në kontakt me fondacionin tuaj. Si mund ta mbështesni vizionin tuaj afatgjatë nga themeli? Lidhja me miqtë bëhet një domosdoshmëri kur sezoni i Peshqve fillon në datën 18. Më shumë se zakonisht, jeni të frymëzuar të përfshiheni dhe të zgjeroni shtrirjen tuaj, veçanërisht në datën 24.

Horoskopi i dashurisë: Planetët e marrëdhënieve, Venusi dhe Marsi udhëtojnë së bashku për pothuajse të gjithë muajin, një dukuri shumë e rrallë në astrologji. Për ju, ky është një përparim ose tranzit ndarjeje që arrin kulmin në ose rreth datës 16. Nëse është një ndarje, kjo është një nga ato situata ku askush nuk ka bërë asgjë të keqe, thjesht jeni në faqe të ndryshme se ku doni të shkoni në jetë.

Horoskopi i parave: Rritja e parave ka qenë e ngadaltë për pjesën më të madhe të këtij viti me Merkurin retrograd që nga mesi i janarit. Pasi stacionet e planetit të tregtisë drejtohen në datën 3, ju merrni faturat tuaja të paguara, letrat e ofertës suaj të nënshkruara dhe rimbursimet e taksave.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Pavarësisht nëse jeni duke hulumtuar për grante dhe kredi për të ndihmuar biznesin tuaj të ri ose jeni duke ndjekur thellësisht Instagramin e ish-it tuaj për të gjetur se çfarë nuk shkoi saktësisht, kur stacionet e Mërkurit drejtohen në datën 3, ju ndiheni të mbingarkuar me informacion. Njohuria është fuqi, por mund t’ju duhet të largoni një pjesë të rëndimit me mikun tuaj të ngushtë ose terapistin tuaj, veçanërisht në datën 11. Fatmirësisht kur Mërkuri të rihyjë në Ujor në datën 14, mund ta zhvendosni fokusin tuaj tek e ardhmja. Miqtë dhe familja janë gjithashtu vazhdimisht në biznesin tuaj këtë muaj, duke kërkuar mendimin tuaj për gjithçka. Nëse jeni duke luftuar për të gjetur fjalë për të dhënë këshilla të mira, një frymëzim i papritur arrin në datën 24 kur Mërkuri përplaset me Uranin inovativ.

Horoskopi i dashurisë: Jeta juaj intime nxehet ndërsa planeti i veprimit Mars lidhet me Jupiterin që ndihet mirë në datën 4. Mos kini frikë të provoni diçka të re në dhomën e gjumit, pasi ky muaj është për të eksploruar gjëra që më parë i kishit tabu.

Horoskopi i parave: Ndërsa sundimtari juaj mërkuri stacionohet direkt në shtëpinë tuaj të burimeve të përbashkëta në datën 3, ju merrni lajme për një trashëgimi të vonuar ose pagesën e taksave. Paratë po vijnë në rrugën tuaj, por mund t’ju duhet të kaloni nëpër disa etapa për t’i marrë ato. Hëna e plotë në Luan më 16 gjithashtu ju bën të ëndërroni për të hyrë në biznes për veten tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Vetëm për shkak se diçka nuk zgjat përgjithmonë nuk do të thotë se nuk ia vlente. Përhershmëria ka vlerën e vet. Hëna e re në Ujorin më 1 ju gjen në një nivel të ulët energjie, duke u mbështetur tek të tjerët për mbështetje ndërsa përpunoni një humbje, zgjidhni borxhet dhe mendoni për rraskapitjen. Mos harroni se kjo ndjenjë nuk do të zgjasë përgjithmonë; vitaliteti juaj, si hëna, rritet dhe zbehet. Hëna e plotë në Luan në datën 16 është një pikë e ndritshme në muajin tuaj me gjallëri dhe dramë të bollshme. Ky është një mutacion për t’u dukur, për të mburrur egon tuaj. Ruajeni vetëmohimin tuaj kur sezoni i Peshqve të fillojë në datën 18, kur jeni të frymëzuar të ndani më shumë nga njohuritë tuaja me grupin.

Horoskopi i dashurisë: Marrëdhëniet kanë qenë të ndërlikuara për ju deri më tani këtë vit. Nëse jeni beqar, keni qenë të fiksuar në vetë-përmirësimin ose arritjen në një vend të caktuar në karrierën tuaj përpara se të ktheheni në lojën e takimeve. Nëse jeni në një lidhje, keni pasur të bëni me dinamika të fuqisë jashtë ekuilibrit pasi ju ose partneri juaj keni nevojë për kujdes shtesë. Gjërat rikalibrohen dhe bëhen më të lehta sapo Venusi dhe Marsi të lidhen në datën 16.

Horoskopi i parave: Si hëna e re në datën 1, ashtu edhe hëna e plotë më 16 bien në sektorët tuaj të parave, duke e bërë këtë një muaj të shkëlqyeshëm për të përballuar buxhetet dhe financat tuaja. Përqendrohuni në mbjelljen e farave me kursime dhe investime, në mënyrë që të shihni se vlera juaj personale rritet.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju lulëzoni kur ditët janë të gjata, kështu që sezoni i Ujorit është zakonisht pika më e ulët e vitit për vitalitetin tuaj. Edhe pse ndiheni shumë më pak se, ndërsa dielli takohet me Saturnin në datën 4, mund të paraqiteni për partnerin, mikeshën ose gruan e punës në një mënyrë që ju afron, duke forcuar lidhjen tuaj për shumë vite në vijim. Hëna e plotë në Luan më 16 lejon një pushim nga gjithë puna e palodhur dhe vetëmohimi. Merrni të gjithë hapësirën që dëshironi! Më pas, në datën 18, dielli hyn te Peshqit duke sjellë një sezon bisedash të dhembshura, negociatash delikate financiare dhe lotëve katartik në terapi.

Horoskopi i dashurisë: Sezoni i Ujorit është gjithmonë i fokusuar në partneritet për ju, dhe nëse jeni beqar, kjo do të thotë se mund të ndiheni shumë të tjetërsuar ose të vetmuar. Mërkuri hyn në sektorin tuaj të marrëdhënieve në datën 14 duke ju inkurajuar të rrezikoni dhe të filloni një bisedë me dikë që nuk është tipi juaj i zakonshëm.

Horoskopi i parave: Mërkuri rregullon të gjitha gjërat me paratë në grafikun tuaj dhe me planetin e tregtisë që lëviz sërish drejtpërsëdrejti në datën 3, ju ndiheni të përmbytur me fatura që ishin të lehta për t’u injoruar gjatë retrogradës (jashtë syve, jashtë mendjes!). Mërkuri lidhet me Uranin inovativ në datën 24 duke frymëzuar një plan radikal për t’ju nxjerrë nga borxhi.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Zakonisht nuk jeni nga ata që pranojnë papërsosmëritë, por Mërkuri retrogradë ju ka bërë të vetëdijshëm për të gjitha hapat e gabuar që keni ndërmarrë në rrugën për të marrë atë që dëshironi. Pavarësisht nëse jeni pas romancës, përmbushjes krijuese ose amësisë, kur stacionet e Mërkurit drejtohen në datën 3, ju jeni në një vend ku ndiheni të fuqizuar dhe jo të poshtëruar nga gabimet tuaja të mëparshme. Pasi planeti i komunikimit të rihyjë në Ujor në datën 14, ju jeni kthyer në zonën tuaj të zakonshme të rehatisë të orientuar drejt detajeve. Hëna e plotë në Luan më 16 bie në sektorin tuaj të pavetëdijshëm, duke ju lejuar të rimbusheni në vetmi. Shfrytëzojeni këtë mundësi për ngushëllim derisa të zgjasë, sepse sapo sezoni i Peshqve të fillojë në datën 18, fokusi juaj kalon në kujdesin për të gjithë njerëzit e rëndësishëm në jetën tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Planeti i dashurisë Venus po ecën drejtpërdrejt dhe ngadalë në sektorin tuaj të romancës, një tranzit i bukur për takime dhe për t’i marrë gjërat ngadalë me një dashuri të re. Kur Venusi lidhet me Marsin në datën 16, ju merrni një flamur të qartë të kuq ose jeshil për të vazhduar të ecni përpara.

Horoskopi i parave: Bashkëpunimi me një partner biznesi ose këshilltar financiar për të përpunuar lëvizjet tuaja të parave është një ide e shkëlqyer këtë muaj, veçanërisht kur Marsi lidhet me Jupiterin në datën 4. Nëse jeni të vetëpunësuar, mund të habiteni nga fatura juaj tatimore, kështu që konsultohuni me një ekspert për t’u siguruar që gjërat të jenë më të lehta vitin e ardhshëm.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Venusi retrogradë ju la thellë në procesin e rinovimit të shtëpisë, gjuetisë së apartamenteve ose trazirave familjare gjatë gjithë sezonit të festave deri në janar. Me Venusin që më në fund lëviz drejtpërdrejt përsëri, ju jeni kthyer në të njëjtin vend ku ishit në nëntor, vetëm shumë më të mençur. Ndoshta keni dashur të lëvizni dhe tani jeni të vendosur të qëndroni. Ndërsa Venusi takohet me Marsin në datën 16, një natë e egër romantike ju bën të sigurt se të gjitha zgjedhjet tuaja ia kanë vlejtur. Më pas në datën 18, dielli hyn te Peshqit duke ju lejuar të mbështeteni në një jetë të shëndetshme dhe mbështetjen e një rutine solide.

Horoskopi i dashurisë: Jeta juaj e dashurisë është jashtëzakonisht aktive këtë muaj dhe hëna e re më 1 ju bën të ndiheni shumë romantikë. Deri në hënën e plotë në datën 16, ose do ta çoni të dashurin tuaj të ri në shtëpi për të takuar familjen ose do të vendosni se më në fund është koha e duhur për të nënshkruar një kontratë qiraje me partnerin tuaj.

Horoskopi i parave: Pavarësisht nëse jeni duke u shpërngulur për të jetuar me një partner ose duke u larguar nga kontrolli dhe presioni i një pronari të tmerrshëm, shumë nga paratë tuaja këtë muaj do të përmirësojnë situatën tuaj të jetesës. Marsi lidhet me Jupiterin në datën 4 duke nisur procesin dhe duke e bërë punën e vështirë të ndjehet e lehtë.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Titulli i këtij muaji është Si Akrepi u rikthye. Me sundimtarin tuaj Marsin përsëri në Bricjap – shenjën ku planeti i veprimit njihet si dominues dhe kontrollues – për herë të parë që nga marsi 2020, ju ndiheni të motivuar në të gjitha aspektet e jetës suaj. Në datën 16, hëna e plotë në Luan ndriçon sektorin tuaj të imazhit publik, duke ju shtyrë përsëri në kërkimin e punës pas muajsh papunësie ose pakënaqësie në pozicionin tuaj aktual. Pavarësisht nga të gjitha atmosferat e mira dhe energjia e madhe, gjithë ky vitalitet i tepërt mund të jetë një tren me një drejtim për t’u rraskapitur. Sezoni i Peshqve fillon në datën 18 duke ju lejuar të relaksoheni dhe të përqendroheni më lehtë.

Horoskopi i dashurisë: Planeti i dashurisë, Venusi, më në fund është përsëri i drejtpërdrejtë dhe ngadalë kalon në shtëpinë tuaj të miqve dhe fqinjëve. Pra, nëse jeni duke kërkuar për romancë, bëni një shëtitje të gjatë në lagje dhe mos kini frikë të filloni një bisedë. Sapo sezoni i Peshqve të fillojë në datën 18, gjetja e lidhjes suaj të ardhshme bëhet prioritet dhe deri atëherë, ju keni shumë opsione.

Horoskopi i parave: Me zgjerimin e planetit Jupiter në Peshqit, jeni shumë të gatshëm të ndërmerrni rreziqe financiare këtë vit. Në datën 4, motra juaj ju jep informacione për një aksion të ri të nxehtë. Pse të mos merrni këshillat e saj dhe të investoni pak nga të ardhurat tuaja të disponueshme?

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sezoni i Ujorit është gjithmonë një kohë plot tension për ju. Pavarësisht nëse jeni thellë në prekjen përfundimtare të një projekti krijues, është thelbësore të hartoni një rutinë më të qëndrueshme. Kjo është veçanërisht e qartë kur Jupiteri lidhet me Uranin inovativ në datën 17. Ju keni punën ideale, hapësirën ideale të punës dhe të gjithë kujdesin për fëmijët që ju nevojiten, kështu që si mund të optimizoni më tej? Ose më mirë akoma, si mund ta harroni produktivitetin dhe t’i jepni përparësi shëndetit tuaj? Kur sezoni i Peshqve fillon në datën 18, orari juaj lehtësohet dhe ju jeni gati të tërhiqeni. Mbani mend: Ju jeni duke bërë punën tuaj më të mirë në shtëpi.

Horoskopi i dashurisë: Ju pëlqen shumëllojshmëria kur bëhet fjalë për romancën dhe në datën 14 kur Mërkuri hyn në Ujor, ju dhe partneri juaj filloni të planifikoni një sërë udhëtimesh ditore romantike. Nëse shkëndija ka munguar, këto udhëtime ringjallin jetën tuaj të dashurisë, veçanërisht në datën 24 kur Mërkuri lidhet me Uranin inovativ.

Horoskopi i parave: Stacionet e Mërkurit drejtohen në sektorin tuaj të parave në datën 3, dhe pagesa juaj e vonuar më në fund vjen. Fatkeqësisht, sapo të siguroni paratë, ju duhet t’i shpenzoni të gjitha në fatura të papaguara. Më 11, Mërkuri takohet me Plutonin (një aspekt që përsëritet nga 30 dhjetori dhe 28 janari) duke ju inkurajuar të ndaloni shmangien e bilancit bankar dhe të rimerrni fuqinë tuaj financiare.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Fuqitë tuaja janë të pamohueshme në krye të muajit me Mërkurin, Venusin, Marsin dhe Plutonin që mblidhen të gjithë në shenjën tuaj. Ndërsa dielli takohet me Saturnin në sektorin tuaj të parave në datën 4, ju angazhoheni jo vetëm për një plan të ri buxhetor, por edhe për të zotëruar vetëvlerësimin tuaj. Vetëbesimi juaj rritet edhe më shumë ndërsa Venusi bashkohet me Marsin në shenjën tuaj në datën 16, duke ju dhënë një shkëlqim. Më pas, në datën 18, sezoni i Peshqve ju bën të kaloni ingranazhet drejt pushimit produktiv. Një udhëtim i shpejtë jashtë qytetit dhe një fundjavë relaksuese e leximit të trillimeve ju mban të rifreskuar me mbarimin e muajit.

Horoskopi i dashurisë: Jeta juaj e dashurisë është paksa e përgjumur në krye të muajit pasi hëna e re në datën 1 ju bën të shmangni çdo lidhje sipërfaqësore. Shtrirja e ulët shpërblehet nga hëna e plotë në Luan në datën 16, kur papritmas jeni në qendër të vëmendjes. Shkoni vetëm në takime që ju bëjnë të ndiheni si mbretër/esha që jeni.

Horoskopi i parave: Me të dy hënat (hëna të reja dhe të plota) që ndodhin në sektorët tuaj të parave këtë muaj, financat po drejtojnë shfaqjen. Hëna e plotë e datës 16 sjell ngjarje të destinuara, prandaj kini kujdes për pagesat e trashëgimisë, shpërblimet e granteve ose faljen e huadhënies në këtë kohë.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Të vërtetët e dinë që ju preferoni qëndrueshmërinë ndaj inovacionit të vazhdueshëm. 2021 ishte një vit me trazira të vazhdueshme, veçanërisht në shtëpi dhe me familjen tuaj dhe trendi po vazhdon këtë vit. Hëna e re në Ujor në datën 1 është një shans për ju që të stabilizoheni në mes të stuhisë. Ju nuk duhet të vazhdoni të vishni një fytyrë të guximshme vetëm për t’i bërë të gjithë të tjerët të ndihen më mirë. Dielli takohet me Saturnin në datën 4 duke ju inkurajuar të merrni përgjegjësinë për qëllimet dhe lumturinë tuaj. Në datën 14, Mërkuri rihyn në shenjën tuaj duke ju dhënë shumë për të folur në takimet e para të pakëndshme, takimet në Zoom dhe takimet e vonuara me miqtë në gjysmën e dytë të muajit.

Horoskopi i dashurisë: Nëse jeni duke dalë me dikë, mund të ndiheni sikur të gjitha lidhjet nuk po çojnë askund derisa Mërkuri të hyjë në shenjën tuaj në datën 14 dhe më në fund të takoni dikë që flet gjuhën tuaj, veçanërisht gjuhën tuaj të dashurisë. Nëse jeni tashmë partner, hëna e plotë në Luan në datën 16 është mundësia juaj vjetore për të dalë jashtë në mbrëmje.

Horoskopi i parave: Një mundësi për të fituar më shumë para vjen nga askund në datën 4. Kjo ofertë duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë dhe thjesht mund të jetë, prandaj sigurohuni që të merrni të gjitha detajet përpara se të bëni ndonjë marrëveshje. Bollëku vjen lehtësisht kur i beson burimit.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Megjithëse shumë nga miqtë tuaj ende po i shkundin ato atmosfera të këqija nga 2020 dhe 2021, ju po e ndjeni veten. Hëna e plotë në Luan në datën 16 ju ka fokusuar në përmirësimin e shëndetit, mirëqenies dhe jetës suaj në përgjithësi. Programoni ato takime me mjekun që keni shmangur dhe kontrolloni nëse licenca juaj ka skaduar! Më pas në datën 17, Jupiteri lidhet me Uranin inovativ duke ju lejuar të përqafoni rrjedhën tuaj. Jeni duke menduar seriozisht të transferoheni në një lagje të re, të hapni biznesin tuaj ose të riktheheni në kontakt me një ish. Sezoni juaj fillon më 18 për t’ju kujtuar më tej se nuk keni nevojë për miratimin e askujt për të bërë pikërisht atë që dëshironi.

Horoskopi i dashurisë: Mërkuri shkon drejtpërdrejt në datën 3 duke sjellë qartësi në një situatë që tashmë ka pasur shumë ulje-ngritje. Edhe nëse ju të dy jeni në të njëjtën faqe, mund të ndaheni fizikisht nga dashuria juaj sapo Mërkuri të hyjë në qendrën tuaj të pavetëdijshme në datën 14.

Horoskopi i parave: Tani që Marsi është në Bricjapin e fuqishëm, ju ndiheni shumë më të sigurt duke bërë lëvizje parash, veçanërisht kur planeti i veprimit lidhet me sundimtarin tuaj Jupiter në datën 4. Më pas, në datën 24, Marsi lidhet me Neptunin e mjegullt duke ju lejuar të ëndërroni shumë për një projekt të ardhshëm – si dasma juaj ose biznesi fillestar – që do të kërkojë shumë mbështetje financiare.

Burimi: Pure Wow