Horoskopi ditor – 2 tetor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Një ditë iniciative. Yjet thonë se mund të vizitoni një vend të lashtë. Një muze, ndoshta, ose një vend historik. Por shëndeti juaj mund të kërkojë pak vëmendje. Nëse është kështu, është një ide e mirë të kaloni një mbrëmje vetëm.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Do të jetë një ditë provokuese me tituj suksesi dhe shpërblime të shpërndara. Çdo lindje e diellit vjen me një premtim të ndryshëm dhe sot nuk është fundi i botës. Ka indikacione të forta se lëvizjet planetare do t’i ndryshojnë gjërat për mirë nga nesër.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Dëshira juaj për një shtëpi të pastër do të arrijë nivelin e obsesionit. Ju mund të planifikoni të lani makinën tuaj, të pastroni oborrin tuaj dhe të rregulloni veshjet tuaja. Dhe nuk i besoni shërbëtores së shtëpisë me asnjë nga punët, sepse askush nuk mund ta pastrojë shtëpinë më mirë se ju. Higjiena personale gjithashtu do të tërheqë vëmendjen tuaj të plotë.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Megjithëse mendimet dhe pikëpamjet tuaja mund të jenë mjaft radikale, do të jeni kryesisht të përmbajtur ndërsa veproni sipas tyre. Nuk do të keni probleme të filloni një sipërmarrje të re ose një lidhje dashurie, dhe të ndërmerrni veprimet e kërkuara për t’i mbajtur ato në këmbë.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Koha është një gjë që ju keni në ndryshim të shkurtër sot. Ekziston çdo mundësi që të mbeteni jashtëzakonisht të zënë. Detyrat mund të jenë të vogla – si të shkruash një letër për të ringjallur kontaktet e vjetra – por është e rëndësishme që t’i bësh ato. Shanset janë që ju gjithashtu mund të përfundoni duke dhënë disa intervista përmes telefonit. Vetëm mos harroni se aftësia juaj për t’i bërë gjërat të funksionojnë dhe për të bërë më të mirën ju bën që të jeni kandidati kryesor për organizimin dhe zhvillimin e takimeve urgjente.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Çështjet familjare do mbizotërojnë sot. Ata madje do të kontrollojnë mendimet tuaja duke përjashtuar gjithçka tjetër. Gjërat do të duken në pjesën e përparme të biznesit. Mund të kaloni kohë duke pushuar në mbrëmje. Një udhëtim në një vend adhurimi është në karta.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Kohët e fundit, ju keni qenë shumë të shqetësuar për shëndetin e një prej miqve tuaj të ngushtë. Merrni këtë ditë për të lënë frikën tuaj për të pushuar duke kaluar kohë me atë mik. Puna mund të presë, pasi sot ju duhet t’i provoni vetes, nëse jo të tjerëve, se ‘një mik në nevojë është me të vërtetë një mik’.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Mendja juaj do të marrë përsipër procedurat sot. Dhe, sipas të gjitha gjasave, do t’ju tërheqë në stolin e punës. Por zemra juaj do të dridhet si një flutur, dhe nëse ia dilni të arrini ekuilibrin e duhur, mund të fitoni mbi atë personin e veçantë dhe shefin tuaj gjithashtu.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Kohët e vështira nuk zgjasin, por njerëzit e fortë po. Mbani mend këtë fakt dhe ecni përpara në jetë. Mundohuni ta bëni jetën e komplikuar më të thjeshtë me qasjen tuaj optimiste. Flisni kur kërkohet dhe mos u tronditni nga presioni i panevojshëm.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ju do të keni dëgjuar për shumë njerëz emocionalë që lejojnë që ndjenjat të sundojnë jetën e tyre. Mundohuni të mos jeni një prej tyre, dhe nëse është një detyrë shumë e vështirë, të paktën pretendoni se nuk jeni një prej tyre, duke kaluar ndjenjat tuaja mund t’ju lërë në një baticë të ulët. Me fjalë të tjera, ndjenjat tuaja mund të vijnë në rrugën e suksesit tuaj. Një zgjidhje për këtë problem është të qëndroni të paanshëm.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Sot, do të përjetoni ekuilibrin harmonik midis logjikës dhe emocionit. Rrjedhimisht do të dini si ta përzieni biznesin me kënaqësinë. Për sa i përket parave, ju jeni të kënaqur, por çështjet e parëndësishme mund t’ju shqetësojnë sot.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Fokusi është shumë i fortë në avancimin e karrierës sot. Marrëveshjet e biznesit, të cilat kanë qenë një kohë të gjatë në bërje, më në fund do të përfundojnë. Ata që ndjekin një profesion mund të presin rritje pagash ose promovime. Sigurohuni që aftësitë tuaja të jenë në nivelin e duhur për të qenë në gjendje të përballoni në mënyrë të kënaqshme përgjegjësitë tuaja të reja.

Burimi: Ganesha Speaks