Horoskopi ditor – 20 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një rrugë krejt e re po hapet para jush sot. Dielli po hyn në shenjën tuaj dhe shtëpinë tuaj të parë të veprimit për herë të parë në një vit, duke goditur zilen e fillimit në një fazë krejtësisht të re të jetës. Ky është si një vit i ri për zodiakun dhe për ju personalisht, ndaj shfrytëzojeni këtë ditë për të menduar se çfarë do të dëshironit të arrini në vitin e ardhshëm. Krijimi i një bord vizioni ose një liste të organizuar mund t’ju ndihmojë të qartësoni qëllimet tuaja.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ritmi i jetës do të ngadalësohet! Dielli rrëshqet në Shtëpinë tuaj të 12 të Përfundimeve dhe Ëndrrave sot dhe do të qëndrojë atje për tridhjetë ditët e ardhshme, duke ju inkurajuar që të hiqni këmbën nga gazi dhe nga bregu për pak kohë. Kjo periudhë ka të bëjë me çlirimin e sjelljeve të vjetra dhe modeleve të mendimit që nuk ju shërbejnë më. Ju nuk keni nevojë të pastroni plotësisht pjatën tuaj brenda natës, por një ritual pastrimi mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të filluar të lehtësoni ngarkesën tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Jeta merr një ton më të lehtë dhe më të freskët sot. Ju ka të ngjarë të keni shtyrë pa ndalur ndërsa Dielli rrotullohej rreth sektorit tuaj të karrierës, por ndërsa ai e lë këtë arenë pas dhe zhytet në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve, ju keni një shans të ri për t’u rilidhur me njerëzit që ju interesojnë. Nëse ju është dashur ta lini jetën tuaj shoqërore në flagrancë, është koha për të ndryshuar programin. Thirrni disa miq dhe filloni të lidheni përsëri. Me siguri njerëzve u ka munguar prania juaj simpatike kohët e fundit!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Shkallët e shkëlqyera të jetës po ju bëjnë me shenjë që të përgatiteni për të ardhmen. Dielli po zhytet në Shtëpinë tuaj të 10 të Ambicieve Afatgjata sot, duke nisur një periudhë krejt të re përparimi profesional që mund t’ju shohë duke u ngjitur të paktën disa shkallë lart. Pavarësisht nëse jeni në treg për një promovim ose kërkoni të ndryshoni plotësisht trajektoren tuaj, konsiderojeni këtë tranzit dritën jeshile nga universi. Është koha që ju të shkoni, kështu që as mos mendoni të ngadalësoni!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Bota është gati të hapet për ju në mënyra që nuk është hapur për shumë kohë. Jeta ka qenë ndoshta mjaft intensive ndërsa Dielli udhëtonte në shtëpinë tuaj të 8 private, por sot ai kërcen në shtëpinë tuaj të 9 të pakufishme, duke ju ekspozuar ndaj kulturave dhe mënyrave të reja të të menduarit. Pavarësisht nëse vendosni të dilni nga një hartë dhe planifikoni për disa udhëtime në distanca të gjata ose regjistroheni për një kurs të ri në internet, bëni diçka për të zgjeruar fushën e jetës dhe të menduarit tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Gjërat do të nxehen pak, por jo domosdoshmërisht në një mënyrë të keqe! Dielli po futet në shtëpinë tuaj të 8 intime të sekreteve dhe lidhjes së shpirtit, duke ju ekspozuar në anën serioze të çështjeve. Ky tranzit mund të sjellë fate të mëdha në rrugën tuaj, por vetëm pasi të kaloni një proces transformues. Filloni të mendoni për veten si një feniks që del nga hiri, me një mënyrë krejtësisht të re të jetës që ju pret sapo të kaloni nëpër flakët.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dyshet dinamike janë tema e sotme. Po hyni në një fazë kyçe ndërsa Dielli hyn në Shtëpinë tuaj të 7 të Partneriteteve, e cila ndodh që të jetë domeni juaj natyror. Ky kalim ka të bëjë me krijimin e marrëdhënieve të reja dhe forcimin e atyre që tashmë keni, qofshin ato romantike, profesionale apo thjesht platonike. Përqendrohuni në sjelljen e njerëzve në jetën tuaj që ju komplimentojnë ju dhe aftësitë tuaja, në vend që të përpiqeni të gjeni dikë që ju “përfundon”. I vetmi person që mund t’ju kompletojë jeni ju!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Efikasiteti i qetë është emri i lojës në këtë kohë. Dielli po hyn sot në Shtëpinë tuaj të 6-të të Përmirësimit Personal dhe Mirëqenies, duke ju ofruar një mundësi fantastike për të parë topin dhe për t’u siguruar që po e luani lojën sa më saktë që të jetë e mundur. Ky sektor i grafikut tuaj merret me gjithçka, nga mjedisi juaj i punës deri te shëndeti juaj fizik, kështu që mund të prisni që çështje si këto të nënvizohen për inspektim në javët në vijim.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Kohë të mira po vijnë në rrugën tuaj, duke ju dhënë shumë për të pritur në të ardhmen e afërt. Sot Dielli kërcen në Shtëpinë tuaj të 5 të Argëtimit me zë të lartë, duke ju ndihmuar të shihni edhe një herë të mirën në botë. Tani për tani, ju keni lejen kozmike për të shijuar veten, duke ju lejuar të lini pas çështjet më serioze dhe të përqendroheni në gjërat që e bëjnë zemrën tuaj të këndojë. Kjo fazë është veçanërisht e mirë për këdo që ka një anë artistike, kështu që vazhdoni dhe lëreni muzën jashtë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Shtëpia është shpesh aty ku është zemra, Bricjap, dhe ky fakt mund të jetë gati të nënvizohet për ju nga universi. Dielli po hyn sot në Shtëpinë tuaj të 4 të Shtëpisë dhe Familjes, duke ngritur kampin për muajin e ardhshëm. Gjatë kësaj kohe, ju mund të përqendroheni në forcimin e folesë tuaj dhe forcimin e themeleve tuaja, qofshin këto përmirësime të mirëfillta të shtëpisë ose lidhje metaforike me familjen tuaj, me gjak ose me zgjedhje. Mendoni për përmirësimet që dëshironi të shihni, më pas filloni të plasaritni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Gjërat mund të jenë gati të flluskojnë rreth jush si një kazan shtrigash. Dielli po kufizohet në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimit, e cila është një nga fushat më emocionuese dhe më stimuluese mendore të grafikut tuaj. Ky cikël ka të bëjë vetëm me daljen dhe gatishmërinë për të parë se çfarë po ndodh në lagjen tuaj, por ka të bëjë gjithashtu me nxjerrjen e ideve tuaja atje dhe për t’i lënë njerëzit të dëgjojnë mesazhin tuaj. Bëhuni gati t’u tregoni të gjithëve se për çfarë jeni!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Dielli po hyn sot në Shtëpinë tuaj të 2 të të Ardhurave të Fituara dhe Sigurisë Materiale, duke ju vënë në mentalitetin e përsosur për të filluar të shfaqni më shumë para, gjë që sigurisht është e mirëseardhur. Filloni të mendoni se si mund ta tregtoni më mirë veten për të marrë atë lloj shpërblimi që ju dhe përpjekjet tuaja me të vërtetë meritoni. Nëse jeni në kërkim të një pozicioni të ri, dijeni se mundësia ideale mund të shfaqet në çdo moment.

Burimi: Tarot