Horoskopi ditor – 20 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund ta përcillni mesazhin tuaj me zë të lartë dhe të qartë sot! Mërkuri në sektorin tuaj të komunikimit po i bën një sekstil të dobishëm Jupiterit të bollshëm në shenjën tuaj, duke e rritur volumin tuaj personal disa pika lart. Mos ngurroni të ngriheni dhe t’u tregoni njerëzve se për çfarë jeni. Kjo është një ditë e shkëlqyer për të bërë disa shkrime krijuese – por edhe për të dalë atje dhe për të folur me njerëzit. Ju mund të jeni personi më i famshëm në dhomë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një shkëndijë frymëzimi po vjen në rrugën tuaj, – dhe ajo mund të përdoret në avantazhin tuaj të kësaj bote. Mërkuri në zonën tuaj të parave po nxit biseda rreth financave tuaja dhe po e ngjall Jupiterin në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm, duke ju ndihmuar të rrëmbeni mundësinë nga ajri i hollë. Jini të gatshëm të vini bast për skemat që normalisht mund t’i mendoni se janë shumë të rrezikshme, sepse ato mund të rezultojnë të jenë më shpërblyese sesa keni parashikuar ndonjëherë. Po kështu, një dorë ndihmëse mund të shfaqet kur nuk e prisni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Miqtë tuaj ka të ngjarë të jenë një pjesë vërtet integrale e jetës suaj dhe ata mund ta vërtetojnë këtë të vërtetë sot. Mërkuri brilant në shenjën tuaj po vjen në kontakt të dobishëm me Jupiterin e lumtur në Shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore të Grupeve dhe Komunitetit Global. Kjo është një nga ditët më të mira të vitit për t’u mbledhur me njerëzit dhe për t’u kënaqur, edhe nëse duhet të jeni personi që dërgon ftesat. Mendoni të planifikoni diçka ku njerëzit mund të përzihen dhe ju mund të bëni disa njohje të reja!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një ide e papritur ose një plan i minutës së fundit mund t’ju ndihmojë të ecni më tej në shkallë sot. Mërkuri po noton në shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare, duke ju ndihmuar të mendoni jashtë kutisë. Ai gjithashtu ngre Jupiterin bujar në sektorin tuaj të karrierës, duke i kthyer ato ide fantastike në përparim të qartë. Jini të gatshëm të ndani mendimet tuaja, sepse shefi juaj mund të jetë shumë i impresionuar prej tyre dhe të vendosë që ju jeni thjesht personi që do të udhëheqë rrugën përpara. Kjo nuk është dita për të fshehur dritën tuaj!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të keni nevojë të shikoni pak më tej përtej oborrit të shtëpisë tuaj për atë që ju nevojitet në këtë kohë. Mërkuri po fluturon nëpër shtëpinë tuaj të 11-të të miqve dhe lidhjeve të zgjeruara, duke ju ndihmuar të gjeni grupet e duhura mbështetëse për ju. Planeti lajmëtar gjithashtu do të bëjë sekstil Jupiterin në Shtëpinë tuaj të 9-të të Kulturave të Huaja dhe Mësimit të Lartë, duke ju kujtuar të gjitha mundësitë e largëta në horizont. Lëreni dikë nga një fushë shumë e ndryshme të jetë udhërrëfyesi juaj në këtë rrugë të re.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sundimtari juaj, Mërkuri, është në Shtëpinë tuaj të 10-të publike të Njohjes dhe Reputacionit Profesional. Është gjithashtu duke kërcyer në një sekstil të dobishëm me Jupiterin në shtëpinë tuaj të 8-të të parave të mëdha. Kjo mund të rezultojë që përpjekjet tuaja të punës të shpërblehen me një bonus të madh ose të rriten drejt një vendi me autoritet më të madh. Mbani mend nëse e dini apo jo saktësisht se çfarë jeni duke bërë, duke e falsifikuar atë derisa ta bëni të funksionojë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Partneritetet janë të theksuara fuqishëm për ju sot, Peshore. Mërkuri në sektorin tuaj të zgjerimit po përafrohet me Jupiterin në sektorin tuaj të marrëdhënieve, duke ju ndihmuar të shihni potencialin në lidhjet tuaja. Kjo e bën një ditë të shkëlqyer për t’u rritur së bashku me dikë, pavarësisht nëse kjo do të thotë të marrësh një ekspozitë të re muzeore ose të marrësh pjesë në një leksion mbi një temë të përbashkët me interes. Ky person mund të jetë një dashnor ose një partner biznesi, apo edhe një mik i ngushtë. Sido që të jetë, duhet të mësoni më lehtë së bashku sesa të ndarë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të gjeni përgjigjen e duhur sot me një saktësi që do t’u bëjë përshtypje të tjerëve. Mërkuri i zgjuar në shtëpinë tuaj të 8-të po ju ndihmon të vishni kapelën e detektivit tuaj dhe të lexoni midis rreshtave. Ju mund ta përdorni këtë mirë kur Merkuri ngre Jupiterin e fuqishëm në shtëpinë tuaj të 6-të rutinore, duke e bërë më të lehtë të eliminoni gjërat e panevojshme dhe të përmirësoni jetën tuaj në një gjendje më efikase. Shqyrtoni rutinën tuaj me një sy dallues në mënyrë që të përmirësoni cilësinë e saj të përgjithshme.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dikush i veçantë mund të sjellë shumë gëzim në rrugën tuaj, megjithëse ju mund të jeni po aq lehtë ai që i ofroni dikujt tjetër arsye për të buzëqeshur. Mërkuri në sektorin tuaj të partneritetit po lidhet me Jupiterin në shtëpinë tuaj të 5-të të pasionit dhe kreativitetit, duke ju dhënë një dozë shtesë pozitiviteti kur bëhet fjalë për marrëdhëniet tuaja. Festoni atë që ju dhe një person i caktuar keni ndërtuar dhe mbani mend se kjo nuk vlen rreptësisht për romancën – ndonjë nga kolegët tuaj mund të jetë i denjë për përpjekjet tuaja.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Është një ide e mirë që sot të kujdeseni për çështjet rreth shtëpisë, veçanërisht për çdo detyrë të pazgjidhur që keni lënë të papërfunduar. Mërkuri mendjemprehtë në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse po e kthen fokusin te Jupiteri në sektorin tuaj të shtëpisë, kështu që aftësia juaj për të zgjedhur një problem dhe për ta zgjidhur atë është përforcuar për momentin. Qoftë vetëm rrobat që duhen palosur apo një dhomë e tërë që kërkon ridekorim, përveshni mëngët dhe shkoni tek ajo! Procesi duhet të jetë më i këndshëm nga sa prisni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Kjo nuk është një ditë që ju të shmangni vëmendjen, Ujori. Mërkuri në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive po lidhet me Jupiterin në sektorin tuaj të komunikimit, duke ju dhënë nxitjen për të vënë veten në skenën qendrore ku të gjithë mund t’ju shohin. Edhe nëse zakonisht preferoni të fshiheni në krahë ose të qëndroni në audiencë, herë pas here, është një ide e mirë t’i lini njerëzit të shohin se çfarë keni në ofertë. Është radha juaj për të bërë një shfaqje!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ka të ngjarë të keni marrë më shumë mbështetje nga sa mendoni, por sot nuk do të mund ta humbisni! Mërkuri është grumbulluar në sektorin tuaj të shtëpisë, duke nxjerrë familjen dhe njerëzit e tjerë të dobishëm nga puna e drurit. Duke qenë se e bën Jupiterin sextil në Shtëpinë tuaj të Dytë të Pasurisë dhe Sigurisë Materiale, do të jeni në gjendje të shihni saktësisht se çfarë ju nevojitet për t’u ndjerë më mirë dhe si mund ta arrini atë. Ky tranzit nxjerr në pah edhe gratë në jetën tuaj, ndaj dëgjoni disa fjalë të mrekullueshme të mençurisë femërore.

Burimi: Tarot