Horoskopi ditor – 21 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Qëndrimi i qetë mund të mos jetë i lehtë tani, por do të jetë i dobishëm. Ju mund të ndjeni dëshirën për t’u shtrënguar dhe për të punuar në një detyrë ose projekt që dukej shumë i madh për t’u trajtuar në të kaluarën. Mund të duket sikur kushtet nuk janë kurrë plotësisht të përshtatshme, por gjërat më në fund po rreshtohen për t’ju dhënë një dritare mundësish! Padurimi juaj mund t’ju bëjë më keq, por ju jeni mjaft të disiplinuar për ta mbajtur atë derisa të jeni të kënaqur me rezultatet tuaja.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndryshimi është një gjë e mirë tani. Ju mund të hezitoni të ndryshoni gjërat, pavarësisht nga njëfarë monotonie që duhet thyer. Mënyra juaj e tanishme e jetesës mund të jetë aq konstante dhe afatgjatë saqë është e vështirë të bëni gjërat në mënyrë të re. Hapni sytë ndaj mundësive të reja! Merrni parasysh t’i lini miqtë tuaj të bëjnë sugjerime për gjëra të reja për t’u argëtuar duke u përpjekur së bashku.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mund të motivoheni për të ngjitur shkallët e karrierës sot. Ju mund të mos jeni ndjerë aq fort për punën tuaj në të kaluarën, por dëshira për të përmirësuar pozicionin tuaj në kompaninë tuaj ose për të përmirësuar imazhin tuaj publik mund të jetë e fortë pikërisht tani. Mund të mos keni shumë ndihmë nga të tjerët për momentin, por kjo ka të ngjarë sepse po ju jepet një mundësi për të provuar veten dhe për të treguar se mund të punoni në mënyrë të pavarur dhe të jeni lider. Tregojuni atyre nga çfarë jeni krijuar!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Egoja juaj mund të pengojë marrëdhëniet tuaja tani. Pavarësisht se sa njerëz keni që brohorasin për ju dhe janë të gatshëm t’ju ndihmojnë, përpjekja për të hedhur peshën tuaj nuk ka të ngjarë të jetë e dobishme për ju. Edhe nëse në përgjithësi jeni në një rrugë të mirë, mburrja mund t’i largojë njerëzit, veçanërisht kur ata po përpiqen t’ju bëjnë gjërat më të lehta. Mos harroni, shpesh nuk është ajo që dini apo çfarë keni bërë, por kë njihni që ju çon drejt suksesit.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Të lini veten në një qoshe është një mundësi e rrezikshme sot. Kini kujdes për modelet e mendimeve jo të shëndetshme, të tilla si kufizimi i qëllimeve tuaja të ardhshme ose qëndrimi me një partner ose mik mosrespektues. Hapeni mendjen për atë që vlen në këtë moment! Kjo do t’ju lejojë të shikoni thellë brenda dhe të pyesni veten se çfarë ju inkurajon të kënaqeni me më pak në vend që të shkoni pas asaj që dëshironi me të vërtetë nga jeta. Seriozisht – ju meritoni më të mirën dhe nuk ka asnjë arsye për të ndryshuar veten.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Përpjekja për të ndarë me të tjerët mund t’ju zhgënjejë sot. Ju mund të keni marrë më në fund diçka për të cilën keni punuar dhe prisni një kohë të gjatë, vetëm për të gjetur se duhet ta ndani atë që keni marrë me dikë tjetër. Ndërsa mund të jetë e vështirë të lini një person tjetër të marrë pjesë në atë që keni pritur kaq gjatë, kujtojini vetes se jeta është menduar për t’u ndarë! Të mësuarit se si t’i bëni gjërat së bashku mund të përfundojë të jetë edhe më e vlefshme se ajo që po ndani.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Të mësosh të besosh mund të jetë një mësim i rëndësishëm tani. Ju mund të keni nevojë të vareni nga dikush tek i cili nuk ju është dashur të keni ende besim dhe të mbështeteni tek dikush i ri mund të jetë e vështirë. Kujtojini vetes se nuk duhet të keni frikë të lini dikë t’ju ndihmojë vetëm sepse dikush ju ka lënduar në të kaluarën. Për suksesin aktual, mos harroni të jeni objektivë kur bëni plane për të ardhmen ose vendosni pritshmëri dhe mos lejoni që frika ose shpresat tuaja t’ju verbojnë ndaj realitetit.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mungesa e organizimit mund t’ju vështirësojë gjërat sot. Marrja e kësaj kohe për të kuptuar se çfarë lloj strukture funksionon për ju mund t’ju ndihmojë të organizoheni dhe pastaj të qëndroni në atë mënyrë! Qëndrimi vigjilent dhe i fokusuar në qëllimin në dorë mund t’ju japë një avantazh ndaj çdo konkurrence. Ju gjithashtu keni një fat jashtëzakonisht të mirë për momentin, kështu që përgatituni të hidheni dhe të jepni gjithçka. Tani për tani, ju mund të shkëlqeni vërtet në mënyrën tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund ta gjeni veten duke shëruar anën tuaj krijuese në këtë kohë. Edhe pse plagët që përfshijnë krijimtarinë dhe partnerët e kaluar mund të ndihen si histori e lashtë, ato ende mund të qetësohen. Diçka që kurrë nuk keni mundur ta kapërceni plotësisht, mund t’ju detyrojë ta shikoni atë dhe t’ju kërkojë të shprehni se si ndiheni për atë pikë në jetën tuaj. Konsideroni të shprehni veten përmes ditarit, duke folur për të ose duke krijuar art të frymëzuar prej saj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të jesh ndryshe nuk është gjë e keqe! Ju mund të jeni më të vetëdijshëm se zakonisht për dallimet mes jush dhe të dashurit tuaj, gjë që mund të çojë në krahasimin e vetes me të tjerët që besoni se janë më të suksesshëm se ju. Gjithmonë është dikush më i mirë ose më i keq se ju, dhe mënyra se si do të perceptoheni do të jetë e ndryshme nga secili person tek tjetri. Ajo që është e rëndësishme është që JU të jeni të sigurt në atë që jeni – të kuptuarit që do t’ju lejojë të përfaqësoni veten në mënyrën më të mirë të mundshme.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Komunikimi nuk është gjithmonë i lehtë, veçanërisht sot. Ju mund të ndiheni sikur nuk mund të gjeni fjalët e duhura për të ngushëlluar dikë që është në vështirësi në jetën tuaj, ose sikur nuk mund t’i artikuloni ndjenjat tuaja një shoku të dhomës që po ju çmend. Është në rregull t’i tregoni vetes një anë më të guximshme, një anë që ju lejon të ndiheni më të parë dhe të dëgjuar. Bëni çmos për të ndarë mendimet tuaja me të tjerët në mënyrë që ata të dinë se si ndiheni – mos i lini ata ose veten në errësirë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Vendi juaj në grupin tuaj të miqve mund të duket sikur është në një terren të lëkundur në këtë kohë. Diçka ose dikush mund të jetë duke ngrënë vëmendjen e personit me të cilin keni qenë më afër në grupin tuaj, duke i marrë potencialisht të gjithë ose pjesën më të madhe të kohës, gjë që mund ta bëjë të ndihet paksa e sikletshme kur rishikoni pozicionin tuaj në grup sot. Një dinamikë e re mund të kërkojë pak për t’u mësuar, por lërini ata të kenë një shans të rriten me ju.

Burimi: Tarot