Horoskopi ditor – 21 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të kalosh gjithë ditën duke u shqetësuar nuk do të ndryshojë asgjë! Ndërsa disa gjëra mund të kenë nevojë të zgjidhen, nuk ka gjasa që katastrofa të jetë afër. Ju mund të jeni duke reaguar me tepri dhe do të ishte e mençur t’i kontrolloni gjërat më thellësisht në vend që të qani dhe vajtoni. Nëse e keni të vështirë të jeni objektiv, mund t’ju duhet të kërkoni disa këshilla të arsyeshme nga jashtë. Një kohë e kaluar duke hulumtuar ka më shumë gjasa të ndihmojë sesa të dëmtojë situatën. Ndoshta do të ndiheni shumë më mirë pasi të keni informacion të mjaftueshëm për të ndërmarrë veprime.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mund të ndihet sikur dikush është në kundërshtim vetëm për t’ju zemëruar sot, por mund të mos jetë për ju. Ata thjesht mund ta shohin botën në një mënyrë tjetër – ndonjëherë ju thjesht duhet të pranoni që të mos pajtoheni. Edhe pse kompromisi mund të mos ju vijë lehtë, mund të jetë një ide e mirë të bëni një hap prapa. Ju mund të zbuloni se është më pak e rëndësishme sesa mendoni në fillim kur e shikoni mosmarrëveshjen tuaj me një sy më racional.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Planet që mbështeten në bashkëpunimin e të tjerëve mund të shemben lehtësisht sot nëse dikush ju zhgënjen. Nuk ka kuptim të bëni një bujë të madhe për këtë, pasi kjo nuk do t’i bëjë gjërat më shpejt. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, mund të humbni kohë në grindje të vogla. Në vend që të stresoheni, përpiquni të bëni atë që mundeni për të qëndruar të qetë dhe për të arritur gjithçka tjetër më vonë kur gjërat të kenë vendosur. Vetëm për shkak se të tjerët janë të çorganizuar nuk do të thotë që ju duhet të jeni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Të thoni diçka të gabuar dhe të ofendoni dikë është një rrezik i caktuar sot. Të thoni që nuk e kishit menduar në këtë mënyrë nuk do të ndihmojë shumë tani që dëmi është bërë! Është më mirë të mendoni dy herë përpara se të hapni gojën, veçanërisht nëse jeni duke folur për diçka pak të ndjeshme. Mundohuni t’i shihni gjërat nga këndvështrimi i tyre. Nëse ka ndonjë keqkuptim, ndoshta mund t’i zgjidhni ato duke vepruar shpejt, por do të ishte më mirë t’i shmangni plotësisht nëse është e mundur.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mbyllja e derës dhe injorimi i saj është një mënyrë për t’u marrë me çdo rrëmujë në shtëpi tani. Megjithatë, kjo nuk do t’ju ndihmojë shumë nëse doni një vend të rehatshëm për t’u çlodhur. Mund të mos jetë ideja juaj e argëtimit, por ndoshta do të ndiheni më mirë nëse përveihni mëngët dhe filloni të bëni çdo gjë që ju nevojitet. Nuk keni nevojë të rregulloni gjithçka sot, por ndoshta do të ndiheni më mirë nëse i kushtoni pak kohë të paktën planifikimit se si do ta arrini.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Jeta mund të jetë e mbushur me shqetësime të vogla për momentin. Edhe pse është një bezdi, ato ka shumë të ngjarë të jenë vërtet të vogla, dhe në pak kohë, ndoshta do t’i keni harruar të gjitha rreth tyre. Planifikimi paraprak dhe kontrollimi për ndonjë pengesë në rrugë ose defekt në orar mund ta bëjë jetën tuaj më të lehtë. Nëse thjesht nuk mund të bëni gjithçka që do të kishit shpresuar, mund t’ju duhet ta pranoni këtë!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Konfuzioni financiar mund t’ju hajë paratë nëse nuk jeni të kujdesshëm sot. Ia vlen të kontrolloni faturat për t’u siguruar që të mos mbingarkoheni. Çdo faturë e pasaktë është ndoshta një gabim i vërtetë nëse ndodh, por mund t’ju kushtojë po aq, dhe sa më shpejt të veproni, aq më lehtë do të jetë ta zgjidhni atë. Nuk ka nevojë të bëhemi shumë konfrontues për këtë – ka shumë të ngjarë të jetë dikush që shtyp butonin e gabuar në vend që të bëjë ndonjë gjë të keqe.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të presësh më të keqen nga njerëzit mund t’ju sjellë pikërisht këtë për momentin. Është një gjë të jesh gati për të mbrojtur veten dhe krejt tjetër të mendosh se duhet të sulmosh i pari për të qenë në anën e sigurt. Në fakt, pavarësisht se sa shumë dëshironi, mund të mos keni nevojë të thoni asgjë. Ka një shans që të jeni keqkuptuar, kështu që do të ishte një ide e mirë të siguroheni që jeni të qartë për atë që ata po thonë përpara se të hidheni pa pengesa.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të dëshironi që njerëzit të merren me biznesin e tyre sot, por nuk ka nevojë të shkoni në ekstreme. Pavarësisht nëse doni apo jo të përhapni ndonjë nga sekretet tuaja, nuk keni pse të shtrëngoni buzët dhe të refuzoni të thoni asgjë. Ka një ndryshim midis të qenit i interesuar për të bërë bisedë dhe kureshtje, edhe pse mund ta keni të vështirë ta shihni këtë ndryshim tani. Bëni çmos për të biseduar dhe mos ngurroni të shmangni me mirësjellje diskutimin e gjërave që nuk ju pëlqen t’i ndani.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mund t’ju duhet të frenoni pritshmëritë tuaja nga njerëzit sot. Nëse ata nuk e bëjnë atë që premtuan, ndoshta premtimi nuk ishte aq i vërtetë në radhë të parë, ose mund të keni supozuar se ata do të shkonin me atë që dëshironit pa u shqetësuar të pyesni. Merrni parasysh të kontrolloni dhe të siguroheni që gjithçka është në rregull. Ata mund të kenë përgjegjësi të tjera që duhet t’i ndjekin së pari, pavarësisht se sa të mira janë qëllimet e tyre.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mund të ketë një arsye të mirë pse idetë tuaja nuk janë të njohura tani. Ndoshta ka gjëra për të cilat nuk jeni shqetësuar sepse keni menduar se ishin të parëndësishme. Këto gjëra të vogla mund të jenë të rëndësishme për njerëzit e tjerë! Përpara se të indinjoheni dhe ta merrni atë personalisht, mund të jetë e mençur të pyesni dikë në dijeni nëse po ju mungon diçka. Një përpjekje e vogël e bërë tani mund t’ju shpëtojë nga shumë pikëllim më vonë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Disa tema janë të garantuara për t’i çmendur njerëzit – veçanërisht sot. Nëse e dini se ka të ngjarë të mos jeni dakord, mund të jetë më mirë ta shmangni plotësisht atë bisedë. Ka të ngjarë që asnjëri prej jush nuk do ta bindë tjetrin nëse ajo për të cilën po debatoni përqendrohet në besime të forta. Ndoshta ata nuk po tregohen racionalë, ose ndoshta nuk i keni menduar gjërat sa duhet. Sido që të jetë, do të ishte e mençur të shmangni supozimin se njerëzit mendojnë për botën në të njëjtën mënyrë si ju.

Burimi: Tarot