Horoskopi ditor – 22 gusht 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Ju pëlqen të takoni njerëz dhe do të keni një kohë të mrekullueshme duke bashkëvepruar me njerëzit më brilantë sot. Ju mbeteni perfeksionistë si gjithmonë, dhe mund të shpenzoni një pasuri për të blerë atë dhuratën “e përsosur” për t’i pëlqyer të dashurit tuaj!

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Komunikimi mund të jetë prekës sot me të dashurit tuaj. Karakteri juaj jo modest do të kërkojë të mbrojë ndjenjat e të tjerëve nga lëndimi. Do të mësoni se pajtimi total ndonjëherë është dy herë më joshës në intimitetet e dashurisë.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Ju duhet të kuptoni dhe respektoni ndjenjat e të tjerëve. Do të jeni të shqetësuar nga shqetësimet financiare dhe të rrënuar nga pasiguria financiare. Ju do të punoni me vendosmëri të zymtë për të arritur të gjitha qëllimet tuaja dhe do të keni sukses në këtë.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot do t’i jepni përparësi dashurisë. Është koha më e mirë për të folur mendimet tuaja me të dashurin/ën. Duke qenë të lumtur me kolegët tuaj, do t’u jepni atyre një qerasje në mbrëmje. Ju do t’i bëni të gjithë të lumtur.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Pritshmëritë tuaja nga partneri ose bashkëshorti/ja juaj ka të ngjarë të jenë të paplotësuara, prandaj mbajini ato të ulëta. Për tregtarët dhe agjentët e komisionit, kjo mund të jetë një ditë e vështirë, dhe kështu ata duhet të jenë të kujdesshëm nga përmbysjet financiare. Dokumentet e rëndësishme duhet të nënshkruhen vetëm pas një shqyrtimi të kujdesshëm.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Ju do të vendosni sot synime më të larta për veten tuaj dhe do të dëshironi të thyeni barrierat ekzistuese. Do të shqetësoheni shumë pasdite për financat tuaja. Çështjet e vogla do të ulin disponimin tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Marrëdhëniet tuaja me vëllezërit dhe motrat do të përmirësohen. Ndoshta jeni në gjendje të kaloni një kohë të lumtur me miqtë tuaj të ngushtë.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Dita juaj është e ndarë në mënyrë të barabartë midis njerëzve tuaj të afërt dhe të dashur dhe përgjegjësive tuaja ndaj të moshuarve. Meqenëse jeni të ndjeshëm, mund të dilni nga rruga juaj për t’i ndihmuar ata.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Lëngjet krijuese ka të ngjarë të rrjedhin lirshëm sot. Të gjithë jeni të përgatitur për të përmbushur sfida të reja në jetë dhe për të arritur disa marrëveshje biznesi. Fitimet financiare janë në karta. Sidoqoftë, sigurohuni që shëndeti juaj të mos qëndrojë në karrige gjatë gjithë kësaj kohe.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Dashuria do të jetë në mendjen tuaj sot. Zbritja në korsinë e kujtesës do t’ju bëjë të çmoni disa momente të arta të kaluara me miqtë dhe anëtarët e familjes. Ju do të thërrisni një mik të vjetër dhe do të ndani ato kujtime. Në frontin profesional, do të arrini arritje të mëdha. Në përgjithësi, është një ditë e mirë për ju sot.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Nëse jeni të lidhur me ligjin dhe çështjet ligjore, sot është një ditë e favorshme për ju. Do të synoni për yjet, sepse e dini që edhe nëse nuk arrini atje, nuk do të përfundoni duke qenë në baltë. Më vonë gjatë ditës, do të merrni një lajm të favorshëm.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shëndeti dhe gjendja shpirtërore do të jenë të mira sot pasi do të filloni të korrni frutat me farat e mbjella në të kaluarën. Do të përjetoni lumturi dhe kënaqësi nga biznesi dhe përfitimet gjatë mbrëmjes. Përfitoni sa më shumë nga shtrirja e përsosur e planetëve.

Burimi: Ganesha Speaks