Horoskopi ditor – 22 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mund t’ju duhet të jeni të kujdesshëm për të shmangur agresionin pasiv kur flisni sot. Nëse keni një çështje të pazgjidhur në lidhje me paratë, do të ishte më mirë ta trajtoni atë me ndershmëri dhe produktivitet, në vend që të bëni gërmime të rrepta me njerëzit përreth jush që duket se i kanë gjërat më të lehta. Një figurë autoriteti e përfshirë në situatën tuaj mund të jetë më simpatike për kauzën tuaj sesa mendoni, kështu që përpiquni t’i merrni zhgënjimet tuaja me dikë që mund të bëjë diçka për ta përpara se të përfshini dikë tjetër.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Presioni i kolegëve mund t’ju bëjë të ndiheni të papërshtatshëm për sa i përket statusit tuaj financiar për momentin. Megjithatë, problemi i vërtetë mund të bazohet në pasiguritë tuaja. Ka të ngjarë të keni një pamje më të dobishme për veten kur përdorni pasqyrën më të saktë të mundshme. Disa nga idetë tuaja për botën mund të jenë të vjetruara, ndaj shfrytëzojeni këtë mundësi për t’u siguruar që pritshmëritë tuaja janë realiste sipas standardeve aktuale.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të ndiheni sikur një figurë e respektuar e autoritetit do t’ju mburret sot pë pasuri dhe pushtetin që nuk kanë. Sidoqoftë, zhgënjimet tuaja mund të luajnë një rol më të madh në problem nga sa e kuptoni. Edhe nëse nuk mendoni se po bëni asgjë për të provokuar këtë person, të hyni në një situatë me një qëndrim negativ ndonjëherë mund të gjenerojë pikërisht përgjigjen armiqësore që prisni. Kufijtë tuaj mund të mos jenë në fuqinë e tyre tani, kështu që përpiquni të jeni të vetëdijshëm për çdo sinjal që po jepni, qoftë edhe pa dashje.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një konflikt midis besimeve tuaja rreth mënyrës se si supozohet të funksionojë bota dhe përvojave tuaja aktuale personale mund të jetë shqetësues për ju tani. Diskutimi i kësaj mospërputhjeje me miqtë tuaj mund të zbulojë se nuk jeni i vetmi që po përballeni me këtë sfidë të veçantë – dhe zvogëlimi i ndjenjave tuaja të izolimit mund të zgjidhë pjesën më të vështirë të problemit tuaj. Pasi të dini se jeni të gjithë në të njëjtën faqe, mund të punoni së bashku për të gjetur një mënyrë më efektive për t’i parë gjërat.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mbajtja e kufijve të mirë me miqtë dhe të njohurit tuaj mund të jetë e vështirë për ju tani, pasi mund të tundoheni të tregoni më shumë rreth diçkaje private për të tërhequr vëmendjen në këtë moment. Megjithatë, reflektimi mbi qëllimet tuaja kryesore të jetës mund të çojë në përfitime më të qëndrueshme. Ju keni potencialin për të arritur shumë nëse e vendosni mendjen tuaj te ambiciet tuaja. Qëndrimi i fokusuar për të bërë diçka produktive duhet t’ju ndihmojë të shmangni telashet.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Arritja e qëllimeve tuaja mund të jetë fokusi juaj kryesor sot, por dikush afër mund të duket sikur po ju pengon. Çdo zhgënjim i këtij lloji mund të ekspozojë një të metë në bindjet tuaja se si duhet të funksionojë jeta. Ndërsa është ndoshta e nevojshme që marrëdhëniet tuaja më të rëndësishme të jenë ndër prioritetet tuaja kryesore, ju gjithashtu duhet të lini vend për veten tuaj në listën tuaj. Një qasje realiste ndaj nevojave tuaja mund të jetë ajo që ju mungon ndërsa përpiqeni t’i organizoni gjërat në një mënyrë që funksionon.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ngarkesa juaj e punës mund të duket si një bllok mes jush dhe të bërit ndonjë gjë argëtuese në këtë moment. Ndoshta është koha për të rikonfiguruar mënyrën se si i ndani përgjegjësitë tuaja me njerëzit e tjerë. Megjithëse ju mund të shijoni ndjenjat e arritjes që merrni ndërsa fuqizoni përmes një liste të madhe detyrash, njerëzit e tjerë mund të jenë më të gatshëm për t’u paraqitur sesa ju i thoni vetes se janë. Balanconi fitimet e egos që merrni nga nevoja ndaj aventurave që mund të ndiqni kur të hiqni dorë nga disa përgjegjësi.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një ngatërresë që keni me dikë tjetër mund t’ju rëndojë sot. Ju mund të dëshironi të largoheni dhe të bëni gjërat tuaja për të shmangur çdo presion. Ndoshta është koha për të sqaruar se çfarë mund t’u jepni njerëzve afër jush – dhe çfarë presin ata nga ju. Shfrytëzimi i mundësisë për të pasur një bisedë të rëndësishme mund t’ju ndihmojë të krijoni një ekuilibër më të qëndrueshëm midis nevojave tuaja dhe detyrimeve tuaja ndaj të tjerëve.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Lidhja me të tjerët mund të jetë dërrmuese për ju tani. Dikush mund të jetë duke kërkuar që ju të bëni atë që ai dëshiron, dhe ju mund t’i shmangni ata nga frika se ata nuk do të marrin “jo” si përgjigje. Ndërkohë që jeni ndoshta në një kornizë mendore më të kujdesshme se zakonisht, një vështrim i menduar në burimet dhe përgjegjësitë tuaja mund t’ju ndihmojë të merrni një vendim të informuar për atë që jeni në gjendje të bëni. Mos lejoni që dikush tjetër t’ju drejtojë, por as mos e shtyni ankthin e pajustifikuar.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Përqendrimi në përgjegjësitë tuaja mund të duket i rëndësishëm tani, por mundësitë për të biseduar me të tjerët ndoshta do të jenë të vështira për t’u rezistuar. Ju mund të keni më shumë autoritet për të vendosur prioritetet tuaja sesa e kuptoni, kështu që mos fajësoni askënd tjetër. Nëse kalimi i kohës së mirë është pika më urgjente në axhendën tuaj, thjesht përqafojeni atë pa faj!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të kënaqesh me veten ndoshta duket si një prioritet urgjent për momentin, por mund të jeni të varur nga sa kushton. Ndërsa ndjenja juaj e sigurisë është e rëndësishme për t’u marrë parasysh, sigurohuni që shqetësimet tuaja të jenë të bazuara në realitet përpara se t’i mbuloni ato. Kjo është një mundësi e dobishme për të zgjidhur dallimin midis shqetësimeve legjitime që duhen trajtuar dhe frenimeve të panevojshme që thjesht po ju rëndojnë. E vërteta mund t’ju bëjë të lirë për të kaluar një kohë të mirë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një pjesë e edukimit tuaj mund t’ju pengojë në këtë kohë. Ju jeni të prirur të mbani emocionet dhe dëshirat tuaja në mëngë. Biseda me miqtë tuaj për këtë dilemë mund t’ju ndihmojë të gjeni mënyrën më të rehatshme për t’u çliruar dhe për të qenë vetvetja në botë. Kur ndiheni të dëgjuar dhe të vërtetuar, duhet të jeni në gjendje të fitoni një ndjenjë më realiste se cilat ndryshime janë menjëherë të nevojshme përkundrejt atyre që mund të presin.

Burimi: Tarot