Horoskopi ditor – 22 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju merrni një dozë shtesë pozitiviteti! Hëna në shenjën tuaj po vjen në përputhje të saktë me Jupiterin bujar, duke ju dhënë frenimin e plotë për të ndjekur ëndrrat tuaja dhe për të bërë si të doni. Lëreni atë entuziazëm t’ju çojë drejt çdo linje objektivi që mund të shikoni, megjithëse nuk keni nevojë domosdoshmërisht ta arrini atë tani. Ju ende mund të bëni shumë përparim pa e lodhur veten në garën tuaj deri në fund. Ju do të arrini atje kur të keni për qëllim.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ëndrrat tuaja të fundit mund të jenë aq të gjalla saqë pothuajse të duken më reale sesa realitet. Ekziston një lidhje e fuqishme midis Hënës dhe Jupiterit të pakufishëm në shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur, duke ju mbuluar me energji të butë. Hapeni veten ndaj çdo dhe të gjitha mundësive dhe lejoni universin t’ju udhëheqë, në vend që të përpiqeni të shtyni veten në ndonjë drejtim. Ndonjëherë është më mirë të nisesh përgjatë bregdetit në vend që të lëshosh ndonjë urdhër marshimi – dhe sigurisht që është rasti tani.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është një ditë e mirë për t’u lidhur me njerëzit. Ekziston një shtrirje e fuqishme dhe pozitive që ndodh sipër, ndërsa Hëna dhe Jupiteri me fat bashkohen në Shtëpinë tuaj të 11-të të Komunitetit Global. Një mik i një miku mund t’ju kthejë në një mundësi të re të mrekullueshme, ose ndoshta do të bashkoheni me një grup njerëzish me mendje të njëjtë, të cilët ndihen më shumë si familje sesa ata që lidhen biologjikisht me ju. Mos hezitoni të qarkulloni, sepse e vetmja mënyrë për të humbur këtë energji do të ishte t’i përmbaheshit kompanisë suaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Qëllimet tuaja mund të duken më të mëdha se jeta në një mënyrë të mrekullueshme për momentin. Hëna dhe Jupiteri i shtrirë po bashkohen në sektorin tuaj të karrierës për të ndezur disa shkëndija të mëdha dhe në këtë proces, ata po hapin një ose dy dyer që janë mbyllur më parë. Jini të përgatitur për të treguar anën tuaj më të mirë dhe për të folur për përvojën tuaj, sepse mundësia për të bërë disa hapa të mëdhenj është në ofertë. Mos u ndalni në dafinat tuaja dhe lëreni këtë t’ju kalojë!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Universi është i yti, Leo! Mund të shkoni larg pasi Shtëpia juaj e 9-të e Zgjerimit ndriçohet nga Luna dhe Jupiteri duke u bashkuar në një lidhje të bukur. Mundësitë që ju presin në afërsi mund të jenë marramendëse. Edhe nëse nuk mund të udhëtoni fizikisht, përpiquni të zgjeroni mendjen tuaj përtej kufijve tuaj të zakonshëm. Me pak guxim dhe përpjekje, ju mund të zbuloni një anë krejtësisht të re të jetës – dhe mund të jetë aq tërheqëse saqë së pari do të zhyteni në kokë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Kozmosi po ju ofron mundësinë për t’u bërë një version më i mirë i vetvetes. Shtëpia juaj e 8-të e Transformimit është e gjitha e ndriçuar ndërsa Hëna bashkohet me Jupiterin në këtë sektor të fuqishëm, kështu që nëse ndiheni të frymëzuar për të bërë ndryshime, atëherë mos e shpërdoroni këtë motivim. Nëse hasni diçka që ju duket e frikshme apo edhe e frikshme, mos e lini t’ju frikësojë! Ju keni një aftësi më të mirë për të pushtuar çdo demon sesa e kuptoni dhe mund t’i bëni përshtypje vetes dhe të gjithë të tjerëve në proces.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njerëzit kanë shumë për t’ju ofruar për momentin. Hëna po bashkon Jupiterin me fat në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve, duke sjellë të gjitha pluset e rëndësishme në jetën tuaj në fokus më të mprehtë. Jupiteri do të bëjë pjesën e tij për të optimizuar çdo gjë që ofrohet, kështu që mos ngurroni të krijoni dyshe dinamike duke ditur se dy koka janë më me fat se një. Kjo gjithashtu mund të sjellë dikë të ri në jetën tuaj, i cili mund të ketë një ndikim të bukur tek ju për një kohë të gjatë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Përgjegjësitë tuaja normale nuk do të duken aq normale sot. Hëna dhe Jupiteri emocionues po bashkohen në Shtëpinë tuaj të 6-të të Punës Ditore, kështu që edhe nëse detyrat tuaja për ditën duken të mërzitshme në shikim të parë, një mundësi emocionuese mund të shfaqet pa paralajmërim. Përveshni mëngët dhe zhyteni në çdo projekt që keni, sepse kthimi ose shpërblimi mund të jetë edhe më i veçantë nga sa do të kishit parashikuar ndonjëherë! Mbani sytë hapur për çdo rezultat përfundimtar emocionues.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

E ardhmja e afërt duket e mrekullueshme! Ju keni lidhjen përrallore në Shtëpinë tuaj të 5-të të Pasionit midis Hënës dhe Jupiterit me fat për t’u falënderuar për këtë, pasi ato dërgojnë valë pozitiviteti për t’ju tronditur butësisht përtej oqeanit të argëtimit. Bëje përparësi kënaqësinë duke i lënë të gjitha përgjegjësitë, përveç përgjegjësive më urgjente, për një ditë tjetër, sepse detyra juaj kryesore nga universi është të qetësoheni! Mos u shqetësoni as për të qetësuar dikë tjetër. Mendimet e tyre thjesht nuk kanë rëndësi në një ditë si kjo.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të bëni disa përmirësime të mëdha në vendbanimin tuaj aktual. Hëna në shtëpinë tuaj të 4-të të themeleve po vjen në përputhje të saktë me Jupiterin ngacmues, kështu që përpiquni të jeni gati për një shpërthim energjie që mund ta drejtoni në rrethinën tuaj. Një anëtar i familjes ose shoku i dhomës mund të jetë gjithashtu mbështetës i përpjekjeve tuaja. Nëse punoni së bashku, mund të shihni disa rezultate vërtet të bukura – qoftë vetëm një pastrim i vogël apo riorganizim i plotë i të gjitha mobiljeve tuaja.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Kjo është një ditë e bukur për të dalë dhe për të parë se çfarë po ndodh në botë. Hëna dhe Jupiteri po bashkohen në shtëpinë tuaj të tretë të gjallë, e cila mund t’ju ofrojë më shumë se një mundësi emocionuese për t’u kënaqur. Thirrni një mik dhe shkoni në qytet për një mbrëmje argëtuese – edhe nëse jeni shumë i zënë për këtë, mund të zbuloni diçka të re dhe interesante ndërsa jeni duke vrapuar gjithkund. Ktheni disa gurë dhe mund të gjeni thesar poshtë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Do të jetë shumë e lehtë të hidhni paratë tuaja sot. Hëna po sinkronizohet me Jupiterin e pakufishëm në shtëpinë tuaj të dytë të fokusuar financiarisht, e cila mund të ofrojë shumë gjëra joshëse për të blerë. Është mirë të kënaqeni këtu ose atje, por sigurohuni që po shpenzoni për gjëra që ia vlejnë – përndryshe mund të përjetoni pendimin e blerësit në çdo moment. Merrni vendime të përgjegjshme për të shmangur ndonjë keqardhje kur të vijë koha për të kontrolluar llogarinë tuaj bankare.

Burimi: Tarot