Horoskopi ditor – 22 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një kurë gjeografike për problemet tuaja mund të duket tërheqëse sot. Ndërsa Dielli i fuqishëm shkon në Shtëpinë tuaj të 9-të të Udhëtimit, ju mund të jeni të etur për të shpëtuar fizikisht nga një situatë që po ju tërheq poshtë. Megjithatë, të kesh trazira të pazgjidhura që varen mbi kokën tënde mund të të bëjnë të mjerë, pavarësisht se ku shkoni! Nëse bëni përpjekje tani, mund të bëni një përparim real në një konflikt. Marrja e një rreziku nuk garanton asgjë, por mund të frymëzojë personin tjetër që të arrijë me radhë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një vizion i qartë për të ardhmen tuaj financiare më në fund mund të jetë i dukshëm për ju. Sidoqoftë, mund të mos jeni i vetmi person që mund të shprehet në të. Ndoshta do t’ju duhet t’i zgjidhni gjërat me një partner ose bashkëpunëtor tjetër të ngushtë përpara se të ecni përpara, veçanërisht nëse doni të prishni një ekuilibër që ata e marrin si të mirëqenë. Ndërkohë që nuk ka asnjë mënyrë për ta bërë këtë të lehtë, do të jetë më pak e vështirë nëse mund të shmangni ta bëni atë një luftë për pushtet. Respektoni edhe autoritetin e tyre.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Hapja e lidhjeve më të thella me njerëzit që kanë vërtet rëndësi për ju është vërtet e mundur. Ideja mund të jetë gjithashtu pak dërrmuese nëse nuk jeni të sigurt se si ta përshtatni atë në rutinën tuaj të vendosur. Aq sa mund të kujdeseni për të dashurit tuaj, keni edhe përgjegjësi të tjera! Mbani mend: nuk keni pse të bëni gjithçka brenda një dite. Thjesht bërja e një liste me të dashurit ose bashkëmoshatarët me të cilët dëshironi të kontaktoni është një hap i parë i rëndësishëm.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Përparimi praktik mund të jetë një prioritet i lartë për ju aktualisht. Ju mund të shkoni përpara dhe me radhë me një komunitet të cilit i përkisni për qëllime emocionuese për të ardhmen. Edhe pse me siguri e shihni vlerën në synimin lart si çdokush tjetër, ka të ngjarë të bëheni të padurueshëm me propozimet që duken joreale – veçanërisht nëse dyshoni se do të keni detyrë t’i vini në jetë. Sigurohuni që t’u tregoni të tjerëve se çfarë jeni realisht në gjendje të kontribuoni në mënyrë që të gjithë të mund të planifikojnë në përputhje me rrethanat.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Të pohosh veten në jetën tënde në shtëpi mund të duket jetike. Ju mund t’ju duhet të përgjigjeni me ndershmëri se çfarë është më shkatërruese: një luftë e qetë për pushtet ose një konkurrencë e hapur. Ndërsa dielli flakërues ndriçon Shtëpinë tuaj të 5-të të Lojërave, ju ndoshta jeni të prirur të ktheni pothuajse çdo gjë në një garë. Nëse e vërteta është se një person tjetër ka pushtuar terrenin tuaj, duke demonstruar se mund t’i kaloni ata në një farë mënyre, mund të mos ju bëjë më të lumtur. Mundohuni të kuptoni se kur një bisedë e vështirë ia vlen mundimi.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të dëshironi që shtëpia juaj të jetë një shprehje e individualitetit tuaj në këtë kohë. Fatkeqësisht, komunikimi i kësaj me të tjerët që kanë interes në situatë mund të jetë një sfidë. Ndërsa ndoshta jeni të përqendruar në dëshirat tuaja dhe se si çdo ndryshim që po shqyrtoni do t’ju sjellë dobi, dikush tjetër mund të dëgjojë vetëm plane të ndërlikuara që duken si më shumë punë për ta. Ata potencialisht do të hyjnë në bord – nëse mund të bëni një rast që ata do të përfundojnë me diçka që duan gjithashtu.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njohja më e mirë me njerëzit rreth jush mund të jetë shumë argëtuese. Me diellin e ngrohtë që futet në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit, ju jeni të pajisur për të nisur biseda të frytshme të rastësishme. Mbani mend se ndoshta duhet të jeni të kujdesshëm kur merreni me temën e parave. Ju mund të jeni më të ndjeshëm për këtë nga sa e kuptoni, duke e bërë të lehtë që të tjerët t’ju ofendojnë. Nëse keni qëndrueshmëri për të, mund të dëgjoni një ide të re që ia vlen të ndiqet!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një marrëdhënie e çekuilibruar kohët e fundit mund të jetë shqetësuese për ju. Ju mund të mendoni se po mbani më shumë se sa përgjegjësitë tuaja – dhe se personi tjetër po i thërret të gjitha pa marrë parasysh. Në këto rrethana, ju mund të tundoheni të kundërshtoni duke përdorur zgjedhjet tuaja financiare kundër tyre disi. Edhe pse Dielli ndriçon Shtëpinë tuaj të Dytë të Burimeve sot, kjo nuk i referohet vetëm parave. Marrja e vendimeve të mëdha se ku do të investoni përpjekjet tuaja mund t’ju bëjë të lirë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Nisja e lundrimit mund të jetë në horizontin tuaj. Me Diellin e gjallë që fluturon në shenjën tuaj, ju jeni gati për të ndjekur llojin e aventurës së patrembur për të cilën Shigjetarët njihen. Megjithatë, edhe ju mund të keni pjesën tuaj të dyshimeve dhe pasigurive që ju rëndojnë herë pas here. Të hapesh me dikë të cilit i beson për shqetësime të tilla mund të jetë e vështirë, por mund t’ju ndihmojë të hiqni disa çakëll të panevojshëm në planin afatgjatë. Ju gjithashtu duhet të ndiheni krenari të merituar pasi keni marrë atë lloj rreziku që ju frikëson vërtet.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të tundoheni të lini flamurin tuaj të frikshëm të valojë, por frika se si do të reagonin bashkëmoshatarët tuaj për të zbuluar një anë të re tuajën, ndoshta po ju pengon. Opsionet tuaja nuk janë të gjitha ose asgjë – veçanërisht tani që Dielli po kërcen në Shtëpinë tuaj të 12-të të Sekreteve. Provimi i një përmirësimi potencialisht të diskutueshëm në një mjedis privat mund t’ju japë hapësirë për të zgjidhur defektet dhe për t’u bërë më rehat me të. Kur të jeni gati për kohën kryesore, do ta dini!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mund t’ju duhet të bëni një zgjedhje të vështirë se si të trajtoni një problem aktual familjar. Ndërsa ju me siguri e dini se po shkoni kundër asaj që do të rekomandonin të paktën disa figura të autoriteteve, ju gjithashtu ndoshta jeni shumë të vetëdijshëm se duhet të jetoni me rezultatet, çfarëdo që ato të përfundojnë. Duke pasur parasysh delikatesën e situatës, do të ishte e vlefshme të kuroni me kujdes miqtë me të cilët ndani historinë tuaj. Ju nuk keni nevojë për më shumë gjykim në jetën tuaj, kështu që zgjidhni një audiencë simpatike.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Krenimet e mëdha që keni bërë privatisht mund t’ju kapin në çdo moment. Me diellin e ndritshëm që hyn në shtëpinë tuaj të 10-të publike, ka të ngjarë të viheni re, pavarësisht nëse ju pëlqen apo jo! Nga ana tjetër, thirrja për diçka që ke thënë në një moment melodramatik nuk duhet të jetë e keqe. Ju mund të konsideroni të pranoni sfidën tuaj vetëm për të parë nëse mund ta bëni atë. Zbulimi se jeni i aftë për më shumë sesa keni menduar mund të jetë një surprizë e këndshme.

Burimi: Tarot