Horoskopi ditor – 22 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të bllokoni veten përpara se të tjerët të kenë mundësinë sot. Të largoni veten nga gara në një garë ku e dini se keni aftësitë për të pasur sukses, mund ta bëjë të vështirë të kuptosh se në anën e kujt jeni! Kjo mund të jetë edhe një punë ose promovim për të cilin nuk po aplikoni sepse nuk mendoni se do të jeni ju ai që do ta merrni atë. Nuk ka asnjë arsye pse nuk duhet të avokoni për veten tuaj sa herë që mundeni – veçanërisht tani.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të përdorni zgjuarsinë tuaj për të ngjitur shkallët shoqërore. Ndonëse ndonjëherë një bisedë është thjesht ndërveprim me dikë, ndonjëherë ato janë më të rëndësishme, si një intervistë për punë ose t’i bëni përshtypje dikujt që ju intereson. Ju keni një dritë jeshile për të ndriçuar dhe për t’u bërë përshtypje të tjerëve me cilësi si sensi juaj i shpejtë i humorit ose mënyra e vërtetë e të folurit! Bëhuni vetvetja juaj më e mirë dhe jini të hapur, dhe mundësitë për të përmirësuar jetën tuaj shoqërore duhet të fillojnë të vijnë shpejt.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Vendime, vendime! Ju mund të ndiheni sikur jeni duke u tërhequr në drejtime të ndryshme dhe duhet të manovroni me miqtë tani. Dy grupe të veçanta miqsh mund të këmbëngulin që të kaloni kohë me ta, ose mund të thirreni në punë kur planifikoni të kaloni kohë me të dashurit tuaj. Sido që të jetë, prisni që të duhet të bëni një zgjedhje se si e kaloni kohën tuaj. Lajmi i mirë është se intuita juaj ka të ngjarë të jetë e fortë tani, duke ju ndihmuar të merrni vendimin e duhur për veten tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Të jesh një flutur sociale mund të jetë mjaft tërheqëse tani. Takimi me njerëz nga të gjitha fushat e ndryshme të jetës suaj mund të jetë i mrekullueshëm, por kushtojini vëmendje mënyrës se si lidheni me të tjerët ndërsa jeni duke eksploruar. Pavarësisht nëse jeni duke i bërë të gjitha për ju ose duke i vënë të gjitha mbi ta, duhet të balanconi dhënien dhe marrjen e informacionit në çdo marrëdhënie, ose mund ta rrëzoni aksidentalisht atë. Sa herë që ndiheni sikur gjërat po bëhen ekstreme, merrni frymë thellë dhe lërini të nivelohen.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Pasuria mund të thërrasë emrin tuaj! Burimet e reja të të ardhurave mund të lulëzojnë dhe do t’ju sjellë dobi të lini hapësirë në jetën tuaj për bekimet që mund të merrni së shpejti. Duhet të ketë një vend për të vendosur bollëkun e ri të cilin po mirëprisni, veçanërisht nëse po grumbulloni kujtime të vjetra nga marrëdhëniet negative ose që shterrojnë që nuk po zënë më vend në jetën tuaj. Lëreni atë që nuk rezonon më, në mënyrë që energjia e freskët dhe pozitive të mund të lëvizë lirshëm rreth jush.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Disa njerëz të rinj emocionues mund të hyjnë në jetën tuaj tani. Mund të takoni dikë apo edhe shumë njerëz që duket se shkojnë me ju, dhe kur jeni me ta, biseda duket se rrjedh pa probleme dhe natyrshëm. Mund të mos keni pritur të mirëpritni një mik të ri në rrethin tuaj, por kur koha është e duhur, njerëz të veçantë mund të gjejnë rrugën e tyre drejt nesh pa paralajmërim. Jini të hapur ndaj mundësive – mund të keni një mik të ri për jetën!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një plagë e vjetër emocionale mund të jetë më në fund gati për shërim. Në këtë pikë, ju jeni në gjendje të lëvizni nga një lëndim i kaluar, sepse koha po kalon, duke ju lejuar të kërkoni horizonte më të ndritshme. Mund të keni mundësi të reja për karrierë ose shtëpi për të eksploruar dhe është e rëndësishme të përqendroheni në detajet e vogla në të tashmen në vend që të riprodhoni mendërisht kujtimet e gabimeve të bëra në historinë tuaj personale. Lëreni dhimbjen e vazhdueshme që të mund të ecni drejt një të ardhmeje më të lehtë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ndershmëria është politika më e mirë tani. Një person i dashur mund të kërkojë mendimin tuaj për diçka, dhe edhe nëse e vërteta më e ashpër mund të mos jetë më e këndshme, ju ka të ngjarë të jeni ende të sinqertë. Mund të pyesni nëse duan mendimin tuaj të vërtetë përpara se ta jepni, pasi kritika pranohet më mirë kur është e dëshiruar, por përpiquni të jeni të sjellshëm dhe të sinqertë me përgjigjen tuaj. Edhe nëse është negative, e vërteta mund t’i shpëtojë ata nga ndonjë siklet. Kjo është ajo për të cilë janë miqtë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mund të derdhen bekime mbi ju nga njerëzit që i quani shtëpi. Familja juaj ose shokët tuaj të dhomës mund të kenë diçka që duan të ndajnë me ju, por ju mund të jeni të kapur duke punuar shumë për të siguruar të ardhmen tuaj. Ka të ngjarë të jeni më të disiplinuar me kohën tuaj tani, gjë që është e shkëlqyer në përgjithësi, por mos lejoni që dëshira juaj për të pasur sukses të pengojë kalimin e kohës me njerëzit e dashur. Ndihuni në mirënjohje dhe kaloni pak kohë me ata që kanë më shumë rëndësi!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Kush jeni tani ka të ngjarë të ndryshojë nga ata që ishit. Të gjithë rriten në faza të ndryshme të personalitetit të tyre ndërsa rriten, dhe ju nuk jeni ndryshe. Thënë kështu, ju mund të keni pësuar një evolucion më intensiv se të tjerët kohët e fundit. Mund të jetë e bezdisshme për të tjerët t’ju shohin të rinj kur ata janë mësuar shumë me kush ju ishit në të kaluarën, por për sa kohë që nuk po lëndoni askënd, mos lejoni që t’jumbajnë prapa. Nëse nuk ju pranojnë, nuk janë të denjë për ju!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Emocionet tuaja mund të japin frymëzim për momentin. Ju mund të keni qenë duke luftuar për të bërë një zgjedhje të madhe, një zgjedhje ku të gjitha opsionet tingëllojnë shumë mirë, por ende nuk jeni të sigurt për t’u përkushtuar ndaj ndonjërës prej tyre. Njerëz të tjerë gjithashtu mund të përpiqen t’ju bëjnë presion për të marrë një vendim shpejt, por ata mund të kenë diçka për të fituar nëse merrni një vendim të menjëhershëm. Mund të jetë intuita juaj që përpiqet t’ju tregojë diçka, kështu që merrni kohën tuaj dhe mos u përpiqni të luftoni ndjenjat tuaja!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Tendencat e reja mund të bien në sy sot. Ju mund të keni mundësinë të ndryshoni pamjen tuaj tani në një mënyrë që është shumë e guximshme – ndoshta edhe e kundërta me pamjen tuaj normale. Shkoni përpara dhe bëni hapin! Mbani mend se nuk duhet të jetë një ndryshim i përhershëm, por padyshim mund të jetë një ndryshim argëtues. Edhe nëse del nga moda në të ardhmen, të paktën mund të thoni se keni qenë aq të guximshëm sa ta provonit një herë.

Burimi: Tarot