Horoskopi ditor – 22 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të argëtosh veten mund të duket po aq e lehtë sa të marrësh frymë tani. Afërdita po shkon drejt shtëpisë tuaj të tretë të zënë, ku do të qëndrojë për të nxitur gjërat për disa javë. Nëse jeni përqendruar më shumë në botën tuaj të brendshme, atëherë shfrytëzojeni sot për të dalë dhe për t’u angazhuar edhe një herë me njerëzit! Shanset janë që do të gjeni disa gjëra përrallore që ju presin sot përtej derës suaj të përparme!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ka patjetër para për të bërë sot – dhe para për të shpenzuar. Afërdita e prirur ndaj financave po zhvendoset në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave dhe materializmit, duke bërë që gjithçka të shkëlqejë para syve tuaj, pavarësisht çmimit të rëndë. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të punuar në mënyra të ndryshme për të rritur të ardhurat tuaja, pasi mundësitë e mira do të bëhen të njohura. Thënë kështu, mund të gjeni edhe disa oferta të pabesueshme që nuk mund t’i refuzoni. Mundohuni të mos shpenzoni çdo cent që bëni!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të gjithë sytë janë mbi ju, Binjakë! Afërdita joshëse hyn sot në Shtëpinë tuaj të Parë të Egos dhe Veprimit, duke ju bërë një nga shenjat më simpatike dhe tërheqëse të zodiakut. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të përditësuar pamjen tuaj, kështu që nëse keni menduar të bëni disa ndryshime stilistike, konsiderojeni këtë dritën jeshile nga universi. Ju mund të kënaqeni plotësisht, por gjithashtu nuk keni nevojë të shpenzoni shumë për të bërë një ndryshim. Lëreni kreativitetin tuaj jashtë – ai duhet të flasë vetë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Jeta tani mund të fillojë të ndihet si një roman fantazi! Aventura të panumërta, qoftë fjalë për fjalë apo shpirtërore, mund të bien në prehrin tuaj. Afërdita po rrëshqet në Shtëpinë tuaj të 12-të të Nënndërgjegjes dhe Misticizmit, duke shtuar një prekje të këndshme dhe magjike në jetën tuaj. Ju mund të zbuloni dhe të përdorni mënyra krejtësisht të reja për të shprehur ndjenjat tuaja – për sa kohë që jeni të gatshëm t’i lejoni njerëzit të shohin këtë anë të fshehur më parë të vetes suaj. Ju keni diçka të veçantë brenda jush, kështu që lëreni atë!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Sot, një vorbull shoqërore sot mund t’ju çojë ju dhe miqtë tuaj në shumë vende të ndryshme të bukura. Afërdita lozonjare mbërrin në Shtëpinë tuaj të 11-të të Miqësisë dhe Komunitetit, duke e bërë këtë një nga periudhat më të mira të vitit për ju që të lidheni me njerëzit dhe të argëtoheni së bashku, dhe jo vetëm. Nëse ndonjë ftesë shfaqet në inbox-in tuaj, pranimi i tyre është një ide e shkëlqyer. Ju gjithashtu mund të jeni drejtuesi i grupit dhe t’i grumbulloni të gjithë për të krijuar disa kujtime së bashku.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju dhe ata përreth jush po bekoheni nga universi në mënyra shumë bujare. Afërdita po hyn në sektorin tuaj të njohjes, duke ju dhënë diçka të veçantë që të gjithë do ta duan më shumë. Kjo është veçanërisht e dobishme kur bëhet fjalë për punën, pasi personat më të lartë mund të kenë më shumë gjasa të japin një dorë ndihmë kur ju nevojitet. Ju gjithashtu mund të merrni disa shpërblime të merituara gjatë rrugës, ndaj mos hezitoni të kërkoni atë që dëshironi. Tani për tani, ju ndoshta do ta merrni atë!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Horizontet e largëta mund të tingëllojnë jashtëzakonisht joshëse tani. Bota ka kaq shumë madhështi për t’ju ofruar, Peshorja! Sundimtari juaj, Venusi, po zhvendoset në Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit, Ideve dhe Kulturave të ndryshme, duke ju frymëzuar të kërkoni përvoja të reja. Gjatë këtij tranziti katërjavor, mund të ndiheni mjaft të interesuar për të përdorur mënyra të reja për të shijuar jetën, kështu që në vend që të kërkoni të njëjtat burime të vjetra të këshillave, përpiquni të gjeni diçka të freskët. Një kurs dokumentar ose online mund të japë shumë ide!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Sensualiteti është më se i inkurajuar nga kozmosi në këtë kohë. Afërdita luksoze po rrëshqet në Shtëpinë tuaj të 8-të intensive të Seksualitetit dhe Intimitetit, duke ju sjellë më pranë dëshirave tuaja më të thella. Mos u habitni nëse gjeni se ndjenjat tuaja anojnë drejt ekstremit më shumë se zakonisht – ky sektor i grafikut tuaj nuk dëshiron të bëjë asgjë me gjysmë zemre, kështu që është e lehtë të mbështilleni në emocionet tuaja. Për fat të mirë, ky tranzit mund t’ju sjellë gjithashtu pagesa të mëdha në momente të papritura.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Edhe nëse zakonisht preferoni ta vazhdoni jetën vetëm, njerëzit mund të bëhen çelësi i suksesit tuaj – duke filluar nga sot dhe duke vazhduar për muajin e ardhshëm. Afërdita po kufizohet në Shtëpinë tuaj të 7-të të Aleancave, duke zbukuruar marrëdhëniet tuaja me prekjen e saj bujare. Kjo ka të bëjë me kontratat dhe marrëveshjet zyrtare po aq sa për njerëzit, kështu që tani do të ishte një moment i mrekullueshëm për të nënshkruar emrin tuaj në vijën me pika! Çdo ofertë që merrni mund të vlejë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Organizimi mund të jetë aktualisht më i thjeshtë nga sa mund të prisni, Bricjap. Afërdita e qetë po hyn sot në Shtëpinë tuaj të 6-të të Punës dhe Rutinës për turneun e saj vjetor katër-javor. Ndërsa ajo është këtu, ajo do të bëjë gjithçka që mundet për ta bërë jetën tuaj të përditshme shumë më të këndshme. Fitimi i mbajtjes suaj duhet të jetë më pak i ngadaltë, dhe marrja në formë mund të jetë gjithashtu më e lehtë. Ju mund të përmirësoni të gjithë faktorët bazë të jetës suaj, kështu që filloni nga pak për rezultate të mëdha.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju jeni marrësi me fat i pjesëve më përrallore të energjisë së mrekullueshme të sotme! Afërdita gjithnjë simpatike po futet në shtëpinë tuaj të 5-të të gjallë të romancës, krijimtarisë dhe gëzimit, duke i rënë ziles së fillimit të një prej tranziteve më me fat që mund të përjetoni në çdo vit të caktuar. Duke filluar nga sot dhe duke vazhduar për disa javë, bëni gjithçka që mundeni për të ndjekur gjërat që ju sjellin lumturi. Bëhuni kreativ dhe mos u shqetësoni shumë për rezultatet! E sotmja ka të bëjë me vetë-shprehjen, duke mos ndjekur rregullat e dikujt tjetër.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Çdo përmirësim i mundshëm i shtëpisë mund të duket më i dukshëm se kurrë më parë në këtë moment. Afërdita estetike po kalon në shtëpinë tuaj të 4-të të shtëpisë dhe familjes, duke i dhënë ndjenjën e saj të modës katër mureve tuaja. Kjo është një ditë e mrekullueshme për të ridekoruar dhe për ta bërë hapësirën tuaj të ndjehet më autentike! Ju gjithashtu mund të shikoni librat e dizajnit ose bloget për një frymëzim të ri. Nëse dëshironi ndihmë profesionale, duhet të jeni në gjendje të gjeni dikë që e merr plotësisht atmosferën tuaj.

Burimi: Tarot