Horoskopi ditor – 22 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Miqtë tuaj mund të mendojnë se i keni të gjitha sot. Ndërsa Hëna mbresëlënëse bashkohet me Venusin mahnitës dhe Jupiterin me fat në shenjën tuaj, ju ka të ngjarë të shiheni si me fat. Nëse e vërteta është në të vërtetë më e ndërlikuar, ju mund të zgjidhni t’u tregoni të tjerëve pjesën tjetër të historisë. Kjo mund të jetë gjithashtu një mundësi e dobishme për të rifilluar narrativën që i thoni vetes. Përqafimi i një pikëpamjeje se bekimet vijnë në rrugën tuaj mund t’ju vendosë në një pozicion për ta bërë atë të ndodhë më shpesh.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Negocimi i kompensimit që meritoni mund të jetë një prioritet i lartë për ju. Megjithëse paratë me të drejtë kanë rëndësi për ju, ju gjithashtu mund të merrni një pamje të gjerë të situatës dhe të merrni parasysh faktorë të tjerë që duhet t’ju ndihmojnë të arrini marrëveshjen më të mirë të gjithanshme. Ndërsa Hëna perceptuese takohet me Venusin dhe Jupiterin me xhepa të thellë në Shtëpinë tuaj të 12-të të Sekreteve, përfitimet që nuk janë domosdoshmërisht të dukshme për të tjerët mund të bëjnë një ndryshim domethënës për ju. Për sa kohë që jeni të kënaqur, ka shumë rrugë për një rezultat të mirë!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ka të ngjarë të shikoni dhe të kërceni pothuajse në të njëjtën kohë sot. Ndërsa Mërkuri i zgjuar në shtëpinë tuaj të 9-të filozofike ka vezë në Marsin ambicioz në shenjën tuaj, ju mund të shpikni justifikime për një kurs veprimi ndërsa jeni në procesin e realizimit të tij. Të menduarit në fluturim ka rreziqet e veta, por lënia e gjithë energjisë tuaj të ziejë pa prizë mund të shkaktojë patjetër po aq telashe. Miqtë tuaj ndoshta do t’i admirojnë përpjekjet tuaja, kështu që mos kini frikë se ku do të arrini.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Përpjekja juaj e duruar në prapaskenë mund t’ju sjellë njohje profesionale tani. Merkuri analitik në shtëpinë tuaj të 8-të burokratike punon së bashku me Marsin e shtyrë në sektorin tuaj të fshehtësisë, duke ju ndihmuar të zgjidhni çdo problem konfuz deri në rrënjë. Krenaria që përjetoni ndërsa filloni të përparoni ndoshta do të ndihet e dobishme, gjë që mund t’ju motivojë të bëni më tej. Ka të ngjarë të punoni më mirë vetë, pa ju penguar dikush tjetër, por të tjerët do të jenë të kënaqur të dinë kur të keni rezultatet që ata dëshirojnë!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Përpjekjet tuaja për të zgjeruar rrjetin tuaj social ka të ngjarë të shpërblehen për momentin. Ndërsa Merkuri i zhurmshëm në sektorin tuaj të partneritetit mbështet Marsin që merr pjesë në shtëpinë tuaj të 11-të të komunitetit, ju jeni të pajisur për të takuar njerëz të rinj. Më mirë akoma, ju jeni gjithashtu në gjendje t’i ktheni lidhjet sipërfaqësore në marrëdhënie më të thella. Të tregosh të paktën një pjesë të anës suaj të zgjuar dhe krijuese është një mënyrë e mirë për të përcaktuar se kush është gati të vazhdojë më tej – nëse personi tjetër përgjigjet në natyrë, vazhdo!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ka të ngjarë të jeni të gatshëm të bëni atë që duhet për të ecur përpara në këtë kohë. Mërkuri i orientuar drejt detajeve në shtëpinë tuaj të 6-të të detyrueshme arrin te Marsi i motivuar në sektorin tuaj të karrierës, duke ju ndihmuar të investoni përpjekjet tuaja në detyrat që janë më të rëndësishme për qëllimet tuaja më të mëdha. Megjithatë, nëse keni ndonjë pyetje se si t’i zgjidhni detyrat tuaja, nuk është e dëmshme të kërkoni udhëzime nga dikush me të cilin ndani përgjegjësitë. Ata duhet të kuptojnë se zemra juaj është në vendin e duhur dhe të përgjigjen në përputhje me rrethanat.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njohja e asaj që dëshironi dhe ndjekja e saj me vetëbesim mund të tërheqë vëmendjen e dikujt që do të donit t’i bënit përshtypje sot. Ndërsa artikulimi i Mërkurit në shtëpinë tuaj të 5-të të lojës rrit Marsin e sigurt në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske, ju jeni në gjendje të identifikoni dhe përqendroni llojin e eksitimit që ju personalisht e konsideroni më të dobishme. Të veprosh sipas kësaj dëshire pa e kaluar atë përpara një komiteti për të kërkuar konsensus nuk është aq egoist sa mund të kesh frikë. Njerëzit shpesh i përgjigjen mirë gëzimit të vërtetë sapo të ndodhë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Sqarimi i detyrave të fundit të brendshme mund të çojë në ndryshime shpërblyese. Ndërsa Merkuri i mprehtë në shtëpinë tuaj të 4-të të jetës në shtëpi bashkëpunon me Marsin e fuqishëm në sektorin tuaj të ndarjes, ka një mënyrë për të kryer gjithçka në listën tuaj kolektive të detyrave. Thjesht mund t’ju duhet të jeni troç i sinqertë me njerëzit e tjerë të përfshirë se kush është më kompetenti në cilën detyrë. Kur çdo person vendoset në një pozicion që thekson pikat e forta të tij natyrore, ju mund të arrini një rezultat vërtet artistik si ekip.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një bisedë e rëndësishme mund të çojë përpara një partneritet që po ndërtoni tani. Mërkuri logjik në shtëpinë tuaj të tretë verbale plotëson Marsin ambicioz në sektorin tuaj të marrëdhënieve, duke vënë në dukje me qetësi çështjet që duhet të adresoni përpara se të hidhni së bashku hapat e ardhshëm. Edhe pse mund të jeni të etur për t’i bërë përshtypje personit tjetër, mos i frenoni nevojat tuaja në përpjekje për të arritur një marrëveshje më shpejt. Ata duhet të dinë se nga po vini vërtet dhe duhet të jenë mjaft të fortë për ta përballuar atë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Operacioni nga një vend i sigurisë emocionale mund të ndryshojë mënyrën se si i qaseni aktualisht një situate pune. Dëshira juaj për stabilitet financiar është e vlefshme, por një vështrim objektiv i shifrave mund të tregojë se tashmë po ecni më mirë nga sa mendoni. Kjo mund të lërë ankthin tuaj për lëkundjen e varkës si motivimin tuaj kryesor për të shmangur ndryshimin. Nga ana tjetër, një përditësim mund të rrisë aftësinë tuaj për të drejtuar anijen tuaj përpara. Ndërsa gjërat janë relativisht të qeta, shikoni përtej momentit të tanishëm.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Lërini të tjerët të zbulojnë të vërtetën që ju mund të jeni një prioritet i lartë sot. Ndërsa Mërkuri verbal në shenjën tuaj ngre Marsin e pasionuar në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive, ju jeni përshtatur me anën tuaj të historisë dhe ka të ngjarë të jeni të prirur ta ndani atë! Reagimi mbështetës që merrni nga njerëzit përreth jush mund të jetë një lehtësim i madh. Edhe nëse nuk e kuptojnë çdo detaj në nivelin tuaj intelektual, ndoshta kjo nuk është e nevojshme që ata t’ju vërtetojnë emocionalisht. Mundohuni t’i takoni ato pjesërisht.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Gërmimi në të kaluarën e familjes suaj mund të sqarojë një konflikt aktual. Mërkuri i mprehtë në shtëpinë tuaj të 12-të të sekreteve moderon Marsin dramatik në sektorin tuaj të rrënjëve, duke sugjeruar se ka një prapaskenë të kuptueshme për sjelljen frustruese të dikujt tjetër. Të jesh i vetëdijshëm për këtë, dhe ndoshta edhe të ndjesh keqardhje për ta, nuk do të thotë që duhet t’i lejosh ata të të trajtojnë keq. Megjithatë, mund t’ju ndihmojë t’i qaseni problemit me dhembshuri dhe jo me ndëshkim. Mundohuni të balanconi ndjeshmërinë tuaj për personin tjetër me respektin për vetëvlerësimin tuaj.

Burimi: Tarot