Horoskopi ditor – 22 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mjaft të bëni gjërat vetë për momentin. Dielli po fluturon në sektorin tuaj të marrëdhënieve për tridhjetë ditët e ardhshme, duke e bërë këtë moment të përsosur për të zgjedhur një partner dhe për të filluar t’i trajtoni çështjet si ekip dhe jo me veten tuaj të vetmuar. Kjo mund të jetë një periudhë e shkëlqyer për romancë, por edhe për të tërhequr partnerë të rinj biznesi apo miq të ngushtë. Sigurohuni që lidhjet tuaja të jenë të ndërtuara mbi baza të forta, në mënyrë që të mund të qëndrojnë shumë kohë pasi të përfundojë ky cikël.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Është një ditë e mirë për të nxitur zemrën, Demi. Ju keni mundësinë të jetoni jetën tuaj më të shëndetshme ndërsa Dielli hyn në sektorin tuaj të mirëqenies për vizitën e tij vjetore. Pavarësisht nëse jeni tashmë në formë tipike ose mund të qëndroni të ngriheni pak më shumë nga divani, ky është momenti i përsosur për të përmirësuar atë me të cilën po punoni. Kërkoni mënyra për të marrë më shumë lëndë ushqyese dhe provoni një rutinë të re ushtrimesh, ndoshta diçka që mund të shijoni si një klasë kërcimi ose shëtitje.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është koha juaj për të shkëlqyer, Binjakë. Dielli po kërcen në shtëpinë tuaj të 5-të të gjallë, duke ju bërë me shenjë që të vini në qendër të skenës dhe t’u tregoni njerëzve se çfarë keni marrë në mëngë. Kjo është një kohë vërtet e gëzueshme kur planetët duan që ju të kënaqeni, kështu që nëse gjërat janë ndjerë mjaft të rënda kohët e fundit, bëni diçka që të lëshojë një erë të freskët. Projektet kreative janë veçanërisht të favorizuara gjatë këtij cikli, por edhe disa romanca të lehta. Sigurohuni që të mos fshiheni larg vëmendjes.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Është koha për t’u qetësuar dhe rehatuar. Ju jeni në elementin tuaj, ndërsa Dielli hyn në Shtëpinë tuaj të 4-të të Shtëpisë dhe Familjes për muajin e ardhshëm, sektori i sunduar natyrshëm nga shenja juaj. Gjatë kësaj kohe, do të jeni të lumtur të rrini nën çatinë tuaj me njerëzit që kanë më shumë rëndësi, por kjo nuk do të thotë se duhet të jetë i gjithë pushimi i qetë dhe relaksimi. Kjo është gjithashtu një mundësi e shkëlqyer për të organizuar disa festa! Hidhni pak muzikë dhe kënaquni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ritmi i jetës suaj do të bëhet pak më i shpejtë, kështu që mund të dëshironi të filloni të ngroheni. Dielli po futet në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunikimeve, duke ju vënë në kontakt me të gjithë dhe gjithçka që ndodh në afërsinë tuaj. Përpjekjet për të shkruar do të jenë të bekuara edhe për muajin e ardhshëm. Ky cikël mund të sjellë më shumë mundësi për t’u shoqëruar dhe për të goditur qytetin, por po aq lehtë mund ta gjeni veten të zënë me takime dhe takime, ndaj bëni çmos që të qëndroni të organizuar.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Jeta gjendet shpesh në detaje, Virgjëresha. Për fat të mirë, ju jeni më se gati të përqendroheni në sigurimin që çdo detaj i jetës suaj të përmbushë standardet tuaja, ndërsa Dielli hyn në shtëpinë tuaj të dytë estetike. Kjo periudhë ka të bëjë me sigurimin që keni gjithçka që ju nevojitet në mënyrë që të mund të ktheheni dhe të përqendroheni në marrjen e gjithçkaje që dëshironi. Mund të gjeni mënyra të reja për të fituar para në muajin në vazhdim, por gjithashtu do të gjeni shumë mënyra për t’i shpenzuar ato. Për sot, trajtojeni veten.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Jeta juaj po fillon një kapitull të ri emocionues, Peshorja! Sot Dielli po kufizohet në shenjën tuaj dhe Shtëpinë tuaj të Parë të Veprimit, duke ju ndriçuar me energji dhe lëvizje të freskët. Ky është një moment i mrekullueshëm për të menduar se çfarë do të dëshironit të arrini në vitin e ardhshëm të jetës suaj. Kaloni pak kohë duke fituar qartësi më të madhe rreth qëllimeve tuaja dhe nëse mendoni se ata kanë nevojë për një korrigjim të kursit, atëherë bëni ç’të mundeni për t’i marrë ato në rrugën e duhur.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Po lëvizni drejt ujërave më të buta, Akrep. Ka një energji qetësuese dhe të qetë në univers ndërsa Dielli rrëshqet në shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare, duke sinjalizuar momentin kozmik që ju të shtypni butonin e “snooze” dhe të dilni nga jeta. Kjo periudhë ka të bëjë me detoksimin dhe shërimin, duke ju lejuar të hiqni çdo gjë që keni lënë t’ju mbajë për një kohë të gjatë. Mos u shqetësoni për të ecur përpara tani, megjithatë – muaji i ardhshëm ka të bëjë me përmirësimin e prezantimit tuaj për të mirën tuaj të së ardhmes.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sot mund të largoni çdo peshë apo presion që mund të keni ndjerë kohët e fundit. Dielli po largohet nga shtëpia juaj ambicioze e 10-të dhe po hyn në sektorin tuaj social për muajin e ardhshëm, duke ju lejuar të lini punën tuaj për një kohë tjetër dhe në vend të kësaj të shkoni të kënaqeni së bashku me miqtë afër dhe larg. Jepini përparësi rilidhjes me njerëzit dhe zbulimit të asaj që mund të kishit humbur ndërsa ishit kaq të zënë duke ngjitur shkallët e shkëlqyera të jetës. Ju keni munguar qartë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

A po thërret ajo zyrë qoshe emrin tuaj, Bricjap? Ka një zjarr të veçantë që ndez motorin tuaj ndërsa Dielli hyn në Shtëpinë tuaj të 10-të të Objektivave të Karrierës, duke ju vendosur për një trajektore të re dhe të përmirësuar drejt ambicieve tuaja më të larta. VIP-at dhe mbikëqyrësit e tjerë do të jenë më se të gatshëm t’ju ndihmojnë t’i arrini ata gjatë këtij cikli, por nuk keni nevojë domosdoshmërisht të prisni që ata të ofrojnë ndihmë. Dyert që mund të kenë qenë të mbyllura më parë do të hapen më lehtë, ndaj mos kini turp të trokitni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Është koha për të hapur krahët dhe për të parë se sa larg mund të fluturoni. Horizonti po ju bën shenjë teksa Dielli kalon në shtëpinë tuaj të 9-të të pakufishme, duke e kthyer vëmendjen tuaj te kulturat e tjera dhe çështjet e njohurive më të larta. Ka kaq shumë në dispozicion për ju, por nëse nuk merrni kurrë kohë për të mësuar rreth saj, mund të humbisni disa përvoja shumë të kënaqshme. Bëni pjesën tuaj për të filluar të eksploroni më shumë botën dhe do të jeni shumë të kënaqur me zbulimet tuaja.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Jeta do të duket paksa intensive për javët e ardhshme. Kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe dhe do të keni të gjithë mbështetjen që ju nevojitet për të përballuar çdo dridhje ekstreme ndërsa Dielli hyn sot në shtëpinë tuaj të 8-të të intimitetit dhe burimeve të përbashkëta. Kjo është periudha e vitit kur ju duhet të kuptoni lidhjet midis jush dhe kujtdo tjetër të rëndësishëm. Pavarësisht nëse është një marrëdhënie fizike apo financiare, bëni gjithçka që mundeni për ta përmirësuar atë.

Burimi: Tarot