Horoskopi ditor – 22 tetor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Ju do të shfaqni vlerën tuaj në masë të madhe sot. Me siguri do të nxirrni plane dhe ide të shkëlqyera në punë dhe kjo do të jetë shumë e dobishme. Por pavarësisht kësaj, nëse nuk merrni njohjen e merituar, mos e humbni zemrën. Mësoni të hasni pengesa pa u zhgënjyer.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Ju mund të përballeni me konflikte në frontin personal dhe të gjeni mendimet tuaja të prirura drejt agresionit sot. Ka mundësi të pësoni humbje për shkak të njerëzve të dashur. Tregoni përmbajtje në debatet me të afërmit dhe vëllezërit e motrat.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Nuk do të jetë e vështirë për ju që t’i përfundoni detyrat tuaja me sukses dhe pa asnjë vonesë apo pengesë në rrugën tuaj, vetëm nëse së pari kërkoni të kuptoni plotësisht dhe të përvetësoni mësimin e nevojshëm për ta kryer atë. Frytet e punës suaj do t’ju mbajnë të lumtur dhe të kënaqur.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot duket se do të jetë një ditë e mbushur me ekstreme, veçanërisht kur bëhet fjalë për disponimin tuaj të ndryshueshëm. Sidoqoftë, do t’ju duhet të vazhdoni t’i kujtoni vetes që të mos jeni tepër emocional ose jopraktik. Përndryshe, mund të përfundoni duke qenë në situata të ndërlikuara. Është koha e duhur që t’i kushtoni vëmendjen e duhur shëndetit tuaj dhe zakoneve të të ngrënit. Kultivoni me vetëdije ndryshimin. Ngrënia e tepërt është një probabilitet i madh!

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Sot ka mundësi që të takoni dikë të veçantë që e keni pritur gjithë jetën. Ju ndoshta mund t’i bëni partnerit tuaj një dhuratë të bukur. Do të jeni më të prirur drejt arteve dhe do të jeni në gjendje ta shfaqni këtë vlerësim të ri në maksimum.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

E gjithë puna e bërë në të kaluarën do të korrë shpërblime të pasura sot. Ju do t’i drejtoni gjërat sipas mënyrës suaj dhe në asnjë mënyrë nuk do të merrni urdhra nga askush. Por mos e teproni me gjithë autoritetin dhe mbani një kokë të qetë.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Do të jeni më të ndërgjegjshëm për bukurinë dhe pamjen tuaj të jashtme dhe do të përpiqeni ta përmirësoni atë duke shkuar në një sallon bukurie ose duke blerë kozmetikë të shtrenjtë. Për të përmirësuar pamjen tuaj, mund të shkoni edhe në një pazar për rroba. Sot do të keni përfitime për paratë tuaja.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Dita nuk fillon me një notë shumë të mirë pasi ju duket se jeni në një humor luftarak. Jini të qetë dhe të durueshëm pasi temperamenti juaj i nxehtë mund të prishë një marrëveshje të mirë. Kufizoni bisedat dhe diskutimet tuaja me kolegët dhe miqtë. Praktikimi i meditimit dhe jogës do t’ju sjellë pak pushim deri në fund të ditës.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Pa dhimbje, s’ka fitime. Pra, kur kaloni nëpër shumë trazira dhe mundoheni shumë për punën tuaj, shpërblimet do të jenë padyshim të frytshme. Koha për t’u bashkuar dhe për të festuar me familjen dhe miqtë! Me pak fjalë, një ditë me shumë aktivitete argëtuese.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Duart tuaja janë plot me shumë projekte dhe detyra. Përfundojini ato sa më shpejt që të mundeni dhe kaloni pjesën tjetër të ditës duke freskuar mendjen tuaj. Komunikimi me njerëz të të gjitha sferave të jetës do t’ju bëjë të përmirësoni horizontin tuaj të njohurive. Duke folur për jetën personale, do të ndiheni të lirë të silleni sipas dëshirës suaj.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Është një luftë e vështirë sot! Por qiejt janë në anën tuaj dhe ju do të shpëtoheni nga mashtrimi. Është një ditë me ngjarje në punë. Mund të filloni edhe marrëveshje të mëdha biznesi dhe projekte të reja. Do të marrë të gjithë energjinë tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shpenzimet tuaja mund të jenë dy herë më shumë se të ardhurat ose fitimet tuaja. Duhet të jeni më të kujdesshëm në çështjet e parave. Nuk është një ditë e favorshme për ndonjë punë të re, marrëveshje të re apo ndonjë fillim të ri. Gjërat do të duken pas dy ditësh apo më shumë.

Burimi: Ganesha Speaks