Horoskopi ditor – 23 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Pavarësisht se sa dëshironi të ndihmoni të tjerët, aftësitë tuaja aktuale mund të mos përputhen plotësisht me qëllimet tuaja. Ju mund të keni dëshirën të jeni atje dhe të ngrini dikë kur të bjerë, por disponueshmëria ose fondet tuaja mund të mos maten kur është koha për t’i ofruar ndihmë. Ju mund të përfundoni duke refuzuar ndihmën kur dikush tjetër ofron të ndërhyjë, por ky ka të ngjarë të jetë një gabim. Mos u mundoni të bëni gjithçka vetë kur jeni në bllokim!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Dëshirat e brendshme mund të përplasen me personalitetin tuaj publik sot. Për ta bërë veten të dukeni më mirë, mund të përpiqeni të fshihni një mendim të caktuar që keni ose një zakon të keq që nuk e keni eliminuar fare. Megjithatë, askush nga ne nuk është i përsosur dhe dikush që zbulon një aspekt të vetes që ju e konsideroni të metë nuk është fundi i botës. Lëreni veten të jeni pak të papërsosur – edhe nëse njerëzit e tjerë mund të shohin, kjo thjesht do t’ju bëjë më njerëzor.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Intuita juaj mund të përplaset me diçka që keni menduar se e dinit me të vërtetë. Mund të shndërrohet në një betejë mes kokës dhe zemrës sot kur një vendim të duket mbi ju, dhe mund të jetë një vendim moral. Mund t’ju paraqitet një opsion që ju sjell dobi, por është në një zonë gri dhe një tjetër që do të kërkojë disa sakrifica, por ju lejon të mbani parimet tuaja. Pyesni veten se cili opsion do t’i lejojë vetes suaj të ardhshme të krenohet me veprimet tuaja aktuale.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Njerëzit mund të përpiqen të kalojnë kufijtë tuaj sot. Edhe pse ata mund të mos përgjigjen ndaj korrigjimit në mënyrën që do të preferonit, ju prapëseprapë mund të qëndroni në këmbë dhe t’u tregoni atyre se kufijtë tuaj janë të vendosur. Nëse ata duan të mbeten në jetën tuaj, ata duhet të respektojnë udhëzimet që keni vendosur për marrëdhënien tuaj. Është mirë të prisni për ta adresuar atë deri më vonë nëse jeni në një mjedis të pakëndshëm në atë kohë, por mos harroni se ndodhi!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndjenjat tuaja ndaj dikujt mund ta bëjnë të vështirë kryerjen e gjërave sot. Mund të ndodhë që dikush me të cilin e keni të vështirë të punoni është duke vizituar ose që një kontakt profesional është në një humor veçanërisht të keq. Ata mund të përpiqen t’ju zvarrisin në nivelin e tyre, por mbani pikëpamjen tuaj pozitive! Përpjekja për të ndryshuar sjelljen e tyre ndoshta nuk do t’ju sjellë rezultatet që po kërkoni, kështu që jini të durueshëm dhe prisni për shoqëri më të mirë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ardhja me ide mund të jetë shumë më e lehtë sesa ekzekutimi i tyre në të vërtetë në këtë kohë. Ju mund të keni një frymëzim të shkëlqyeshëm që tingëllon i shkëlqyeshëm në teori, por kur përpiqeni ta bëni atë të realizohet, hasni në lemza që e bëjnë të vështirë vazhdimin. Bëni një përpjekje për të balancuar rezultatin tuaj të idealizuar me atë që mund të realizoni realisht. Vendosja e pritshmërive që do të jeni në gjendje t’i përmbushni do t’ju ndihmojë të dilni nga kjo përvojë me më shumë optimizëm.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Sentimentaliteti mund ta bëjë të vështirë ecjen përpara për momentin. Një marrëdhënie, platonike ose ndryshe, mund të përfundojë nëse nuk keni folur për një kohë, por mund të mbani ende numrin e tyre të telefonit ose një kujtim të kohës suaj së bashku. Të kuptosh se ku të shkosh nga këtu ka të ngjarë të mos jetë e lehtë, por është e mundur. Merrni kohën tuaj për të marrë vendime kur bëhet fjalë për të hequr dorë nga e kaluara dhe për të mbajtur gjallë kujtimet. Vetëm ju mund të vendosni se kur të vazhdoni!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dikush pranë jush mund të sfidojë sigurinë tuaj sot. Fjalët e tyre, edhe nëse tema është jeta e tyre, mund t’ju bëjnë të dyshoni për vlerën tuaj. Është e lehtë të krahasoni veten me të tjerët bazuar në disa pjesë të informacionit, por është e padobishme të bini në këtë mënyrë të menduari. Vetëm ju e dini se çfarë keni kapërcyer për të arritur atje ku jeni, dhe vetëm ju e dini se ku dëshironi të përfundoni. Mos e bazoni vetëvlerësimin tuaj në atë që dikush tjetër po bën!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ajo që dëshironi të bëni mund të mos jetë domosdoshmërisht ajo që po bëni. Ju mund të jeni përpjekur të krijoni një zakon të ri pozitiv për veten tuaj ose të eliminoni një zakon të keq të kaluar, por tani mund të jeni duke rrëshqitur në rutinat e vjetra. Ju mund të jeni të hutuar se përse po ndodh kjo, pasi me vetëdije ju e dini se ka një arsye që ndaluat, por mos e rrihni veten për t’iu nënshtruar tundimit! Në fund të fundit, ju jeni vetëm njeri. Thjesht vazhdoni të përpiqeni të jeni më të mirë çdo ditë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Lëvizja me shumë entuziazëm tani mund të çojë në një angazhim për të cilin përfundoni të pendoheni. Padurimi ka të ngjarë t’ju prekë sot, si nga ana juaj ashtu edhe nga dikush që mund t’ju bëjë presion për të marrë një vendim. Ndonëse kjo mund të jetë një sipërmarrje emocionuese, ajo gjithashtu vjen me njëfarë rreziku, dhe do të ishte e mençur ta mendonit mirë në vend që të hidheni drejt e në të bazuar në mënyrën se si tingëllon. Qëndrimi i ftohtë do t’ju ndihmojë të gjeni sukses, veçanërisht në marrëdhëniet financiare dhe partneritetet.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Familja juaj mund të jetë kritike ndaj vendimeve tuaja sot. Edhe nëse përpiqeni të respektoni atë që prindërit tuaj donin për jetën tuaj, në fund të fundit, ka të ngjarë të shtyheni të zgjidhni rrugën tuaj në jetë dhe të krijoni një hapësirë në botë për veten tuaj. Ndoshta është e vështirë t’ju vendosin në një kuti, por ata ende mund të përpiqen me sugjerime të padobishme ose kritika të fshehta. Bëjini të ditur se i vlerësoni shqetësimet e tyre, por jeni në gjendje të zgjidhni rrugën tuaj përpara.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Telat mund të kryqëzohen kur komunikoni sot. Diçka që nuk keni dashur të thoni, mund t’ju rrëshqasë nga goja, ose mund të bëheni shumë emocionalë për një temë dhe të flisni pa radhë. Mund të duket sikur njerëzit me qëllim po përpiqen t’ju keqkuptojnë! Në fakt, ju mund të mos komunikoni qartë. Për të ndihmuar në përhapjen e idesë suaj, zgjidhni fjalët tuaja aktuale me kujdes dhe pyesni veten nëse ajo që po thoni është e lehtë për t’u kuptuar përpara se të filloni të shpjegoni ndonjë gjë.

Burimi: Tarot