Horoskopi ditor – 23 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Njerëzit mund t’ju nënvlerësojnë në këtë moment – gjë që mund të funksionojë në favorin tuaj nëse mund të avanconi objektivat tuaja të karrierës në çfarëdo mënyre që mundeni. Ndoshta njerëzit nuk do ta vënë re atë që po arrini menjëherë, por ju mund të vendosni një themel të fortë për të ardhmen. Do t’ia vlente t’i mbani sytë hapur, pasi mund të keni mundësinë të futeni në një rol të ri përpara se dikush të kuptojë se çfarë ka ndodhur. Thjesht jini gati për të kapur çdo mundësi që ju vjen me të dyja duart!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Sot është e mrekullueshme për të bërë një hap më tej drejt arritjes së qëllimeve tuaja. Ju nuk keni nevojë domosdoshmërisht të bëni ndonjë plan të ndërlikuar ose t’i përmbaheni një rutine të rreptë – thjesht duke ndjerë rrugën tuaj, mund t’ju dërgojë në drejtimin e duhur. Lëshimi i imagjinatës suaj të lirë mund t’ju ndihmojë të gjeni ide kreative me të cilat mund të veproni. Sidoqoftë, nuk keni nevojë të veproni menjëherë për të gjitha! Të paktën disa nga idetë tuaja të ndritura ndoshta do të kenë nevojë për pak kohë për t’u pjekur.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Kufijtë e paqartë mund të jenë aktualisht një problem. Mund të jetë e qartë për ju se ajo që është e juaja është e juaja, por ju mund të mos e keni komunikuar këtë aq qartë sa keni menduar. Para se të bëhet një problem i madh, do të ishte e mençur ta zgjidhim këtë. Edhe pse biseda mund të jetë zhgënjyese, pastrimi i ajrit mund t’ju shpëtojë nga debatet e mëvonshme. Ndoshta ju po përfitoni pa dashje nga dikush. Nëse ata e vënë në dukje këtë, mund t’ju duhet të kërkoni falje me hijeshi dhe të planifikoni ta shmangni atë në të ardhmen.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Nuk ka nevojë të shmangni thënien e asaj që mendoni sot. Ju mund të keni qenë të shqetësuar në mënyrë të panevojshme dhe mund të përfundojë mirë për të nxjerrë diçka të hapur. Edhe pse mund të kishit besuar se do të fillonte një debat, mund të keni gjykuar gabimisht. Kjo nuk do të thotë që të gjithë do të pajtohen me ju. Për më tepër, ata ndoshta nuk do të mendojnë se kjo gjë është diçka shumë e madhe. Edhe nëse nuk u pëlqen, ata nuk kanë gjasa të ndihen të prirur të luftojnë për këtë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Planet tuaja për të qëndruar të zënë dhe për të vazhduar me gjërat mund të pengohen nga të tjerët tani. Zbatimi i një programi dhe ndjekja e një rutine mund të jetë e ndërlikuar kur shokët tuaj nuk arrijnë të bëjnë pjesën e tyre. Thënë kështu, e gjithë situata do të jetë më e keqe nëse nuk e bëni të qartë se ka një plan për t’iu përmbajtur në radhë të parë. Sigurohuni që të gjithë të jenë në të njëjtën faqe përpara se të psherëtini dhe të supozoni se duhet të bëni gjithçka vetë, mund t’ju shpëtojë nga shumë pikëllim!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Muzika dhe arti mund të ushqejnë shpirtin tuaj në këtë kohë. Është e lehtë të mendosh se gjëra të tilla janë më pak të rëndësishme sesa të bësh punët e shtëpisë ose të kapësh hapin e punës, por krijimi i hapësirës për të shijuar disa këngë ose për të parë një film mund ta bëjë më të lehtë të vazhdoni me më shumë detyra të vështira. Cilido qoftë pasioni juaj, kjo është një ditë e mirë për ta ndarë me miqtë. Nëse nuk e dini se cili është pasioni juaj, mund të synoni ta zbuloni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Të qenit jo të përkushtuar mund të zhgënjejë ata që keni pranë sot. Ju mund të shqetësoheni se nëse bini dakord me atë që po kërkojnë, do të përfundoni duke marrë përsipër shumë më tepër sesa mund të përballoni, por refuzimi për të qenë të qartë për këtë nuk do t’i ndihmojë askujt. Thënia e qartë e kufijve tuaj duhet të jetë shumë më e çmuar sesa shmangia e temës. Nëse ndiheni të mbingarkuar, njoftoni menjëherë cilindo të përfshirë. Fjetja e bollshme gjithashtu mund t’ju ndihmojë t’i shihni gjërat më qartë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ecja me rrjedhën mund t’ju ndihmojë të bëni më shumë për momentin. Kur jeni jashtë, mund të keni një shans për të kryer një detyrë që keni planifikuar ta lini deri më vonë. Ju nuk keni nevojë t’i përmbaheni rreptësisht planit tuaj origjinal. Nëse ju vjen në mendje ndonjë mënyrë për të vrarë më shumë zogj me një gur, ia vlen të veproni. Ka më shumë se një mënyrë për të qenë efikas, dhe megjithëse kjo mund të mos ketë kuptim logjik, duhet t’ju ndihmojë t’i kryeni gjërat.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Pavarësisht se sa të ndjeshëm jeni zakonisht, nëse nuk bëni kujdes të veçantë, zhytja në një mashtrim mund të ndodhë pa paralajmërim. Nëse keni ndonjë rezervë, është më mirë të refuzoni me mirësjellje. Kur gjërat duken shumë të mira për të qenë të vërteta ose nëse nuk i kuptoni plotësisht kushtet e marrëveshjes, do të ishte e mençur të largoheshit. Ka një shans të vogël që të humbisni, por ka më shumë gjasa që ta keni shpëtuar veten nga fatkeqësia.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Njohja e arsyes mund të jetë fuqia juaj e veçantë në këtë kohë. Mund t’ju duhet të mbledhni disa informacione shtesë ose thjesht të shikoni nga afër se si reagojnë njerëzit. Bëhet fjalë për të njëjtën gjë – marrjen e një kontrolli mbi motivimet e njerëzve të tjerë. Marrja e vendimeve duhet t’ju vijë më lehtë kur zhvilloni një ndjenjë të mirë të logjikës që qëndron pas asaj që ata rreth jush mund të duan nga ju. Kjo do t’ju lërë një hap përpara turmës!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Kjo është një kohë ideale për të punuar në prapaskenë. Nëse nuk dëshironi që njerëzit të dinë se çfarë jeni duke bërë, nuk duhet shumë përpjekje për ta mbajtur atë të fshehtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të mbani gojën mbyllur dhe të vazhdoni me gjërat. Njerëzit ndoshta janë aq të kapur në atë që po bëjnë sa nuk do t’ju kushtojnë shumë vëmendje. Për sa kohë që nuk tërhiqni vëmendjen te vetja, ndoshta mund të bëni shumë pa pasur bujë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të bëni një hap tjetër drejt krijimit të një bote më të mirë sot! Mund të jetë vetëm një gjë e vogël, por mund të bëjë të gjithë ndryshimin. Ka më shumë gjasa të arrini rezultate të mira duke u bashkuar me njerëz me të njëjtin mendim. Ka shumë grupe të mbushura me njerëz që mendojnë në të njëjtën mënyrë si ju, dhe ia vlen të bëni përpjekje për t’i gjetur ata. Përveç shkëlqimit të ngrohtë që mund të ndjeni duke ndihmuar të tjerët, ju gjithashtu mund të zgjeroni në mënyrë dramatike rrethin tuaj shoqëror.

Burimi: Tarot