Horoskopi ditor – 23 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Biseda me miqtë tuaj mund t’ju emocionojë për një mundësi që po shqyrtoni aktualisht. Megjithatë, do t’ju duhet ta përdorni këtë teknikë me mençuri, sepse presioni i bashkëmoshatarëve mund të bëhet shpejt më i fuqishëm nga sa prisni. Sapo njerëzit t’ju kërkojnë të ecni përpara me një kurs veprimi që keni propozuar, do të jetë e vështirë të tërhiqeni nga sfida, pavarësisht nëse është një ide e mirë apo jo. Mendoni vetë për atë që me të vërtetë do të funksionojë për ju përpara se të përfshini dikë tjetër.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndjeshmëria juaj ndaj çdo dinamike të fshehtë të tanishme mund t’ju ndihmojë të hartoni rrugën më të mirë përpara. Falë Hënës së vëmendshme në Shtëpinë tuaj të 12-të të Nënndërgjegjes, e cila angazhohet me Marsin e dëshiruar në sektorin tuaj të parave, ju mund të nuhasni se ku fshihen gjërat e mira. Ndarja me maturi e njohurive tuaja me dikë në një pozicion pushteti ka potencialin të jetë një lehtësim për të gjithë të përfshirë. Kur ata e dinë se ju jeni në kontakt me ta, ata mund të vlerësojnë mundësinë për të folur më sinqerisht.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Shoqërizimi gjerësisht mund të jetë veçanërisht shpërblyes për ju tani. Me Hënën perceptuese në sektorin tuaj të komunitetit, fillimi i një bisede me një të panjohur ose të njohur të largët që duket interesant është një rrezik që ia vlen të ndërmerret! Asnjëherë nuk e dini se kur të dy do të keni diçka të përbashkët përtej çdo çështjeje sipërfaqësore që ju ka bashkuar – apo edhe një mësim vendimtar për t’i dhënë njëri-tjetrit. Qëndroni të vëmendshëm ndaj nivelit të rehatisë së këtij personi, por merrni parasysh ta lini diskutimin tuaj të endet pak më thellë se zakonisht.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Sjellja në dritë e çështjeve të vështira është e mundur sot. Hëna e dukshme në shtëpinë tuaj të 10-të publike mund t’ju vërë shpejt – pavarësisht nëse ju pëlqen apo jo. Edhe pse mund të dëshironi privatësinë për të zgjidhur gjërat e rënda, duke u bërë të ditur të tjerëve se çfarë jeni duke bërë, do t’ju marrë potencialisht ndihmën që ju nevojitet për të përfunduar punën. Ju mund të jeni ende krenarë për atë që keni bërë deri tani, sigurisht, dhe madje mund të merrni parasysh drejtime të reja të karrierës që lidhen me aftësitë që keni zhvilluar.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një dozë aventure duhet t’i mbajë miqësitë tuaja të ndjehen të freskëta aktualisht. Ndërsa hëna zgjon ndriçimin e Shtëpisë tuaj të 9-të të Përvojave Ekzotike, nuk ka të ngjarë të kënaqeni duke iu përmbajtur të njëjtave rutina të vjetra. Bindja e aftësisë suaj të zakonshme për të bërë diçka ndryshe me ju, mund të nxjerrë në pah anët e reja të njerëzve që i njihni prej kohësh. Megjithëse çdo surprizë e madhe mund të stimulojë intelektin tuaj kurioz, përpiquni të kuptoni se kur momenti kërkon vërtetim të thjeshtë dhe jo një milion pyetje.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Etika juaj e punës ka të ngjarë të jetë në pikën e sotme, por ka më shumë sukses sesa të mbani hundën në gurin e bluarjes. Me Hënën relacionale në shtëpinë tuaj të 8-të bashkëpunuese, mund të dëshironi të shikoni ndërtimin e aleancave që mund t’ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja më shpejt. Natyrisht, përfshirja e një personi tjetër do të thotë që ju humbni njëfarë kontrolli mbi procesin. Edhe pse ju lejohet të keni pikëpamjet tuaja për mënyrën se si duhet të bëhen gjërat, futuni me një ide se për çfarë jeni të gatshëm të përkuleni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Argëtimi së bashku mund të rinovojë një marrëdhënie të thellë tani. Edhe pse Hëna edukuar në shtëpinë tuaj të 7-të të drejtuar nga lidhja mund t’ju shtyjë të kaloni kohë me një të dashur, ndoshta nuk do të kënaqeni vetëm të uleni dhe të rehatoheni. Zgjedhja e një aktiviteti që të dyve ju duket stimulues mund të jetë e nevojshme për t’ju mbajtur të mos bini në grindje të mërzitshme. Ju mund të keni filluar ta merrni njëri-tjetrin si të mirëqenë, kështu që kërkoni diçka që ju lejon të rilidhni me ndjenjën tuaj të përbashkët të kuptimit dhe qëllimit.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju ndoshta jeni të gatshëm të punoni shumë sot – për sa kohë që mund të shihni se si përpjekja juaj përfiton njerëzit për të cilët ju intereson. Ndërsa Hëna e vëmendshme në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse inkurajon Mërkurin e zhytur në mendime në sektorin tuaj të brendshëm, ju mund të lëvizni në mënyrë efikase nga vëreni ndryshimet që do ta bënin më të lehtë jetën e anëtarëve të familjes suaj për t’i bërë ato ndërrime të ndodhin. Ju mund të mos jeni në gjendje të garantoni se të tjerët do t’ju përgjigjen në të njëjtën mënyrë, kështu që mbani objektivat tuaja realiste.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ndarja e një historie personale mund të përmirësojë lidhjen tuaj aktuale në një marrëdhënie të ngushtë. Ndërsa Hëna emocionale në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive bashkëpunon me Mërkurin e artikuluar në sektorin tuaj të komunikimit, ju jeni të pajisur për të shkuar përtej fakteve të thjeshta të një incidenti të veçantë për të kuptuar pse ai bëri një ndryshim domethënës në jetën tuaj. Përpiquni të keni një ide se çfarë dëshironi që personi tjetër të bëjë me këtë informacion, por pranoni mundësinë që ai ta çojë atë në një drejtim tjetër shpërblyes.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Përdorimi i përpjekjeve dhe burimeve tuaja me kujdes mund t’ju ndihmojë të bëni përmirësimet më të rëndësishme në mjedisin tuaj të shtëpisë në këtë kohë. Me Hënën që kërkon rehati në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake, ju jeni të pajisur për të vërejtur se çfarë ndjehet mirë dhe çfarë jo. Hapi tjetër është të vendosni se çfarë të bëni për këtë! Ndoshta ka ndonjë veprim që mund të ndërmerrni vetë për t’u marrë me një zhgënjim të gjatë. Megjithatë, nëse jeni në kokë, shpenzimi i parave për të ndihmuar profesionistët mund të jetë i vlefshëm.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të dëshironi të mahnitni njerëzit përreth jush me intelektin tuaj të shkëlqyer sot, por në fund të fundit ata mund të jenë më të impresionuar nga ana juaj njerëzore e pambrojtur. Nuk duhet të jetë e gjitha njëra apo tjetra pasi Hëna e ndjeshme në shtëpinë tuaj të tretë verbale mbështet Mërkurin e mprehtë në shenjën tuaj. Po, ju duhet ta mbani logjikën tuaj të qëndrueshme, por gjithashtu mund të tregoni pse zgjodhët t’i kushtoni vëmendjen tuaj një problemi specifik. Motivimet emocionale mund të mbajnë vëmendjen e dëgjuesve përmes detajeve më të vështira teknike.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ndjekja e emocioneve tuaja mund t’ju çojë në rrënjët e çdo problemi të parave të fundit me të cilin po përballeni. Për shkak të Hënës mbresëlënëse në Shtëpinë tuaj të 2-të të Burimeve që arrin te Merkuri racional në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, ju mund të zbuloni logjikën e fshehur në zgjedhjet që duket se nuk ju shërbejnë mirë. Ndoshta mbajtja prapa nga përparimet që janë brenda mundësive tuaja ndihet si një mënyrë për të qëndruar i lidhur me anëtarët e familjes që vlerësoni. Mundohuni të zgjidhni atë që ata vërtet kanë nevojë nga ju.

Burimi: Tarot