Horoskopi ditor – 23 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Shëndeti juaj është gati për inspektim, Dashi. Mërkuri po tërhiqet prapa në shtëpinë tuaj të 6 -të të Wellness, do të thotë që ju duhet të hidhni një vështrim të dytë në zakonet tuaja dhe të siguroheni që ia vlen koha dhe energjia juaj. Nëse e keni lënë veten të shkoni, tani është koha për të krijuar një mënyrë të re për të bërë gjëra që sjell më shumë veprime në jetën tuaj. Megjithatë, nuk ka nevojë të shtyni veten menjëherë në një drejtim. Merrni kohën tuaj për të eksploruar opsionet para se të vendosni në një kurs.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju jeni duke marrë një goditje të dytë në një përpjekje krijuese që mund të ishte detyruar të kalonte në prapavijë. Komunikuesi kozmik Merkuri po kthehet në shtëpinë tuaj të 5-të artistike, duke ju inkurajuar të hiqni pluhurin nga një ose dy projekte që keni harruar. Nëse keni ndonjë talent që e lini të fjetur, ky është momenti juaj për t’i zgjuar dhe për të filluar t’i përkulni edhe një herë ata muskuj. Mos u shqetësoni për të ecur përpara me projekte të reja – ato të filluara më parë janë shumë më premtuese.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

A i keni lënë pas dore themelet tuaja kohët e fundit? Vëmendja juaj po përqendrohet përsëri në shtëpi dhe familje pasi sundimtari juaj, merkur, ritrografohet në shtëpinë tuaj të 4-të, duke i kthyer vëmendjen tuaj çështjeve që ndodhin nën çatinë tuaj. Një i afërm mund të kërkojë ndihmë, ose mbase do të duhet të rregulloni disa rubinimë që rrjedhin ose dyert e thyer. Ajo që duket si një ide e mirë për momentin mund të rezultojë të jetë një dhimbje koke e madhe në planin afatgjatë. Shmangni fillimin e ndonjë projekti të madh për rinovimin në shtëpi.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mund të jetë mjaft e vështirë të mbash sytë nga topi për momentin. Mërkuri po kthehet në shtëpinë tuaj të 3 -të të zënë, ku do të kalojë pjesën tjetër të fazës së tij retrograde. Kur Mërkuri është në gjumë në timon si kjo, mund të jetë e lehtë për gjërat që të rrëshqasin nëpër gishta, si takime të humbura ose postë elektronike të rëndësishme që përfundojnë në dosjen tuaj të spamit. Jini shumë të kujdesshëm në lidhje me premtimin e kohës suaj ndaj kujtdo, sepse ju mund të libroni dyfish veten pa kuptim.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Nëse ka pasur ndonjëherë një ditë për t’u marrë seriozisht me financat tuaja, është kjo. Ka pak konfuzion kozmik që ndodh sipër, ndërsa Mërkuri retrogradon në sektorin tuaj të të ardhurave, duke e bërë shumë të lehtë të humbni gjurmët se ku po i shpenzoni paratë tuaja. Çdo blerje e madhe për momentin mund të çojë në pendimin e blerësit – ka të ngjarë që ju të jeni më pak se të kënaqur me rezultatet sapo të mbarojë risia me shkëlqim. Mbajeni portofolin tuaj të mbyllur për të shmangur marrjen e vendimeve për keqardhje.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mund të përjetoni pak mjegull truri sot. Sundimtari juaj Mërkuri është aktualisht retrogradë dhe po rrëshqet përsëri në shenjën tuaj për një vizitë të dytë, gjë që mund ta bëjë të ndjehet sikur jeni përfshirë në një shumë biseda ose modele mendimi. Durimi është çelësi, si për veten ashtu edhe për të tjerët. Përpiquni t’i përmbaheni gjërat thelbësore tani, por mos i premtoni vetes në çdo situatë – përndryshe, ka të ngjarë të zbuloni se të përmbushni fjalën tuaj është më e vështirë nga sa do ta kishit parashikuar.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Realiteti po lufton në diçka të re dhe të pazakontë. Ju mund të ndjeheni sikur keni rënë në një vrimë lepuri dhe zbarkoni në Wonderland ndërsa Mërkuri përsëri hyn në sektorin e ëndrrave tuaja, por këtë herë planeti i dërguarit është retrograde, i cili mund t’i kthejë ëndrrat tuaja në një makth. Ju nuk duhet të shtyni veten. Nëse gjërat ndjehen jashtë mundësive për ju, dijeni se kjo është menduar të jetë një periudhë kur nuk jeni në det. Thjesht merrni një minutë për të notuar.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Miqësitë do të kërkojnë pak dashuri dhe kujdes shtesë, Akrep. Sektori juaj social ndriçohet ndërsa Mërkuri kthehet në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve. Kjo normalisht do të bënte kohë argëtuese, por për shkak se Mërkuri është retrograde, është shumë e lehtë që telat të kalojnë. Përpjekja për të mbledhur grupin do të jetë si të kullosësh macet. Mos u shqetësoni nëse nuk mund t’i afroni njerëzit në të njëjtën faqe – thjesht jepini të gjithëve hapësirë dhe durim, duke përfshirë edhe veten tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ambiciet tuaja ka të ngjarë të jenë pak të hutuara për të ardhmen e parashikueshme. Mërkuri po mbështetet në sektorin tuaj të karrierës, por meqenëse planeti i Messenger aktualisht është retrograde, ju mund të duhet të ripunoni disa ide të vjetra sesa të shtyni përpara me projekte krejt të reja. Sa më shumë të përpiqeni të ktheni një mur në një derë, aq më të kota do të jenë përpjekjet tuaja, kështu që bëni një përparësi që të ecni vetëm nëpër ato dyer që tashmë janë hapur për ju. Këtu qëndron suksesi.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Bota mund të duket pak më e vogël se normalja papritmas. Sektori juaj i udhëtimeve po vihet në fokus ndërsa Mërkuri po kthehet në të, gjë që mund të krijojë disa fillime të rreme ose probleme kur bëhet fjalë për hapjen e krahëve. Blerja e biletës së parë jashtë qytetit tingëllon si një ide e mirë derisa të përfundoni diku ku nuk keni dashur të jeni. Në vend që të zhyteni me kokë në aventurën tuaj të ardhshme, gjeni kohë për të planifikuar gjërat dhe për të zvogëluar margjinën tuaj të gabimit.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Përpjekja për të hequr çështjet serioze pa pushim do të rezultojë vetëm që ata të kthehen në diçka edhe më serioze dhe më të ngutshme. Mërkuri po mbështetet në shtëpinë tuaj të 8 -të intensive sot, e cila do t’ju detyrojë të pastroni çdo problem midis jush dhe palëve të tjera në lidhje me lidhjet midis jush. Kjo do të thotë financa, sekrete dhe madje edhe intimitet fizik, kështu që nëse po jepni më shumë sesa po merrni – ose anasjelltas – atëherë është koha për të pastruar ajrin.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ekziston nevoja për të ruajtur ekuilibrin në jetën tuaj, por kjo është më e lehtë të thuhet sesa të bëhet. Mërkuri po kthehet prapa në sektorin tuaj të partneritetit, duke sjellë çështje barazie për një inspektim më të afërt. Nëse gjërat janë bërë të vështira në një marrëdhënie të rëndësishme, qoftë ajo romantike, profesionale apo platonike, atëherë është koha të bëni gjithçka që mundeni për t’u rikthyer në një pozitë të barabartë. Thënë kjo, ju gjithashtu mund të kuptoni se një partneritet i caktuar ka ecur në rrugën e tij. Nëse është kështu, jini gati për të ecur përpara.

Burimi: Tarot