Horoskopi ditor – 23 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Miqësitë negative mund të zhduken. Ju mund të keni pasur një grup të madh miqsh disa muaj më parë, por gjatë rrjedhës së Saturnit Retrograde, ata që nuk ishin aleatë të vërtetë e hoqën nga radari juaj – ose i dhanë fund miqësisë me ju në një mënyrë më dramatike. Tani që këta njerëz janë larguar, ju jeni në gjendje të zhvilloni miqësitë tuaja më të vërteta me njerëz të cilëve mund t’u besoni. Ata madje mund të kenë njohuri për ato marrëdhëniet e kaluara, duke ju ndihmuar t’i jepni lamtumirën miqve me mot të mirë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Shumë sy mund të ndihen sikur po përqendrohen të gjithë tek ju – dikush madje mund të ndikojë negativisht në mediat tuaja sociale. Ju keni lejen kozmike për të krijuar një imazh më privat për veten tuaj në një mënyrë ose në një tjetër. Ndoshta doni të forconi sigurinë në profilin tuaj publik ose thjesht të postoni më pak në mediat sociale. Çfarëdo që të bëni, tërheqja nga bota të paktën pak mund t’ju ndihmojë të fitoni siguri emocionale dhe t’ju pengojë të ndiheni të ekspozuar. Bëj atë që është e drejtë për ty.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Armiqtë e fshehur mund të jenë gati të zbulohen. Ju mund të keni menduar se dikush ishte thjesht një njohës i rregullt ose një bashkëpunëtor, por fjalët e tyre mund të bëjnë që maska të rrëshqasë, duke ju treguar se qëllimet e tyre nuk janë në interesin tuaj më të mirë. Ndërsa mund të jetë e vështirë të thërrasësh dikë ose të flasësh për dallimet e tua, ka të ngjarë të ishte më mirë të eliminosh konfliktin e mundshëm në fillim, ndërsa është ende një çështje e vogël. Sido që të jetë, veproni me kujdes kur bëhet fjalë për ta.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Rigjenerimi dhe kreativiteti shkojnë dorë për dore. Ju mund të shqetësoheni për të bërë një ndryshim, nga frika se nuk do t’ju pëlqejë ajo e reja aq sa ju pëlqen ajo aktuale. Megjithatë, vetvetja juaj e tanishme mund të ketë disa bagazhe që i mbajnë prapa! Biseda me dikë tjetër për betejat tuaja ose kanalizimi i shpirtit tuaj në art do të frymëzojë shërimin dhe do t’ju lejojë të ecni përpara. Merrni parasysh ndryshimin e disa aspekteve të pamjes suaj për të inkurajuar të tjerët t’ju shohin në një këndvështrim tjetër. Bëhuni vetvetja juaj autentike!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Marrëdhëniet një me një mund të intensifikohen! Ju dhe dikush i rëndësishëm për ju mund të filloni të punoni në lidhjen tuaj, ose nëse tashmë e keni çuar përpara një miqësi, më në fund mund të arrini një moment historik në përparimin tuaj. Mund të jetë ndjerë konfuze ose e ndenjur më parë, dhe marrja e hapave për të siguruar që lidhja juaj të vazhdojë të rritet është e admirueshme. Bashkëmoshatarët mund të thellojnë lidhjet e tyre platonike, madje edhe marrëdhëniet romantike mund të arrijnë lartësi të reja. Megjithatë, familja juaj mund të mos jetë aq e pranueshme. Mundohuni të balanconi të gjitha lidhjet tuaja.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Zakonet e mira mund të rikthehen pas një pauze të fundit. Ky zakon mund të ketë qenë më i lehtë për t’u ndjekur përpara Saturnit Retrograde, ose mund të ishit penguar nga vonesat ose pengesat nëse do të përpiqeshit të fillonit gjatë retrogradit. Më në fund, mund të filloni të përparoni në atë fushë. Lëreni universin t’ju ndihmojë të ecni drejt qëllimeve që i keni vendosur vetes! Mbani mend se biseda për këtë mund të mos jetë ideja më e mirë dhe thjesht punoni në heshtje tani për tani.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Tundimi për të shpenzuar para për dikë tjetër mund të jetë i fortë. Ju mund të keni qenë veçanërisht me fat kohët e fundit, gjë që më pas çoi në një rritje të parave tuaja të shpenzuara – thënë kështu, shpenzimi i pamenduar mund të humbasë pasurinë tuaj aq shpejt sa e keni marrë. Vetëm për shkak se keni para nuk do të thotë që duhet të zbrazni portofolin tuaj, edhe nëse jeni të etur për t’i bërë përshtypje dikujt. Për të mos mbetur pa para ose për të krijuar një dinamikë të çuditshme mes jush, bëni një buxhet dhe qëndroni në të.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Puna në situata të vështira me familjen mund të shkojë pa probleme. Ju mund të keni mbajtur një mëri – ose ndoshta një debat i gjatë midis jush dhe anëtarëve të familjes suaj ose një shoku të dhomës duhet të korrigjohet. Mbajtja e ndjenjave negative ndaj dikujt tjetër, veçanërisht dikujt me të cilin kaloni shumë kohë, mund të jetë e dëmshme për ju të dy. Bisedat e hapura dhe të sinqerta do të mund të rrjedhin më mirë mes jush kur të dy të shihni këndvështrimin e tjetrit.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një periudhë kohe vetëm mund të jetë në horizontin tuaj. Zakonisht nuk mund të shpenzoni shumë kohë vetëm, por tani për tani, ka të ngjarë që do të kaloni pak kohë në vetë-reflektim të qetë ose duke shijuar një hobi vetë. Njerëz të tjerë mund të mos jenë në gjendje t’ju ofrojnë aq sa duhet t’i ofroni vetes, veçanërisht kur bëhet fjalë për libra që keni shtyrë t’i lexoni ose projekte për të cilat keni zvarritur. Përdoreni këtë kohë për t’u shfaqur për veten tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Komuniteti juaj mund të mos jetë aq i hapur sa dikur. Potencialisht diçka ka ndodhur në vend që i ka ndarë njerëzit në kampe të ndryshme dhe bashkëmoshatarët tuaj mund të mos kenë aq besim tek njëri-tjetri pasi të përhapen disa thashetheme. Pavarësisht këtij ndikimi, ka të ngjarë të keni disa miq të ngushtë të cilëve mund t’u besoni dhe të mbështeteni gjatë kësaj kohe. Mund të shihni një përmirësim edhe në stabilitetin tuaj financiar. Njihni se cilët janë miqtë tuaj dhe besoni veprimet në vend të fjalëve.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Vetë-disiplina më në fund mund të bëhet më e lehtë për ju. Ju mund të keni luftuar për të parandaluar që impulset tuaja të marrin përsipër kohët e fundit, por Saturni Direkt po ju mbështet t’i thoni vetes jo kur të keni nevojë. Ndërsa të qenit shumë i vetëdisiplinuar mund t’ju kthejë në një person të mërzitshëm, të mos kesh fare vetëdisiplinë do të krijojë kaos në jetën tuaj dhe është pothuajse e pamundur të arrini qëllimet tuaja pa vullnet të përqendruar. Të jesh i lodhur nga vetëkënaqja dhe gati për të parë rezultate reale është e kuptueshme.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Aktualisht mund të tundoheni të shpenzoni përtej kufijve tuaj. Ndërsa Venusi në modë dhe Jupiteri bujar përleshin njëri-tjetrin, ju mund të ndiheni të tërhequr për të përmirësuar jetën tuaj me çdo mjet të nevojshëm. Hedhja e mijëra parave në artikuj në modë mund t’ju tundojë, por ka të ngjarë që shpirti juaj në të vërtetë të dëshirojë shërimin e brendshëm. Përpjekja për të mbushur këtë boshllëk me gjëra fizike ndoshta nuk do të funksionojë – objektet e thjeshta nuk mund t’ju kënaqin për tërë jetën tuaj. Investoni në veten dhe të ardhmen tuaj përpara se të investoni në materializëm.

Burimi: Tarot