Horoskopi ditor – 24 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Pasiguritë mund të mbeten në mendjen tuaj në këtë kohë. Ju mund të shihni diçka për veten tuaj si negative, me gjasë për shkak të faktit se dikush ju ka sjellë vëmendje të kundërt ose ju kritikon për të në të kaluarën. Kjo mund të jetë diçka që ju ka prekur për mjaft kohë, kështu që pakënaqësia juaj me të mund të duket e pamundur të ndryshojë, por nuk është kështu! Provoni të flisni për këtë me dikë që keni besim. Ata mund të kenë një pasqyrë që ju ndihmon të ndryshoni pozitivisht mënyrën se si e shihni veten.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Është koha për të ndaluar ikjen. Mund të ketë një çështje të pazgjidhur nga e kaluara juaj që hezitoni ta rishikoni – mund të jetë një projekt që nuk e keni përfunduar kurrë, një person të cili një ditë papritmas e keni injoruar dhe larguar ose një premtim që nuk e keni mbajtur. Nuk është kurrë tepër vonë të përpiqeni të korrigjoni ose të përpiqeni të arrini ëndrrat që keni lënë mënjanë në të kaluarën. Në vend që të bini në ciklin e zvarritjes, bëni një përpjekje për t’u çliruar dhe për të përfunduar gjithçka që keni filluar.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

E ardhmja juaj po ju kërkon të hidhni një sy në planet tuaja – veçanërisht nëse e keni gjetur veten duke vazhduar instinktivisht sipas rezultateve dhe rrethanave dhe jo sipas rregullave ose një plani kohët e fundit. Gjëra të rëndësishme mund t’ju ikin nga duart për shkak të mungesës së largpamësisë! Një rrugë më e dobët mund të mos ju çojë në rezultatin përfundimtar që po ëndërroni. Punoni në ndërtimin e një plani më të fortë për jetën tuaj, edhe nëse janë renditur vetëm disa gjëra themelore. Të kesh një themel të fortë duhet t’i lehtësojë gjërat përpara.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Çdo pjesë e juaja është e rëndësishme tani – veçanërisht ato që mund t’i keni lënë pas dore sepse të tjerët nuk i vlerësuan. Ju mund të mos e kishit kuptuar, por bashkëmoshatarët tuaj mund t’ju kishin dekurajuar që të kënaqeni me një hobi të caktuar. Përcaktimi i saktë se kur dhe pse keni ndryshuar mund të jetë i vështirë, por mendoni nëse keni ndryshuar për njerëzit e tjerë apo nëse keni ndryshuar për veten tuaj. Nëse përgjigja është e para, atëherë mund të dëshironi të rishikoni këtë aspekt të vetes dhe të provoni ta shijoni përsëri.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Njohuria mund të ndryshojë mënyrën se si i shihni aktualisht të tjerët. Ju mund të keni mësuar diçka që ju ka ndryshuar mendjen për dikë që dikur e konsideronit mik, duke ju lënë të pasigurt se çfarë të bëni. Kjo mund të prishë moralin tuaj thelbësor, ose mund t’ju kenë lënduar në një mënyrë që është e vështirë për t’u pajtuar. Merrni parasysh t’i bisedoni gjërat me ta në mënyrë që të jeni në gjendje të keni mbyllje – dhe dijeni se mund të vazhdoni me ose pa ta. Besojini intuitës suaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të ndiheni gati për të zbuluar diçka shumë personale për botën. Kjo mund të jetë mbajtur afër gjoksit tuaj për një kohë, sepse nuk ishit të sigurt se si do të ndikonte në imazhin tuaj. Tani që keni vetëbesim më të fortë dhe jeni në gjendje të përballoni disa gjykime nga njerëzit që nuk ju mbështesin, ju jeni në gjendje të jeni më të sinqertë në vetë-shprehjen tuaj. Pa marrë parasysh se çfarë thonë njerëzit e tjerë, për sa kohë që ju bën të lumtur dhe nuk lëndoni të tjerët, jetoni të lirë!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njerëz të tjerë mund të përpiqen të veprojnë si instruktori juaj tani. Pavarësisht nëse e dini apo jo tashmë se çfarë doni të bëni me jetën tuaj ose si dëshironi të trajtoni një ngjarje serioze, me siguri duket se të gjithë duan t’ju tregojnë se si të ecni më mirë përpara. Edhe pse ata nuk mund ta dinë se si është në të vërtetë të jesh ti, ata mund të kenë pasur përvoja të ngjashme në të kaluarën dhe thjesht duan të jenë të dobishëm. Mundohuni të pranoni atë që ju ndihmon dhe injoroni atë që nuk ndihmon.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ish-armiqtë mund të shndërrohen në të besuar sot. Ndoshta ekziston një qëllim i përbashkët që dëshironi të arrini ose të dy kishit ide të gabuar për njëri-tjetrin – sido që të jetë, me siguri duhet të punoni së bashku. Ndonëse mund të hezitoni t’i besoni këtij personi, është në rregull ta lini atë t’ju ndihmojë nëse përpiqet të jetë i dobishëm. Mund të mos jetë gjithmonë një miqësi nga këtu e tutje, por mund të jetë e dobishme për ju t’u jepni atyre përfitimin e dyshimit tani.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dikush mund të jetë gati t’ju japë lajme emocionuese. Megjithatë, ju mund të mos i besoni ato, ose informacioni mund t’ju stresojë, potencialisht sepse nuk ndiheni gati për të marrë njohuri të tilla me ndikim. Në vend që të kaloni në modalitetin e panikut, përpiquni të mendoni për arsyet se ky lajm është një gjë e mirë dhe jo një gjë e keqe. Mund t’ju duhet të merrni më shumë përgjegjësi ose të planifikoni më shumë tani, por kjo ka të ngjarë të funksionojë mirë për ju në planin afatgjatë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të merrni një falënderim nga familja juaj sot. Sakrificat tuaja të kaluara ose kontributet për familjen tuaj mund të mos jenë vënë re në atë kohë, por tani, ata potencialisht duan t’ju paguajnë ose të paktën të tregojnë mirënjohjen e tyre me fjalë. Kjo mund të jetë befasuese, madje mund të jetë shumë pak, shumë vonë në sytë tuaj, por mund të jetë më shumë për ndërgjegjen e tyre sesa për tuajën. Mundohuni të përgjigjeni në çfarëdo mënyre që do t’ju japë më shumë paqe.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Fjalët që keni pritur të dëgjoni mund të thuhen në çdo moment. Ju mund të keni pritur që dikush të shprehë ndjenjat e tij ose t’ju japë lajme për një vendim që ai po merr që ndikon në jetën tuaj dhe të tyre. Ka të ngjarë të jetë një lajm i mirë, por mund të vijë me një paralajmërim që nuk e prisnit gjithashtu. Edhe nëse rezultati përfundimtar nuk është ai që do ta konsideronit situatën tuaj perfekte, bëni çmos që të qëndroni të niveluar dhe të pranoni rezultatin.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Bazat e thyera mund të rregullohen sot. Ju mund të keni menduar se do t’ju duhet të lëvizni nga një situatë që ka qenë e vështirë kohët e fundit, sepse keni menduar se problemet që keni pasur me këtë person ose vend nuk mund të zgjidhen. Mos kini frikë, pasi ka një shans të mirë që të jeni në gjendje ta rregulloni këtë – thjesht mund të mos ndodhë brenda natës. Mundohuni të jeni të durueshëm dhe mund të bëni hapa të mëdhenj drejt shërimit të një përçarjeje që mendonit se ishte atje për mirë.

Burimi: Tarot