Horoskopi ditor – 24 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Bota po shfaqet e madhe para jush, por duket se mund të keni harruar diçka në dëshirën tuaj për të eksploruar. Hëna është në shtëpinë tuaj të 9 aventureske, duke ju bërë shenjë, por kjo energji ngatërrohet kur ajo sheshon Merkurin e shpërqendruar në shtëpinë tuaj të 12 të përgjumur. Një devijim i papritur mund të mbërrijë në vendngjarje pa paralajmërim. Duket se keni humbur gjurmët e diçkaje, ose ndoshta dikujt. Ata ka të ngjarë të kërkojnë që ju të merreni me ta përpara se të niseni për udhëtimin tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të dëshironi të keni një bisedë të thellë me dikë në veçanti, të frymëzuar nga Hëna në shtëpinë tuaj të 8 të cenueshmërisë dhe lidhjes së shpirtit, por këndi i vështirë i Hënës ndaj Merkurit të zhurmshëm në shtëpinë tuaj të 11 që po largohet mund të sjellë një audiencë të madhe për të kërkuar vëmendjen tuaj. Është më mirë të përgatiteni për gjasat që planet private të hidhen nga dritarja për diçka më sociale.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një projekt pune mund të pengojë shoqërimin me një mik apo për t’i kushtuar kohë një personi të dashur. Ju mund të jeni në disponim për partneritet, për shkak të Hënës që rrotullohet në Shtëpinë tuaj të 7 të Kontratave dhe Marrëdhënieve. Thënë kështu, energjia juaj mund të mbretërojë kur Luna të sheshojë Mërkurin në sektorin tuaj të karrierës, duke ju kujtuar gjithçka që duhet të bëni para perëndimit të diellit. Nëse po mashtroni shumë, atëherë jini të sinqertë për këtë – njerëzit duhet ta kuptojnë situatën tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të bëni planifikimin tuaj të orarit, por kjo nuk do të thotë se pjesa tjetër e botës do të jetë në bord. Pavarësisht se sa të përgatitur jeni për të qenë vetvetja juaj më efikase me Hënën në Shtëpinë tuaj të 6 të Përgjegjësive, mund të ketë shumë gjëra të tjera interesante dhe emocionuese që po ndodhin! Mund ta keni të vështirë t’i humbisni kur Hëna sheshon lajmëtarin Mërkurin në sektorin tuaj të udhëtimit. Jepini vetes leje për të fluturuar falas tani për tani dhe kthehuni në punë nesër.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ka një ajër të lehtë për ditën, por që mund të ndërpritet herët nga diçka mjaft intensive. Ju ka të ngjarë të jeni më se gati për të shijuar anën më të lehtë të jetës ndërsa hëna rrotullohet nëpër shtëpinë tuaj ekspresive të 5, por një mbyllje hënore me Mërkurin në shtëpinë tuaj të 8 të ndjeshme mund të sjellë disa momente që ndihen shumë të rënda, nëse jo plotësisht të mërzitshme. Mos lejoni që e gjithë dita juaj të shkatërrohet nga një ose dy ndërveprime të vështira – thjesht nuk do t’ia vlejë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Çdo plan për një ditë të rehatshme sipas kushteve tuaja mund të hidhet poshtë nga dikush tjetër, pavarësisht nëse ju pëlqen apo jo. Ju mund të jeni në disponim për t’u ulur poshtë dhe për t’i marrë gjërat me butësi ndërsa Hëna lundron nëpër Shtëpinë tuaj të 4 të Folezimit, por dikush mund të shfaqet dhe të kërkojë vëmendjen tuaj kur Hëna të jetë në shesh nga Merkuri në sektorin tuaj të partneritetit dhe të sjellë disa njerëz të rëndësishëm në rrugën tuaj. Ju mund të duhet të pranoni se koha vetëm me veten është aktualisht në mungesë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dëshira për t’u hedhur si një top kërcyes mund t’ju pushtojë sot, por të paktën një përgjegjësi e afërt mund t’ju detyrojë të qetësoheni dhe të uleni. Me siguri nuk do ta keni problem ta mbani veten të zënë ndërsa Hëna rrotullohet përmes sektorit tuaj të komunikimit, i cili funksionon mirë derisa Hëna të sheshojë Merkurin në shtëpinë tuaj të 6 të detajeve dhe punës, duke sjellë një çështje me të cilën thjesht duhet të merreni. Mundohuni të kontrolloni çdo detyrë jetike në mënyrë që të mund të ktheheni në vorbullën argëtuese sociale.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Përpjekjet tuaja aktuale për të qenë produktiv mund të pengohen nga diçka shumë më argëtuese dhe emocionuese. Edhe nëse jeni gati të jepni gjithë kohën dhe përpjekjen tuaj duke punuar fort për diçka ndërsa Hëna lëviz nëpër Shtëpinë tuaj të Dytë të Sigurisë, gjithçka ndryshon kur Hëna sheshon Merkurin në Shtëpinë tuaj të 5 pasionante të Argëtimit dhe Kreativitetit. Është krejtësisht e lavdërueshme të dëshironi të përqendroheni në punën tuaj, por të bëni zero pushime dhe të shmangni plotësisht kënaqësinë mund të jetë pothuajse e pamundur. Ju meritoni të kënaqeni sot!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mund të ndihet sikur mund të bëni si të doni sot, por një çështje afër shtëpisë mund të shpërthejë dhe të kërkojë vëmendjen tuaj në çdo moment. Ka të ngjarë të jeni të etur për të ndjekur rrugën tuaj me inkurajim nga Hëna që lëviz nëpër shenjën tuaj, por një kënd i vështirë midis Hënës dhe Mërkurit në sektorin tuaj të shtëpisë mund t’ju bëjë të përballeni me probleme atje. Ndoshta një anëtar i familjes ose shoku i dhomës do të krijojë një çështje që kërkon vëmendjen tuaj. Për fat të mirë, nuk do të dalë nga shinat gjatë gjithë ditës.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Është e lehtë të humbasësh gjurmët e gjërave sot, por për fat të mirë, njerëzit e tjerë duhet të jenë në gjendje t’ju ndihmojnë të qëndroni në rrugën e duhur. Ju mund të humbisni në botën tuaj ndërsa Hëna rrëshqet nëpër sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm. Megjithatë, një shesh midis Hënës dhe Mërkurit të zënë në shtëpinë tuaj të tretë kaotike mund t’i bëjë njerëzit të tërheqin vëmendjen tuaj, kështu që mund të jeni të sigurt se edhe nëse jeni duke bërë një pushim, të tjerët nuk e bëjnë këtë. Ju mund t’i dëgjoni ata, por vendosni vetë!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Shoqërimi me miqtë mund të tingëllojë si muzikë në veshët tuaj, por duket se universi po luan një melodi tjetër sot. Ju ndoshta jeni në një humor social, falë Hënës që rrëshqet nëpër Shtëpinë tuaj të 11 të Miqësisë, por kjo atmosferë hidhet nga dritarja kur Hëna sheshon Mërkurin në sektorin tuaj të parave, duke ju detyruar t’i kushtoni shumë vëmendje çdo detaji të vogël në një detyrë. Nëse çështjet e zakonshme kërkojnë vëmendjen tuaj, atëherë mund t’ju duhet të bëni një kontroll për aktivitete më emocionuese.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ambiciet tuaja mund t’ju duhet të bien në vend të dytë ndaj dëshirave të tjera sot. Ju jeni gati për arritje ndërsa Hëna kalon nëpër shtëpinë tuaj ambicioze të 10, por mund të mbeteni pa energji kur hëna sheshon Merkurin në shenjën tuaj, duke e bërë më të lehtë për ju që të interesoheni më shumë për dëshirat tuaja në vend që të shqetësoheni për mendimet e dikujt tjetër. Ndiqni drejtimin tuaj tani për tani – ju mund të ktheheni në programin kryesor nesër, pasi të ndiheni më të sinkronizuar me të gjithë të tjerët.

Burimi: Tarot