Horoskopi ditor – 24 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Edhe qëllimet tuaja më të mira mund të hidhen jashtë kursit sot, por kjo nuk duhet të jetë një gjë e keqe. Ju ka të ngjarë të dëshironi të performoni me kapacitetin më të lartë ndërsa Venusi udhëton në shtëpinë tuaj të 6-të të mirëqenies, por ajo do të kundërshtojë Neptunin mistik dhe potencialisht do t’ju udhëheqë në një aventurë magjike që nuk ishte në listën tuaj të detyrave. Është mirë të shkoni dhe të eksploroni atë që bota po pret në anën tjetër të ylberit – shanset janë të mëdha që do t’ju pëlqejë ajo që zbuloni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Jeta nuk ka asgjë tjetër përveç gëzimit të rezervuar për ju për momentin – çështja e vetme është nëse do ta ndiqni këtë gëzim vetëm apo me miqtë në krah. Është e lehtë të kënaqesh ndërkohë që sundimtari juaj Venusi udhëton në shtëpinë tuaj të 5-të të lumtur, duke ju lejuar të vendosni pasionet tuaja përpara dhe në qendër. Kjo është gjithçka mirë, por Afërdita gjithashtu kundërshton Neptunin në shtëpinë tuaj të 11-të të fokusuar në grup, kështu që mund të jetë e vështirë të gjesh një vend ku dëshirat tuaja të plotësojnë nevojat e të gjithëve. Kompromisi është i mundur!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ambiciet tuaja mund të duken sikur lëvizin pas një reje, duke fluturuar atje ku nuk mund t’i arrini ato. Ndërsa Venusi kërcen nëpër shtëpinë tuaj të 4-të të kujdesshme, ajo do t’ju ofrojë shumë arsye për të ushqyer veten dhe për t’i lënë çështjet më të vështira për më vonë. Afërdita gjithashtu do të kundërshtojë Neptunin në fushën tuaj profesionale, duke e bërë edhe më të vështirë të kuptoni se ku po shkoni. Mos u shqetësoni për përparimin e madh – lëreni Neptunin t’ju mbajë gjërat për t’u marrë më vonë kur të jeni të përgatitur.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të argëtoheni aktualisht pa pasur nevojë të kërkoni shumë larg. Venusi është në sektorin e komunitetit tuaj lokal, duke nxitur mundësi për argëtim në lagjen tuaj. Bota më e gjerë mund të të thërrasë zemrën kur Venusi kundërshton Neptunin në sektorin tuaj të udhëtimit, por këto ftesa mund të rezultojnë të jenë një mirazh që avullohet ndërsa përpiqeni t’i ndiqni nga pas. Mos u shqetësoni për t’u përballur me entuziazmin e mundshëm kur tashmë keni shumë kohë të mira këtu përpara jush!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Çështjet financiare mund të duken pak të mjegullta sot, por kjo nuk duhet të jetë një gjë e keqe. Afërdita në sektorin tuaj të të ardhurave po e bën shumë të lehtë për të hedhur paratë tuaja dhe për ta trajtuar veten me atë që ju bie në sy. Thënë kështu, kini kujdes në lidhje me shpenzimet e tepërta kur Venusi kundërshton Neptunin në sektorin tuaj të fondeve të përbashkëta. Kjo energji ju kujton të mos llogarisni diçka që nuk ka ndodhur ende, kështu që mos shpenzoni para që nuk i keni fituar ende – edhe nëse e dini se do të vijnë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Njerëzit mund të mos jenë në gjendje t’ju takojnë sot në gjysmë të rrugës, pa marrë parasysh sa dëshironi. Afërdita në shenjën tuaj po ju ndihmon të shihni më të mirën në botë, për të mos përmendur shfaqjen e këndeve tuaja më të mira, por mund të hasni disa momente konfuze me dikë të rëndësishëm kur Venusi kundërshton Neptunin në sektorin tuaj të partneritetit. Dikush tek i cili do të dëshironit të mbështeteni mund të shpërthejë, por merrni parasysh nëse kjo është hera e parë që e anulojnë ose një zakon i rregullt përpara se ta gjykoni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mund të jetë mjaft e vështirë të thuash se ku po shkon në këtë kohë. Sundimtari juaj, Venusi, po rrotullohet rreth shtëpisë tuaj të 12-të të nënndërgjegjeshëm, kështu që nuk është imagjinata juaj nëse ndiheni më tepër jashtë saj. Kjo do të përforcohet kur Venusi nuk pajtohet me Neptunin në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse, duke e bërë edhe më të vështirë marrjen e një pasqyre të qartë të situatës. Mos u përpiqni të ecni përpara – ju jeni më mirë të lundroni kudo që jeta zgjedh t’ju çojë për momentin.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Njerëzit kanë diçka të veçantë për t’ju ofruar sot! Një kundërshtim i gjallë midis Venusit në sektorin tuaj të miqësisë dhe Neptunit në sektorin tuaj krijues është këtu për t’ju ndihmuar të sillni një prekje magjie në ditën tuaj. Ju mund të arrini dëshirat tuaja duke marrë një qasje në sediljen e pasme dhe duke i lënë njerëzit e tjerë të udhëheqin paketën. Mundohuni të besoni se ajo që njerëzit e tjerë duan për veten e tyre mund të rezultojë në interesin tuaj më të mirë gjithashtu, sepse të shkoni me tufën duhet të shkojë mirë për ju.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ambiciet tuaja mund të mos duken aq të forta sa janë zakonisht. Afërdita e dobishme në shtëpinë tuaj të 10-të po lehtëson rrugën tuaj për të ngjitur shkallët profesionale, por ju mund të jeni paksa shumë të kontrolluar për t’u ngjitur në mënyrë aktive teksa ajo përplaset me Neptunin në sektorin tuaj emocional. Edhe detyrat më të thjeshta mund të duken si një gur mulliri në qafën tuaj, prandaj mos u tronditni nëse preferoni të përkuleni në divan me një libër të mirë. Ju mund të ndiqni ëndrrat tuaja nën qiej më produktivë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dëshira për të parë botën mund t’i duhet të zbresë në ndenjësen e pasme ndërsa merreni me çështje më të menjëhershme. Ju ndoshta do të dëshironit të hapni krahët dhe të shihni pamjet ndërsa Venusi fluturon nëpër sektorin tuaj të udhëtimit, por diçka më e menjëhershme mund të ngrejë kokën kur Venusi udhëton mbi Neptun në sektorin tuaj të komunikimit. Një takim që keni harruar ose një mik në nevojë mund të kërkojë vëmendjen tuaj, duke ju detyruar të frenoni. Jini bujar me kohën tuaj – radha juaj po vjen.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mund të jetë mjaft e lehtë të humbisni gjurmët e financave tuaja sot. Afërdita në shtëpinë tuaj të 8-të të parave të mëdha dhe burimeve të përbashkëta mund ta bëjë të duket sikur keni të gjitha paratë në botë, ose të paktën se dikush tjetër do t’ju mbështesë kur të jetë e nevojshme. Fatkeqësisht, Afërdita do të kundërshtojë Neptunin në sektorin tuaj të të ardhurave, kështu që mund të përfundoni duke injoruar me dashje idenë për të kontribuar vetë. Sigurohuni që po shpenzoni vetëm paratë tuaja, në vend që të prisni që të tjerët t’ju mbulojnë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ndjenjat tuaja mund t’ju duken mjaft të huaja për momentin. Afërdita në sektorin tuaj të marrëdhënieve po ju sjell shumë shanse për t’u kënaqur me dikë të veçantë, pavarësisht nga natyra e lidhjeve tuaja. Neptuni, sidoqoftë, do të debatojë me Venusin, dhe meqenëse jeni duke pritur Neptunin, mund ta keni mjaft të vështirë të tregoni se si ndiheni saktësisht për gjërat. Mbajeni arritjen e përfundimeve për një ditë tjetër dhe bëni një përpjekje për të ecur me rrjedhën. Ju mund të bëni zgjedhjet tuaja më vonë.

Burimi: Tarot