Horoskopi ditor – 25 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një çështje financiare mund t’ju tërheqë poshtë për momentin, por disa pjesë të historisë që mendonit se ishin zgjidhur mund të mos jenë. Një figurë autoriteti mund të ndryshojë mendjen e tyre në një mënyrë që ju sjell përfitime, ndoshta të frymëzuar nga ngjarjet e fundit në lajme. Jini vigjilentë dhe ndërgjegjësohuni për atë që duhet të bëni për të përfituar nga çdo ndryshim. Mund të përfshijë diçka si plotësimi i dokumenteve shtesë, por përpjekja mund të jetë e vlefshme për ju.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Udhëtimi më i rëndësishëm për ju tani mund të jetë ai i vetënjohjes. Mund t’ju duhet të rishikoni planet tuaja për një udhëtim të ardhshëm. Çdo keqkuptim ndoshta mund të zgjidhet në favorin tuaj për sa kohë që ju bëni përpjekje. Megjithatë, ajo që mund t’ju duhet të stërviteni vetë, është nëse ende dëshironi të shkoni apo jo. Pyesni veten nëse ajo që dëshironi ka ndryshuar ndjeshëm kohët e fundit dhe veproni në përputhje me rrethanat.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një ndërprerje e papritur mund të rrëzojë çdo përpjekje të kujdesshme për të rregulluar orarin tuaj tani. Sado zhgënjyese të jetë, mund t’ju duhet të pranoni ndryshimin midis aksidenteve të vërteta dhe gjërave që mund t’i kishit parë duke ardhur me vëmendje më të zhytur në mendime. Njerëz të tjerë gjithashtu mund të jenë duke kaluar nëpër arna të përafërta – bëni një përpjekje për të pranuar kufizimet e të gjithëve dhe për t’i mbajtur planet tuaja të qëndrueshme për momentin. Lërini fushat tuaja më të egra të presin në krahë derisa gjërat të ndryshojnë në favorin tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Drama brenda grupit tuaj të miqve ose një komuniteti mund t’ju ndikojë emocionalisht sot. Dinamika e grupit mund të jetë shumë jashtë kontrollit që ju të thoni një fjalë, por biseda me njerëzit një për një mund të jetë më produktive. Kur zmadhoni përtej detajeve për të parë pamjen e madhe, mund të jeni në gjendje të jepni këshilla të menduara. Pavarësisht nëse sugjerimet tuaja ndiqen apo jo, ju mund të gjeni ngushëllim duke ditur se keni bërë atë që keni mundur.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Përmirësimi i rutinës suaj mund të jetë një punë në progres për momentin. Nëse nuk po merrni rezultatet që ju nevojiten, mund t’ju duhet të flisni me dikë që duket se vazhdon t’ju pengojë dhe të zbuloni se çfarë duan vërtet nga ju. Një ndryshim në dinamikën tuaj të pushtetit me ta mund të jetë i vonuar prej kohësh – ata madje mund ta kuptojnë këtë ndërsa tregojnë anën e tyre të historisë. Ju duhet të jeni ende në gjendje të punoni me ta për kërkesat e tyre më legjitime.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

T’u tregoni njerëzve atë që keni në mendje mund t’ju tundojë më shumë se zakonisht në këtë kohë, por mund t’ju duhet të merrni parasysh audiencën tuaj. Në kontekstin e një marrëdhënieje të ngushtë dhe mbështetëse, hapja mund të jetë një gjë e mirë. Megjithatë, nëse kolegët ose njerëzit që shihni për shërbime rutinë i dinë të gjitha pikëpamjet tuaja personale, mund ta bëjë më të vështirë për të gjithë të përfshirët që të kujdesen për biznesin. Mundohuni të ndaloni veten përpara se biseda juaj miqësore të kalojë kufirin për të krijuar një shpërqendrim dramatik.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Tani mund ta gjeni veten të shtyrë në kufirin e durimit tuaj nga një marrëveshje e vështirë për ndarjen e burimeve. Edhe pse mund ta kishit duruar këtë për një kohë të gjatë, sepse mendonit se nuk mund të përballonit asgjë më të mirë, situata juaj mund të kishte ndryshuar që kur i keni shtypur numrat për herë të fundit. Ju mund të dëshironi të pranoni çdo përmirësim të fundit ose zhvillim të besueshëm që mund të shihni së shpejti në jetën tuaj të punës. Kjo mund t’ju ndihmojë të ndiheni të sigurt dhe të merrni një vendim që plotëson nevojat tuaja aktuale.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Biseda e ëmbël mund të duket se ju ndihmon të jeni gjithçka për të gjithë tani. Njerëzit mund të fillojnë të kujtojnë premtimet që ju u keni bërë atyre në të kaluarën. Nëse bëhet e qartë se nuk mund t’i zbatoni fjalët tuaja, konfrontimi që rezulton mund të jetë papritur çlirues. Ndërsa thirrja mund të jetë e pakëndshme për momentin, zbulimi i kufijve tuaj mund t’ju ndihmojë të zhvilloni mjaft respekt për veten për të shmangur gabime të ngjashme në të ardhmen.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Gjërat e fshehura mund t’ju ndihmojnë dhe dëmtojnë në këtë moment. Mund të merrni një surprizë të këndshme – ndoshta duke zbuluar paratë që i kishit harruar. Nga ana tjetër, dramë e papritur mund të shfaqet ndërsa përpiqeni të komunikoni për punën tuaj rutinë. Ju mund të shkelni aksidentalisht në vendin e lënduar unik të dikujt tjetër për të cilin nuk kishit mundësi ta dinit paraprakisht, por përpiquni të shmangni futjen në ndonjë polemikë të dukshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të qenit besnik ndaj vlerave tuaja mund të jetë e rëndësishme për ju sot, gjë që mund të jetë befasuese për miqtë tuaj. Ata mund të mos e kenë marrë me mend se jeni ndjerë kështu për një çështje të caktuar, por ka më shumë gjasa se normalisht të jeni në gjendje të shprehni këndvështrimin tuaj në mënyrë të artikuluar. Edhe nëse nuk i bindni të gjithë të pajtohen me ju menjëherë, me shumë mundësi do të ndiheni të paktën pak të lehtësuar që njerëzit të dinë me siguri se ku qëndroni në vend që t’i lini të supozojnë ose të spekulojnë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Siguria mund të jetë e vështirë për t’u gjetur për momentin, por gjithsesi hapja e një shtegu të ri mund të jetë më shpërblyese për ju. Energjia kaotike me të cilën duhet të përballet e gjithë bota sot është një shembull i mirë se si mund të jetë të qenit ju rregullisht, kështu që aftësia juaj për t’i udhëhequr të tjerët në një moment tronditjeje mund të vlerësohet mjaft. Jini të durueshëm me ankthin e të tjerëve. Mund të ketë edhe një shpërblim financiar në të për ju!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund ta gjeni veten duke marrë pak vëmendje nga kolegët tuaj tani, por sigurohuni që ta përdorni këtë mundësi për të mirën më të lartë të të gjithë të përfshirëve. Çdo thashethem me të cilën kënaqeni ka një shans më të madh se zakonisht për të dalë dhe për t’ju shkaktuar telashe në këtë kohë. Për fat të mirë, nuk ka nevojë që të hyni fshehurazi dhe të jeni manipulues. Ju ndoshta mund të merrni atë që dëshironi thjesht duke e kërkuar atë! Njerëzit ka të ngjarë të vlerësojnë një qasje freskuese të drejtpërdrejtë nga ju.

Burimi: Tarot