Horoskopi ditor – 25 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju keni një ndjeshmëri të shtuar për ju tani. Kjo mund t’ju çojë në mundësi që mund të mos jenë të dukshme për të tjerët, por kini kujdes – të mendoni më të mirën e të tjerëve mund të çojë në atë që dikush të përfitojë nga ju. Mund të jetë më mirë për ju që të ndihmoni të tjerët sot dhe të përdorni fuqitë tuaja intuitive në emër të bashkëmoshatarëve tuaj, sesa për veten tuaj. Ju gjithashtu mund të ndiheni më pak të prirur për të pranuar ndihmën, por kjo është në rregull, sepse mund të punoni më mirë vetëm në këtë kohë. Jo çdo gjë ka nevojë për punë ekipore.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mund t’ju mungojnë disa flamuj të kuq në të ardhmen tuaj të afërt. Jini të kujdesshëm ndaj idealizimit të miqve dhe komunitetit tuaj – pyesni veten nëse ju pëlqen më shumë ideja e tyre sesa realiteti. Gjithkush është kompleks, me tiparet e veta pozitive dhe negative. Injorimi i çdo të çare është thjesht vendosja e vetes për t’u copëtuar! Do të ishit të mençur t’i qaseni këtyre marrëdhënieve me më shumë kujdes, dhe është në rregull nëse kuptoni se nuk jeni të gatshëm të hiqni dorë nga sekretet tuaja. Mos u fokusoni vetëm në potencialin joreal.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Shifrat konfuze të autoritetit mund të jenë në rrugën tuaj. Ju mund të mos e kuptoni se çfarë duan nga ju prindërit ose figura të tjera të tilla në jetën tuaj dhe përpjekjet e gabuara për t’i kënaqur ata mund të krijojnë më shumë konfuzion nëse nuk janë pikërisht ato që duan nga ju. Qëndroni në këmbë dhe jini gati për të ndërmarrë veprime sipas dëshirave të tyre aktuale! Fati mund të luajë një rol në marrjen e një reagimi pozitiv për ju nga kjo figurë autoriteti, dhe për fat të mirë, fati është në anën tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të ndiqni zemrën tuaj kudo që ajo ju çon! Ndërsa mund të kërkojë një udhëtim më të gjatë ose disa kthesa të gabuara për të arritur në destinacionin tuaj, kjo është mënyra më e mirë për të zbuluar vende të reja dhe për të shijuar lirinë tuaj në përgjithësi. Nuk ka të bëjë me atë se ku po shkoni tani, ka të bëjë me atë që bëni gjatë rrugës. Marrja e një pushimi ju lejon të krijoni lidhje të reja pozitive me njerëz që mund të ndihmojnë personalitetin tuaj publik ose të ndihmojnë në karrierën tuaj. Jini të hapur për aventura.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Obsesioni mund të pushtojë sot. Të qenit shumë i përqendruar në një aktivitet mund të përfundojë me humbjen e fokusit dhe madje duke lënë të rrëshqasin detyrat dhe lidhjet e rëndësishme. Pavarësisht se sa emocionuese është të shijosh këtë proces apo hobi sa të duash, mund të digjesh kur të digjesh kaq nxehtë. Në vend që të jeni tërësisht të konsumuar, bëni një përpjekje për të marrë një qasje më të ekuilibruar ndaj jetës – një qasje që nuk i lë anash detyrat tuaja të përditshme.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mund të jetë më e lehtë të ndjesh emocionet e të tjerëve se zakonisht. Njerëzit në jetën tuaj mund të kalojnë nëpër beteja të ndryshme, dhe ju jeni në gjendje të jeni një shpatull për të qarë për ta. Lejojeni veten të jeni një prani shëruese në jetën e njerëzve të tjerë, por mos lejoni askënd të përfitojë nga natyra juaj dhuruese. Mbani mend – nuk mund të derdhni nga një filxhan bosh, kështu që duhet të kujdeseni për veten duke ruajtur kufij të shëndetshëm, madje edhe me të dashurit ose miqtë tuaj të ngushtë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ndryshimet freskuese të zakoneve mund të ndodhin në çdo moment. Edhe kur jeni të vetëdijshëm për atë që duhet të ndryshoni në jetën tuaj, mund të keni vështirësi për të ndërmarrë veprime në realitet. Ju mund të dëshironi të ndryshoni gjithçka menjëherë, por pa përdorur moderim, ndryshimet kryesore në rutinën tuaj nuk ka gjasa të mbeten. Gjetja e ndryshimeve më të arsyeshme që mund të bëhen me hapa të menaxhueshëm dhe kalimi i kohës me njerëz me të njëjtin mendim për t’ju ndihmuar të mbani në rrugën e duhur, duhet të bëjë ndryshimin.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Besnikëria e gabuar është e rrezikshme për momentin. Dikush në jetën tuaj mund t’ju kërkojë të bëni gjithçka dhe më gjerë për të, dhe ndjenja juaj e besnikërisë mund t’ju kërkojë të vazhdoni me këtë, por ndoshta është më shumë se sa duhet të jeni përgjegjës! Ky person mund të mos shfaqet për ju në të njëjtat mënyra, dhe ndërsa miqësia nuk duhet të jetë një shkëmbim plotësisht i barabartë, ju mund të jepni shumë nga energjia juaj. Shfaquni edhe për veten tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Emocionet e fundit mund t’ju sundojnë nëse nuk i kontrolloni ato. Pavarësisht se sa e fuqishme është mendja juaj, ndjenjat tuaja ende mund t’ju çojnë në një xhiro “roller coaster”. Edhe pse Jupiteri bujar rrit fatin tuaj, do të jetë e vështirë të shijoni atë pasuri nëse jeni duke u tronditur nga valët emocionale. Bëni një përpjekje për të mbështetur veten me meditim ose një aktivitet tjetër përqendrues, si shëtitja në natyrë ose një banjë relaksuese. Kjo duhet t’ju lejojë të bëni një pushim dhe të qëndroni të ekuilibruar.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Komunikimi aktual mund të jetë i ndërlikuar. Ju mund të dëshironi t’i shprehni diçka dikujt në jetën tuaj, dhe ndërsa intuita juaj është e fortë kur bëhet fjalë për të kuptuar të tjerët, ka të ngjarë të mos jetë aq e dobishme kur duhet të thoni diçka delikate. Ju jeni në gjendje të gjeni guximin të jeni të guximshëm dhe të thoni atë që po mendoni me të vërtetë, dhe për fat, ata ka të ngjarë të marrin atë që keni për të thënë. Kjo bisedë që keni mund të forcojë lidhjen emocionale mes jush, ndaj jini të sjellshëm, por të sinqertë me ta.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Është e mundur të bëhesh më i sigurt në vetvete! Ju mund të ndiheni sikur po qëndroni në një themel më të qëndrueshëm sesa keni qenë në të kaluarën, gjë që do t’ju lejojë të filloni të punoni në një projekt afatgjatë ose të forconi një marrëdhënie. Sigurohuni që jeni në të vërtetë aq i qëndrueshëm sa ndiheni – mund t’ju duhet të ndryshoni disa gjëra përpara se të jeni vërtet në tokë të fortë. Flisni me miqtë tuaj për këtë, sepse ata mund të kenë disa këshilla të mira për ju për këtë çështje.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mezi presim të mësojmë më shumë për ju! Ju mund të zbuloni se mendimet tuaja janë më të përqendruara brenda, duke ju lejuar të kënaqeni në njëfarë introspeksioni – edhe kur flisni me të tjerët. Tema e bisedës mund t’ju kthehet disa herë, gjë që është në rregull nëse e bëjnë të tjerët, por përpiquni të mos flisni vazhdimisht vetëm për veten tuaj. Fati juaj është përmirësuar gjithashtu, ndaj mos mendoni se duhet t’ua provoni vlerën tuaj të tjerëve. Jini të sigurt në atë që po bëni.

Burimi: Tarot