Horoskopi ditor – 25 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të ndiheni sikur meritoni të paguheni më shumë për punën tuaj. Një çështje e vetëvlerësimit mund të duket se është ajo që ju pengon të merrni atë që me të drejtë është e juaja. Përndryshe, ndoshta ju ndiheni keq për veten për arsye që nuk kanë lidhje në këtë moment. Mund të duket sikur më në fund do të ishit të denjë për dashuri nëse do të ishit më të pasur. Rregulloni emocionet tuaja përpara se të kërkoni një rritje të pagës – në këtë mënyrë, ju mund të merrni një vendim të mirë që ka të bëjë me paratë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Përsosja e bindjeve tuaja mund të jetë e rëndësishme për ju sot. Fjalët tuaja mund të kenë fuqi dhe ju mund të jeni një avokat i mrekullueshëm për çdo kauzë ose ide që mbështesni. Megjithatë, mos lejoni që emocionet tuaja rreth përvojave të dhimbshme të së kaluarës t’ju mbajnë të lidhur me një këndvështrim që nuk ju shërben më. Dijeni pse mbani postet që mbani dhe merrni guximin të bëni ndryshime nëse bëhet e qartë se rrethanat e reja kërkojnë një qasje të ndryshme.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Jeta sociale mund të bëhet intensive për ju tani. Mund të filloni të ndjeheni si jeta e festës, por kini kujdes – mund të goditni vendin e lënduar të dikujt. Të qenit tepër i pavëmendshëm në këtë pikë do të ishte shumë e lehtë, prandaj jini tepër të kujdesshëm përpara se të tregoni ndonjë temë që ka potencialin të bëhet e diskutueshme. Në shumicën e rasteve, rreziku është shumë i madh për të justifikuar shpërblimin. Mundohuni ta ktheni kureshtjen tuaj nga brenda në vend që ta lironi te të njohurit tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Sjellja e zhgënjimeve në karrierë te miqtë tuaj ndoshta do t’ia vlente sot. Ata mund t’ju ndihmojnë të flisni për një çështje të vështirë profesionale në një mënyrë që të jetë mbështetëse dhe inteligjente, për sa kohë që ju e bëni të qartë se jeni gati për mendimin e tyre plotësisht të sinqertë. Ju mund të jeni shumë thellë për të parë vetë rrënjën e problemit, kështu që lërini dikë tjetër që ju njeh mirë t’ju japë këndvështrimin e tij – e vërteta mund të jetë larg nga sytë tuaj!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të keni një pamje më të qartë se zakonisht për trajektoren tuaj profesionale në këtë pikë. Mërkuri i zhytur në mendime në shtëpinë tuaj të 10-të të karrierës trillon Plutonin me rrënjë të thella në Shtëpinë tuaj të 6-të të Zakoneve, duke ju demonstruar sesi disa veçori të rrjedhës suaj të përditshme të punës që ju i merrni si të mirëqenë janë në të vërtetë të dhëna unike, domethënëse për rrugën tuaj përpara. Idetë tuaja se si duhet të jenë gjërat mund t’ju pengojnë tani, kështu që përqendrohuni në atë që është e vërtetë – pa marrë parasysh sa e pazakontë është.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një prizë krijuese mund të jetë shumë shpërblyese për ju sot, por mund të dëshironi të punoni vetëm me të. Plagët tuaja rreth ndarjes me të tjerët mund të jenë afër sipërfaqes për momentin dhe ju keni më pak gjasa të prodhoni diçka me të cilën jeni të kënaqur nëse gjykimi i mundshëm i dikujt tjetër qëndron mbi kokën tuaj. Bëni gjithçka që do të bëni për të kënaqur veten! Nuk duhet t’i lini të tjerët të shohin rezultatin derisa të mos keni më nevojë për miratimin e tyre për ndonjë prej tyre.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Sqarimi i kufijve me të tjerët në shtëpi ka të ngjarë të shkojë aq mirë sa mundet për ju tani. Ndërsa Mërkuri me mendim të qartë në shtëpinë tuaj të 8-të të pronës së përbashkët përputhet me Plutonin e fshehtë në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake, ju jeni të pajisur për të artikuluar në të vërtetë gjërat që mendoni se duhen thënë. Edhe nëse biseda është e vështirë për ju në këtë moment, kini besim se në fund duhet të përmirësojë marrëdhënien e përfshirë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të flasësh për gjërat mund të jetë pikërisht ajo që i nevojitet një prej marrëdhënieve tuaja të ngushta tani. Kur Mërkuri verbal në shtëpinë tuaj të 7-të të marrëdhënieve trillon Plutonin e fuqishëm në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit, mund të dëshironi të thoni diçka që ka rëndësi. Megjithëse ndoshta nuk do të kënaqeni me biseda të vogla, lejojeni personin me të cilin po flisni t’ju mbajë të fokusuar dhe t’ju ndihmojë të kanalizoni mendimet tuaja të thella në një mënyrë që mund t’i mbajë gjërat produktive. Mos i luftoni për detaje të vogla!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Shqetësimet për paratë mund t’ju pengojnë nga një ndryshim në stilin e jetës që dëshironi të bëni, por më në fund mund të gjeni një rrugëdalje për këtë sot. Për shkak të Mërkurit të zgjuar në Shtëpinë tuaj të 6-të të Zakoneve që trillon Plutonin e fshehtë në Shtëpinë tuaj të 2-të të Financave, mund të vini re burime që dikur i kishit neglizhuar. Në atë pikë, do t’ju duhet të përgjigjeni për atë që ju pengon vërtet. Nuk është turp të pranosh se shërimi i vetes mund të jetë i frikshëm, pavarësisht nëse jeni në gjendje ta përballoni atë apo jo.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Jeta familjare mund të jetë sfiduese për ju tani, veçanërisht nëse keni frikë se përpjekjet tuaja për të bërë gjërat tuaja do të shkaktojnë vetëm emocionet e dikujt tjetër. Ju jeni të pajisur për të shpjeguar anën tuaj të historisë në mënyrë më bindëse sesa mund të mendoni. Vetëm jini të durueshëm me këdo që mërzitet dhe lërini të shfryjnë – pasi të qetësohen, ju mund t’i tregoni se nga po vini vërtet.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ndërtimi i shtëpisë tuaj në një mënyrë që ju lejon të merrni pushimin tuaj të nevojshëm mund të jetë i rëndësishëm sot. Sidoqoftë, përpjekja për t’i shpjeguar dikujt tjetër se çfarë po bëni mund të jetë shumë zhgënjyese. Problemi mund të jetë më shumë frika juaj për t’u keqkuptuar sesa çfarëdo që dikush tjetër tha në të vërtetë, por ankthi juaj ka të ngjarë të nxjerrë në pah më të keqen me këdo që flisni. Bëni më të mirën tuaj për të punuar vetëm, ndërsa arrini me një marrëveshje që i përshtatet vërtet preferencave tuaja personale.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Frustrimet financiare mund t’ju bëjnë të ndiheni keq për momentin. Megjithatë, duke folur me miqtë tuaj mund t’ju tregojë se situata nuk është aq e keqe sa mendoni. Mund t’ju duhet të shikoni gjithçka që ju mësuan ndërsa rriteshit në një këndvështrim tjetër. Nuk është domosdoshmërisht krejtësisht e gabuar, por ndoshta ka pjesë të saj që kanë nevojë për një përditësim. Lëreni presionin e bashkëmoshatarëve të jetë një ndikim pozitiv tani – të paktën në drejtim të të treguarit se çfarë është realiste.

Burimi: Tarot