Horoskopi ditor – 25 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Është një nga ato ditët kur shtytja me shumë entuziazëm mund t’ju bëjë të ndiheni mjaft të vetmuar. Hëna po kalon nëpër shtëpinë tuaj ambicioze të 10, duke ju dhënë nxitjen për të përmbushur sa më shumë që të mundeni, por ky humor kontrollohet kur Luna largohet nga luftëtari i plagosur Chiron në shenjën tuaj dhe ju kujton çdo të çarë në fasadën tuaj. Merrni gjërat hap pas hapi dhe mos u shqetësoni për të vërtetuar vlerën tuaj tani – njerëzit e rëndësishëm duhet të jenë tashmë të vetëdijshëm për talentet tuaja.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një zë mund të jetë duke ju pëshpëritur gjëra të pahijshme sot, por mund të vijë nga më afër se sa e kuptoni. Me Hënën që fluturon nëpër sektorin tuaj të zgjerimit, ju ndoshta jeni gati për të kërkuar horizonte të reja – domethënë, derisa Hëna të përplaset me Chiron në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, duke ju kujtuar të gjitha arsyet pse nuk mund të bëni si të doni. Çështja e rëndësishme është se shumë nga ato të ashtuquajtura arsye mund të jenë thjesht kufij të krijuar nga vetë, kështu që merreni ditën e sotme për t’i thyer ato.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Rrjetet tuaja mbështetëse mund të ndihen si çdo gjë tjetër veçse mbështetëse sot, Binjakë. Hëna është në shtëpinë tuaj private të 8 të intimitetit, duke ju kujtuar të gjitha lidhjet që ju lidhin me njerëzit e tjerë, por një shesh i vështirë midis Luna-s dhe Chiron-it në sektorin tuaj shoqëror mund të rezultojë që disa njerëz t’ju zemërojnë pa e kuptuar fare. Ju jeni më të prirur të dëshironi se zakonisht kohë vetëm nën këtë energji, por nuk mund të arrini gjithmonë atë që dëshironi. Vendosja e kufijve të fortë është një ide e shkëlqyer!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush mund t’ju bëjë disa vëzhgime të rastësishme sot dhe t’ju kujtojë të gjitha gjërat që keni ende për të arritur. Ju mund të dëshironi të krijoni partneritet, për shkak të Hënës në shtëpinë tuaj të 7 të orientuar nga marrëdhënia, por kjo mund të shkaktojë probleme kur ajo sheshon Chiron-in e plagosur në shtëpinë tuaj të 10 të qëllimeve dhe reputacionit, duke vënë në dukje ndonjë shkallë ku ende nuk keni arritur të ngjiten. Kritika konstruktive mund të duket thjesht si kritikë, por përpiquni të mos e merrni për zemër.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Përgjegjësitë tuaja aktuale mund të duken si një gur i rëndë rreth qafës, duke ju tërhequr poshtë kur preferoni të vraponi të lirë. Hëna është në shtëpinë tuaj të 6 të disiplinuar, duke ju kujtuar detyrat që keni në dorë, por ju do të merrni një dozë të pamohueshme epshi endacake kur ajo sheshon Chiron-in në Shtëpinë tuaj të 9 të Horizonteve të Pakufishme. Nuk është argëtuese të përqendrohesh vetëm te produktiviteti, por sa më shpejt të kontrollosh çdo kuti, aq më shpejt mund të nisesh drejt perëndimit të diellit për destinacione më interesante.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Përpjekja për t’u argëtuar mund të jetë pak më pak argëtuese nga sa prisni të jetë, Virgjëreshë. Edhe nëse doni të kënaqeni me Hënën duke kërcyer nëpër shtëpinë tuaj ekspresive të 5, mund të anashkaloheni me një ndjenjë faji ose siklet kur Hëna godet Chiron në shtëpinë tuaj të 8 të lidhjes së shpirtit dhe privatësisë. Ju mund të ndjeni nevojën për të vrapuar dhe për t’u fshehur nga qendra e vëmendjes që keni dëshiruar pak çaste më parë. Ky tranzit është vetëm i përkohshëm, ndaj mos u shqetësoni se mund të bëheni të vetmuar!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

E sotmja mund të jetë si një oqean emocional, një oqean që mund të jetë më i lehtë për të notuar vetë. Hëna po rrotullohet nëpër shtëpinë tuaj të 4 të ndjeshme, duke ju vënë në kontakt të thellë me ndjenjat tuaja, gjë që është mirë derisa ajo të sheshojë Chiron-in në shtëpinë tuaj të 7 të fokusuar në partneritet. Ky tranzit mund t’ju çojë në një takim potencialisht të lënduar me dikë, ndoshta sepse ju nuk shihni sy më sy ose ata thjesht nuk po i marrin parasysh nevojat tuaja. Fluturimi vetëm është ndoshta një zgjedhje më e mirë për momentin.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Është dita kur çdo gjë – pa marrë parasysh sa e rëndësishme është ose sa të kujdesshëm jeni – mund të rrëshqasë nëpër të çara. Ju mund të ndiheni të paorganizuar dhe konfuzë ndërsa Hëna rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj të tretë të rraskapitur, dhe kjo do të bëhet më kaotike pasi ajo formon një kënd të përafërt me Chiron në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse, duke vendosur shumë gjëra në pjatën tuaj. Gjëja më e mirë është që të keni sa më pak gjëra në listën tuaj të detyrave!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të qenit produktiv është përgjithësisht një gjë e mirë, përveç nëse përfundon duke vënë një pengesë për çdo gjë tjetër. Me Hënën në shtëpinë tuaj të 2 të Çështjeve të Parasë, me siguri i keni vendosur sytë që të fitoni para! Kjo kërkesë produktive pengohet nga një katror hënor ndaj Chiron në shtëpinë tuaj të 5 argëtuese, duke siguruar që të mbani mend të gjithë entuziazmin dhe gëzimin që mund të përjetoni nëse nuk do të duhej të prireni për përgjegjësitë tuaja. Mos lejoni që problemet e mundshme të mbytin realitetin tuaj aktual.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të dëshironi të bëni si të doni dhe të ndiqni rrugën tuaj, por aventura vetëm mund t’ju bëjë të ndiheni mjaft të vetmuar. Hëna është në mes të vizitës së saj mujore në shenjën tuaj, duke ju ndriçuar me energjinë e saj të thellë, por ato ndjenja mund të jenë mjaft të papërpunuara kur ajo i bën një shesh të pakëndshëm Chiron-it në shtëpinë tuaj të 4 emocionale. Mos u shqetësoni nëse nuk ndiheni shumë në qejf sot – thjesht lëreni veten të relaksoheni dhe besoni se e nesërmja duhet të jetë më e ndritshme.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Nuk ka asnjë mënyrë të lehtë për të kuptuar pikën tuaj tani. Hëna po kalon nëpër sferën tuaj nënndërgjegjeshëm, kështu që ju mund të ndiheni mjaft të kontrolluar në këtë moment dhe të jeni të prirur për të marrë qasjen tuaj ndaj çështjeve. Thënë kështu, një shesh i ndërlikuar me Chiron në sektorin tuaj të komunikimit mund të rezultojë në përpjekjet e njerëzve për t’ju kontaktuar, pavarësisht nëse e dëshironi apo jo këtë. Vendosja e një shenje “Mos shqetëso” mund të jetë një ide e mirë. Mund të ktheheni te të gjithë të tjerët nesër.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Dalja nga çdo kufizim për të dalë dhe për të bërë si të doni mund t’ju tundojë sot, veçanërisht sa herë që jeni të rrethuar nga një grup miqsh me të njëjtin mendim. Ju ndoshta jeni në një humor social, falë Hënës që qëndron në Shtëpinë tuaj të 11 të Grupeve, duke ju lidhur me njerëzit afër dhe larg. Fatkeqësisht, një shesh i vështirë midis Luna-s dhe Chiron-it në sektorin tuaj të të ardhurave mund të sjellë disa probleme financiare, kështu që një kufizim buxhetor ose një angazhim paraprak i punës mund t’ju pengojë.

Burimi: Tarot