Horoskopi ditor – 25 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dritat, kamera, aksioni – dhe të gjitha ndodhin në shtëpinë tuaj. Ndërsa sundimtari juaj i gjallë Marsi hyn në Shtëpinë tuaj të 4-të të Fondacioneve pas një turneu të gjatë në shtëpinë tuaj të tretë të ngarkuar, është koha e duhur për t’u larguar nga bota e jashtme. Merrni pak kohë për të shqyrtuar hapësirën tuaj dhe sigurohuni që gjithçka t’i përshtatet nevojave tuaja. Ky është një cikël i mrekullueshëm për të bërë përmirësime rreth shtëpisë, por mund t’ju frymëzojë gjithashtu të ndryshoni gjërat, nga dekorimi juaj në kodin postar.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju keni vende për të qenë dhe gjëra për të bërë, kështu që mos rrini duke humbur kohë! Energizer Mars po kërcen në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunitetit, e cila është një psherëtimë lehtësimi e mirëpritur pasi kaloi shtatë muajt e fundit në një turne të zgjatur në sektorin tuaj financiar. Tani, në vend që të numëroni monedhat, mund të filloni të përqendroheni në mënyra të tjera për të kaluar kohën tuaj – mundësisht me njerëz që ju frymëzojnë dhe ju bëjnë të dëshironi të jeni pjesë e botës. Është koha për t’iu bashkuar shoqërisë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Gryka e qejfit aktualisht po ngadalësohet ndërsa toka nën këmbët tuaja stabilizohet. Ju keni lëvizur me shpejtësinë maksimale me Marsin në shenjën tuaj, por tani planeti i kuq po hyn në Shtëpinë tuaj të Dytë të Sigurisë Materiale, duke e kthyer vëmendjen tuaj te paratë tuaja dhe çfarë bëni me to. Nëse portofoli juaj është paksa i lehtë, mund të gjeni më lehtë mundësi të reja të ardhurash, ndërsa nëse tashmë jeni të kënaqur me llogarinë tuaj bankare, ndoshta është koha për të eksploruar mundësitë e mundshme investimi.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Nivelet tuaja të energjisë mund të jenë në çati tani! Planeti i veprimit Marsi më në fund po hyn në shenjën tuaj pas një turneu të gjatë në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, kështu që shkëndija juaj e brendshme mund të shpërthejë papritmas në një flakë – pikërisht kur keni dashur të flini. Përpiquni ta përdorni këtë energji për të vendosur qëllime të reja për veten tuaj, sepse në javët e ardhshme mund të arrini shumë më tepër sesa do të keni në një kohë mjaft të gjatë. Njerëzit mund ta vërejnë këtë magnetizëm të ri dhe të impresionohen nga dëshira juaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Është koha për të ngadalësuar dhe për t’i dhënë vetes leje për të kontrolluar nga bota. Marsi po rrëshqet në Shtëpinë tuaj të 12-të të Përfundimeve, duke shënuar fillimin e një cikli të rëndësishëm kur prioriteti juaj numër një është të hiqni dorë nga gjërat e vjetra që nuk ju shërbejnë më. Kjo mund të zbatohet për mirëqenien tuaj mendore, kështu që pastrimi i sjelljeve dhe modeleve toksike duhet të theksohet, por gjithashtu mund të merret fjalë për fjalë. Zbutja e jetës suaj mund të krijojë një ndjenjë të mrekullueshme lirie.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Njerëzit po thërrasin emrin tuaj më fort se kurrë. Marsi po hyn sot në shtëpinë tuaj të 11-të të shoqërueshme, duke ju kujtuar se vajin e mesnatës mund ta digjni vetëm për kaq shumë kohë përpara se të digjeni menjëherë. Hiqni një hap prapa nga puna dhe përgjegjësitë duke parë se çfarë kanë bërë të gjithë të tjerët ndërkohë që ju keni qenë të zënë. Shanset janë të mira që ata do të jenë të lumtur t’ju shohin të ktheheni në skenë, kështu që bëni njerëzit një prioritet për momentin. Askush nuk është një ishull.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ambiciet tuaja po marrin timonin! Motivator Mars po marshon në Shtëpinë tuaj të 10-të të Ambicieve Profesionale, duke nisur një cikël gjashtëjavor kur do të jeni në gjendje të bëni përparim të jashtëzakonshëm në emër të qëllimeve tuaja. Marsi do të jetë veçanërisht i dobishëm për t’ju dhënë çdo shtytje shtesë që ju nevojitet për të pastruar muret dhe kufijtë që mund t’ju kenë penguar nga vendi ku dëshironi të jeni. Ju keni të gjithë fuqinë që ju nevojitet për të arritur destinacionet tuaja të dëshiruara.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Bëhuni gati për të udhëtuar larg e gjerë, qoftë fjalë për fjalë ose në mënyrë metaforike. Bota juaj po hapet ndërsa Marsi hyn në Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit, duke ju ndihmuar të arrini pamje që nuk do t’i kishit eksploruar kurrë më parë. Nëse insekti i udhëtimit kafshon, bëni gjithçka që mundeni për të planifikuar një udhëtim në një destinacion të ri – mundësisht një që nuk e keni vizituar kurrë më parë. Ju gjithashtu mund të gjeni një përmbushje të pamasë duke qenë një udhëtar në kolltuk dhe duke marrë njohuri nga komoditeti i shtëpisë tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mund të vëreni pak fërkim në ajër. Marsi i ndezur po mbërrin në Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta, që është paksa një thikë me dy tehe. Ky sektor i grafikut tuaj është shumë intensiv dhe me Marsin që nxit energjinë, mund të ndiheni sikur nuk keni gjithmonë hapësirë të mjaftueshme. Mos harroni se presioni krijon diamante! Kjo është ajo që ka të bëjë me këtë fazë – ju mund të përjetoni momente të vështira, por mund të dilni prej tyre si një xhevahir i shkëlqyer.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju jeni mjaft të aftë për veten tuaj, por një dorë ndihmëse mund të bëjë mrekulli kur bëhet fjalë për arritjen e qëllimeve tuaja aktuale. Planeti i veprimit Marsi po parakalon në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve, duke sjellë njerëz të rinj dhe të dobishëm nga puna e drurit, të cilët mund të ndihmojnë në plotësimin e aftësive tuaja dhe t’ju shtyjnë përpara në jetë. Ju gjithashtu mund të vini re se disa marrëdhënie të vjetra papritmas rigjenerohen. Vetëm mos harroni se Marsi mund të krijojë si veprim ashtu edhe fërkim, kështu që përpiquni të ruani ndjenjën e diplomacisë gjatë gjithë kohës.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Po zgjohesh në anën e djathtë të shtratit! Shtëpia juaj e 6-të e Shëndetit po përjeton një shpërthim të ri energjie, pasi motivuesi Mars mbërrin për herë të parë në dy vjet, duke ju frymëzuar të rregulloni veten. Nëse keni qenë të plogësht dhe e keni lënë veten të rrëshqasë në sjellje më pak se yjore, atëherë është koha që të ktheheni në karrocën e mirëqenies dhe të bëni vetë-përmirësimin qëllimin tuaj numër një. Është gjithashtu koha e përkryer për të bërë çdo takim me mjekun që është vonuar.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Jeta do të bëhet shumë më argëtuese, Peshq! Marsi, planeti i pasionit dhe zjarrit, po fluturon në shtëpinë tuaj të 5-të të krijimtarisë, duke i rënë ziles së fillimit në një fazë gjashtë-javore, kur të shijoni veten mund të jetë objektivi juaj kryesor. Mbani mend gjërat që ju bënë të lumtur si fëmijë dhe përpiquni të ringjallni pak nga ajo lumturi e pafrenuar në jetën tuaj të përditshme. Ky është gjithashtu një cikël i mrekullueshëm artistik për të shijuar krijimin e veprave të frymëzuara të artit, pavarësisht nga niveli juaj i përvojës.

Burimi: Tarot