Horoskopi ditor – 26 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Frymëzimi mund t’ju mbushë mendjen sot. Do të ishte e mençur të përpiqeshit të gjenit një zgjidhje të pazakontë për çdo çështje që lidhet me punën. Ju mund të goditni çelësin e përsosur të një problemi, edhe kur jeni thjesht duke ëndërruar ose duke e lënë mendjen tuaj të endet.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Kjo është një kohë e mirë për të hapur krahët tuaj mendorë dhe për të bërë disa eksplorime, edhe nëse nuk mund të udhëtoni në të vërtetë tani. Mos mendoni se duhet t’i bëni gjërat vetë. Në fakt, pse të mos grumbulloni një grup miqsh për një mbrëmje kurioziteti intelektual dhe kulturor? Disa përvoja të reja dhe të ndryshme mund të bëjnë mrekulli për shpirtin tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Kjo nuk është tamam një ditë e qetë. Mund të keni disa ndjenja intensive. Do të hapet një autostradë kozmike për ju që të përdorni të gjithë këtë energji mendore në përdorim efikas! Mos hezitoni të tregoni pikat tuaja të forta – mund t’u bëni përshtypje disa njerëzve shumë të rëndësishëm.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Njerëzit e rëndësishëm në jetën tuaj theksohen, pavarësisht se çfarë lloj marrëdhënieje keni me ta. Dita e sotme mund t’ju sjellë një bisedë veçanërisht të zgjeruar me dikë që vlerësoni, duke e bërë këtë moment të përsosur për të folur hapur. Një bisedë e sinqertë mund të shohë një partneritet – në biznes ose në jetën tuaj personale – të çohet në një nivel tjetër.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju ndoshta jeni mbajtur të zënë nga Mërkuri i guximshëm që gumëzhinën nëpër Shtëpinë tuaj të 6-të të Punës dhe Rutinës, duke rritur nivelin e energjisë të furishme ndërsa përpiqeni të bëni gjithçka. Sot, megjithatë, mund t’ju ofrojë mundësinë për t’i përdorur të gjitha këto në avantazhin tuaj pasi Mërkuri bie në kontakt me Neptunin shërues në shtëpinë tuaj të 8-të të parave të mëdha. Çdo stres i kohëve të fundit më në fund mund t’ia vlejë kur ta kaloni ditën dhe ta shpërbleni veten në çfarëdo mënyre që dëshironi për punën tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Gjëra argëtuese mund të jenë të rezervuara për ju sot – për sa kohë që nuk përpiqeni t’i mbani të gjitha për veten tuaj. Ky moment do të jetë i përsosur për t’u kënaqur me ndonjë ose të gjithë të dashurit tuaj. Çfarëdo që të bëni, bëjeni së bashku dhe ka të ngjarë të keni një ditë vërtet të bukur për t’u mbajtur mend!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Është një ditë e mirë për t’u organizuar dhe për t’u kujdesur pak për themelet e jetës suaj, ndaj mbani mend se nuk është kurrë shumë herët apo vonë për një pastrim pranveror. Identifikimi dhe zgjidhja e problemeve do të bëhen të lehta. Nëse keni lënë ndonjë punë në anën e pasme, tani është koha për t’i përfunduar ato.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Planetët duan që ju të kënaqeni, ndaj kjo nuk është një ditë kur duhet të izoloheni! Nuk ka rëndësi se çfarë bëni për sa kohë që ju pëlqen, ndaj mos hezitoni të ndiqni ëndrrat tuaja me shpejtësi të plotë. Universi është në mbështetje të plotë të përpjekjeve tuaja.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Kjo është një ditë e mirë për t’u bërë serioz – por jo shumë serioz! Kjo është një nga periudhat më të mira të vitit për të përveshur mëngët dhe për të filluar punën për të fituar shumë para. Nuk keni nevojë të bëni aq shumë përpjekje sa të rraskapiteni. Merrini gjërat hap pas hapi!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mund të keni shumë për të thënë sot. Do të ishte e mençur t’i jepni zë çdo ideje që ju del përpara. Burimi i tyre kozmik mund t’i bëjë ato unike dhe të dobishme! Edhe nëse zakonisht preferoni t’i luani gjërat sipas librit, tani për tani është në rregull ta lini veten të ngjyrosni dhe të flisni jashtë linjave tradicionale.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një fitim i mundshëm i papritur po ju vjen, por mund të mos keni një pamje të mirë të ndonjë specifike derisa të vijë mundësia. Mund të gjeni një mënyrë shumë kreative për të fituar më shumë kur as nuk e mendoni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Njerëzit mund ta duan vërtet vëmendjen tuaj tani – edhe nëse nuk keni dëshirë t’ua jepni atyre. Të tjerët ndoshta do të jenë të etur për të pasur energjinë tuaj qetësuese me vete. Thënë kjo, ju mund të mos dëshironi veçanërisht të dilni, dhe kjo është në rregull! Mund të mblidheni për një event të thjeshtë dhe të qetë me miqtë dhe jo për ndonjë gjë “të egër”.

Burimi: Tarot