Horoskopi ditor – 26 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Njerëzit në jetën tuaj marrin një rëndësi shtesë sot. Hëna në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore është në linjë me Saturnin e përgjegjshëm në të njëjtin sektor, duke ju kujtuar se miqtë tuaj nuk janë aty vetëm për t’ju argëtuar. Ata mund t’ju ofrojnë rrjete të fuqishme mbështetëse, por duhet të mbani mend se duhet të jeni gjithashtu aty për t’i mbështetur ato. Nëse e gjeni veten duke nxitur një mik, bëni çmos për t’ju treguar se e keni me të vërtetë atë. Përpjekjet tuaja do të vlerësohen.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju nuk jeni nga ata që do t’i lini qëllimet tuaja t’ju iknin pa luftuar. Energji mund t’ju mbushë shpirtin aktualisht pasi Hëna dhe Saturni punojnë së bashku në të njëjtën shkallë të shtëpisë tuaj ambicioze të 10-të. Nëse i keni marrë gjërat paksa shumë të lehta kohët e fundit, ose nuk keni bërë pjesën tuaj për të bërë përparim, kjo është koha e përsosur për t’u rikthyer në kalë dhe për të filluar garën deri në vijën e finishit. Yjet do t’ju ndihmojnë të bëni një përparim të madh.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Çfarë kuptimi ka të eksplorosh botën nëse nuk mëson asgjë prej saj? Lidhja e fuqishme midis Hënës dhe Saturnit në Shtëpinë tuaj të 9-të të Mësimit të Lartë është këtu për t’ju kujtuar se grumbullimi i njohurive nuk është vetëm për argëtim dhe lojëra. Bëni një përpjekje të përbashkët për të përfshirë atë që keni mësuar në botëkuptimin tuaj në një mënyrë të vërtetë, në vend që t’i lini ato vetëm në momentin që shkëlqimi shuhet. Përvojat tuaja të jetës ia vlejnë peshën e tyre në ar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të ndjeni nevojën për të vendosur kufijtë tuaj më qartë në këtë moment. Hëna po lidhet me Saturnin në shtëpinë tuaj të 8-të gjithçka ose asgjë, gjë që mund të nxisë mbrojtjen në lidhje me pasuritë tuaja materiale ose domenin metaforik. Nëse dikush po cenon territorin tuaj, atëherë ju keni të drejtë t’i bëni të ditur se duhet të tërhiqen – dhe nëse zbuloni se e kundërta është e vërtetë dhe dikush ju detyrohet më shumë sesa ju ka dhënë, mund të jeni të qartë për atë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Tërheqja e peshës suaj është vetëm e drejtë – veçanërisht tani. Hëna po kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve, duke lëvizur me kujdes ndërsa ajo mbështet Saturnin serioz në të njëjtin sektor. Dikush mund të ndihet sikur e keni injoruar ose nuk keni marrë përgjegjësinë e duhur për veprimet tuaja, kështu që është e rëndësishme ta zotëroni atë nëse është kështu. Megjithatë, mund të rezultojë gjithashtu se gjërat janë të kundërta dhe ju po bëni më shumë sesa duhet. Jini të sinqertë me veten.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Kjo nuk është një ditë për t’u çlodhur, thjesht duke e lënë jetën të ndodhë. Hëna dhe Saturni po vijnë së bashku për lidhjen e tyre një herë në muaj në Shtëpinë tuaj të 6-të të Mirëqenies, duke sinjalizuar një mundësi të shkëlqyer për të marrë së bashku veprimet tuaja, veçanërisht nëse keni lënë çdo gjë të bjerë në rrugë. Trajto sa më shumë punë të mundshme, por nëse zbulon se ka më shumë se sa mund të bësh brenda një dite, provo të bësh një listë dhe të formosh një strategji për t’i trajtuar të gjitha.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Argëtimi është një çështje mjaft serioze në këtë kohë. Hëna në shtëpinë tuaj të 5-të të krijimtarisë po bashkohet me Saturnin mjeshtëror në të njëjtin sektor, duke i shtuar një peshë shtesë kënaqësive tuaja personale. Ndoshta ju e keni vënë gëzimin tuaj në anën e pasme, ndërkohë që i keni lënë njerëzit e tjerë të zënë vend në qendër – konsiderojeni këtë dritën tuaj jeshile kozmike për të vënë veten të parën. Universi dëshiron të shohë atë që ju keni për të ofruar, ndaj mos kini turp për t’u dukur!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mund t’ju duhet të tërhiqni më shumë se pjesa juaj e drejtë e ngarkesës sot, Akrep. Hëna në shtëpinë tuaj të 4-të emocionale po ndikon në Saturnin e akullt në të njëjtin sektor, i cili mund t’ju lërë të vetmuar, sikur ju duhet të bëni të gjithë punën dhe nuk po merrni pothuajse mbështetjen e mjaftueshme. Është në rregull të jesh i zëshëm dhe të kërkosh ndihmë – vetëm sigurohu që të jesh realist për këtë. Nëse njerëzit mendojnë se ju vetëm po ankoheni, ata do të jenë shumë më pak të prirur për të ndihmuar.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të thuash atë që do të thuash dhe të nënkuptosh atë që thua është më e rëndësishme tani se kurrë. Hëna dhe Saturni po bashkohen për të formuar një lidhje të fuqishme në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunikimeve, që do të thotë se bisedat e pakuptimta do të jenë gjëja e fundit në mendjen tuaj. Njerëzit që duan thjesht të bëjnë thashetheme mund të tronditen kur përpiqeni të ndryshoni temën, por nuk keni vend në mendjen tuaj për të tepërt – dhe kjo është në rregull. Mund të ktheheni në bisedë një ditë tjetër.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Hëna po sinkronizohet me sundimtarin tuaj, Saturnin karmik, në Shtëpinë tuaj të 2-të të të Ardhurave, duke e bërë të rëndësishme të dini saktësisht se sa para keni, para se të ktheheni dhe të shpenzoni ndonjë prej tyre. Nëse futeni në një territor të panjohur, duke i hedhur paratë tuaja si të rriten në pemë, ndoshta do të pendoheni dhe do të kuptoni se duhet të kishit ngecur në një buxhet. Shmangni pendimin e blerësit duke mos blerë asgjë me impuls në radhë të parë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Është e rëndësishme ta merrni veten seriozisht – por jo shumë seriozisht. Hëna po i jep Shtëpisë tuaj të Parë të Vetë-Shprehjes një dhunti shtesë, por drita e Lunës mund të bëhet mjaft e ftohtë ndërsa ajo marshon në kohë me Saturnin e akullt në të njëjtën shkallë. Është shumë mirë të vendosni këmbën tuaj më të pjekur në radhë të parë, por nëse e gjeni veten duke u sjellë si një i mërzitur ose si një rrëzues, mendoni t’i gjallëroni gjërat pak. Pak njerëz do të dëshironin të shoqëroheshin me një person që është i mërzitshëm dhe pa aventurë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Jeta mund të duket si një lumë dembel për momentin. Ndërsa Hëna dhe Saturni përplasen në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, ju mund ta gjeni veten të sigurt se diçka do t’ju tërheqë vëmendjen, por thjesht nuk jeni në gjendje të kuptoni se çfarë mund të jetë. Në vend që ta lini këtë mister të prishë gjithë ditën tuaj, bëni çmos që të ecni ngadalë. Duhet të kuptoni se sa më pak të detyroni ndonjë gjë, aq më qartë ju vijnë mesazhet. Mbani një mendje të hapur për të gjetur përgjigjet.

Burimi: Tarot