Horoskopi ditor – 26 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mund të jesh në një mision me një person, Dashi! Shifrat e autoritetit mund të përpiqen t’ju bëjnë të dyshoni për veten ose t’ju largojnë nga diçka që keni marrë guximin për ta përfunduar. Edhe nëse ata nuk janë dakord me atë që po bëni ose me atë që po zgjidhni t’i jepni përparësi, në fund të fundit, kjo është jeta juaj dhe ju duhet të bëni atë që ju sjell gëzim në planin afatgjatë. Ju jeni në gjendje t’i falënderoni ata që kujdesen për ju, duke ndjekur gjithashtu rrugën tuaj pavarësisht.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Përpjekja për të shkuar pas asaj që dëshironi mund të jetë më e fortë se normalja. Mund të ndjeni një dëshirë të zjarrtë brenda, duke ju bërë presion të shkoni pas pasurive materiale ose simboleve të statusit. Kjo mund të mos jetë mënyra më e mençur për të shpenzuar paratë tuaja – mos harroni asnjë qëllim praktik dhe afatgjatë që keni. Frika në lidhje me paratë ose sigurinë mund të shpërthejë, por marrëdhëniet reciproke pozitive me miqtë duhet t’ju ndihmojnë t’ia dilni mbanë. Ju meritoni më të mirën, por mos u kushtoni të gjithë rëndësinë gjërave materiale.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mosmarrëveshjet mund të shfaqen pa një minutë paralajmërim. Ju mund të kaloni kohë cilësore me miqtë tuaj kur papritur, një ose disa prej tyre ju sfidojnë në mënyra që ndihen mjaft personale. Personaliteti juaj publik mund të jetë një temë bisede dhe ju mund ta dëgjoni atë si urrejtje dhe jo si kritikë konstruktive. Në vend që të shkoni në mbrojtje, përpiquni t’i dëgjoni – ata mund të përpiqen t’ju ndihmojnë. Të shikosh veten përmes syve të të tjerëve duhet të jetë ndriçuese.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Inkurajimi nga një figurë autoriteti në jetën tuaj mund të ndezë ambicie sot. Ndoshta nuk e keni pritur që ky person t’ju komplimentojë ose të inkurajojë një aftësi tuajën, por ky mund të jetë motivimi që ju nevojitet për të bërë një hap më të vështirë në jetën tuaj. Kjo përpjekje e re ndoshta do të jetë sfiduese dhe ju mund të dëshironi të hiqni dorë shpejt, por jini të hapur për të mësuar dhe mos u dorëzoni shumë shpejt! Ia vlen të punosh shumë për atë që dëshiron.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Lufta për pushtet mund të jetë afër qoshes. Mund të zbuloni se nuk jeni në të njëjtin nivel me njerëzit përreth jush, dhe pavarësisht se cili prej jush është më i avancuar se tjetri, tejkalimi i këtij hendeku mund të jetë i vështirë. Dikush madje mund të prishë grupin duke bërë një dalje dramatike për shkak të këtyre çështjeve. Megjithatë, pavarësisht nga çdo rritje në dramë, ju jeni në gjendje të falni dhe të ndihmoni në balancimin e dinamikës së fuqisë në grup për të arritur një vend paqeje.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Aktivitetet argëtuese mund të përplasen me çështje serioze. Ju mund të ndiheni më të guximshëm për të marrë përsipër aspektet solemne të jetës suaj, por njerëzit përreth jush mund të mos jenë të përgatitur për gravitetin që po sillni në bisedën e përgjithshme. Njerëzit mund t’ju thonë të lehtësoni, ndërsa ju dëshironi t’u kërkoni të ziejnë. Nëse jeni të shqetësuar se të tjerët nuk po ju marrin seriozisht, merrni parasysh mundësinë që ata thjesht duan të kalojnë kohë cilësore me ju pa marrë një mësim. Jini të hapur ndaj gëzimit.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një bashkëmoshatar i juaji mund t’ju prezantojë shumë shpejt një mënyrë të re jetese. Ju mund të keni vazhduar gjithmonë me atë që familja juaj donte të bënte ose jeni përfshirë me një traditë të gjatë për ca kohë. Familja juaj mund të jetë duke ushtruar presion edhe ndaj jush aktualisht, duke ju dekurajuar që të provoni gjëra të reja ose të dilni jashtë kutisë. Kujtojini vetes se kjo është jeta juaj, dhe ju keni vetëm një! Mos kini frikë të merrni rreziqe dhe të bëni ndryshime pozitive.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Zakonet e këqija mund të prishen në këtë moment. Është e mundur që po luftoni me disa zakone negative. Pa marrë parasysh se sa e vështirë të shmangësh rënien në gracka, të gjithë kanë veset e tyre – është e vështirë të lirosh për mirë zakonet e këqija. Për fat të mirë, universi po ju mundëson të ndryshoni për mirë tani e tutje! Mbajeni mendjen të përqendruar në atë që vërtet dëshironi më shumë në jetën tuaj dhe mos lejoni që gabimet rrethore t’ju mashtrojnë që të mendoni se nuk ka rrugëdalje.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Fjalët tuaja mund të sfidojnë sigurinë aktuale të dikujt tjetër. Ju mund të keni më shumë për të thënë sesa tipike, gjë që mund të duket si gërryes kur me të vërtetë dëshironi të jeni të sinqertë. Ndërsa disa do të vlerësonin qasjen më të drejtpërdrejtë që po merrni, të tjerët nuk kanë gjasa të vlerësojnë një mënyrë kaq të guximshme komunikimi. Ata madje mund të ndihen të tjetërsuar nga qëndrimi juaj. Merrni një moment dhe dëgjoni të gjithë historinë e tyre – mund të zbuloni se ndiheni më falës dhe një miqësi e vërtetë afatgjatë mund të lulëzojë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Familja mund t’ju motivojë, por mund të jetë e pakëndshme. Përpjekjet e një anëtari të familjes për t’ju frymëzuar mund të ndiheni të shtyrë ose të ngarkuar – ata thjesht mund t’ju tregojnë rrugën që ju nuk dëshironi të jeni! Sido që të jetë, energjia e tyre mund të ndikojë negativisht tek ju, veçanërisht kur bëhet fjalë për besimin tuaj në arritjet tuaja. Pavarësisht se sa e vështirë është të qëndroni në mbrojtje në këtë rast, sjellja juaj e guximshme mund t’u tregojë atyre se duhet të respektojnë ju dhe vendimet tuaja.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Shprehja e ndjenjave tuaja është ndoshta një prioritet për ju. Mund të duket sikur idetë dhe ndjenjat tuaja po shpërthejnë nga ju, duke ju lejuar të zhbllokoni anën tuaj krijuese në mënyra kryesore. Përshtatja me zemrën tuaj ju lejon të shpreheni me një intensitet dramatik – pavarësisht sa pozitive është kjo për ju, mbani mend se bota nuk ka nevojë të dëgjojë gjithçka në kokën tuaj. Pastaj përsëri, njerëzit e tjerë nuk duhet t’ju miratojnë gjatë gjithë kohës. Vetëm ji vetvetja!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Qëllimet tuaja afatgjata tani mund të jenë në plan të parë për ju. Jeni më të përgatitur për të planifikuar dhe për t’u futur në detajet e qëllimeve tuaja, edhe nëse njerëzit po ndërpresin seancat tuaja të stuhisë së ideve dhe e bëjnë të vështirë përqendrimin në atë që vërtet dëshironi të mendoni. Shanset janë të larta që ata as të mos e dinë se sa e rëndësishme është për ju që t’i vendosni këto objektiva në lëvizje, prandaj sigurohuni që t’u tregoni atyre me vendosmëri të sjellshme nëse nuk po respektojnë kufijtë tuaj.

Burimi: Tarot