Horoskopi ditor – 26 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Imagjinata juaj mund të jetë më e dobishme se zakonisht sot. Mërkuri në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm do të jetë duke formuar një sekstil të dobishëm për Plutonin transformues në sektorin tuaj të karrierës, kështu që edhe nëse nuk jeni duke u larguar drejt qëllimeve profesionale, mund të zbuloni një ose dy ide që mund t’ju ndihmojnë të shtyni më tej drejt jetës suaj ideale. Lëreni mendjen tuaj të endet dhe të shihni se ku do t’ju çojë – sa më të pazakonta dhe të paqarta të jenë mendimet tuaja, aq më shumë ka të ngjarë që ato të jenë të dobishme.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një mik mund të bëjë të gjithë ndryshimin kur bëhet fjalë për zgjerimin e horizontit tuaj në këtë kohë. Mërkuri është në shtëpinë tuaj të 11 shoqërore, duke ju ndihmuar të lidheni me të njohurit e rinj dhe të vjetër. Komunikuesi kozmik do të bëjë sekstil Plutonin në sektorin tuaj të zgjerimit, duke e bërë edhe më të mundshme që ju të bini në kontakt me dikë me një sfond shumë të ndryshëm nga ai juaji. Kjo mund të çojë në mundësi të reja jashtë vendit, ndaj hiqni pluhurin nga pasaporta dhe përgatituni të planifikoni një udhëtim ndriçues.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ka potencial për të fituar shumë sot, për sa kohë që përdorni shkëlqimin e markës suaj, Binjakët. Sundimtari juaj, Mërkuri, po kufizohet në sektorin tuaj të reputacionit, duke i kthyer të gjithë sytë nga ju! Ndërsa jeni atje, do t’i afrohet Plutonit në shtëpinë tuaj fitimprurëse të 8, gjë që mund t’ju bëjë të ndiheni sikur jeni duke u vendosur në një lojë poker me aksione të larta. Jini të kujdesshëm dhe numëroni letrat tuaja me mençuri – për sa kohë që nuk jeni të ngathët, mund të dilni nga kjo me një çmim të parë të madh.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një person specifik mund të ketë fuqinë për të ndryshuar jetën tuaj sot, me kusht që të bëni një përpjekje të vërtetë për të arritur. Mërkuri në shtëpinë tuaj të 9 të pakufishme do të bëjë një sekstil mbështetës për Plutonin alkimik në sektorin tuaj të partneritetit, duke sjellë lidhje veçanërisht të favorshme në pjesën e përparme të linjës. Mos kini frikë të kërkoni ndihmë nëse mendoni se keni nevojë për të, sepse dikush që ofron një dorë ndihme mund të jetë gjithashtu ai që mund t’ju çojë edhe përtej vijës së finishit.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Për momentin ka rryma të fshehta informacioni që qarkullojnë nëpër mjedisin tuaj – ato që mund të jeni në gjendje t’i përdorni në avantazhin tuaj. Mërkuri në shtëpinë tuaj misterioze të 8 po lidhet me Plutonin e ndërlikuar në shtëpinë tuaj të 6 të përqendruar në rutinë, kështu që ju jeni më të prirur për të lexuar midis rreshtave se zakonisht. Plutoni mund t’ju ndihmojë të kanalizoni energjitë tuaja më intensive në shtigje të dobishme. Për sa kohë që i mbani sytë hapur, mund të jeni në gjendje të dalloni një mundësi të madhe që të tjerët mund ta anashkalojnë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një koleg mund të sjellë një mundësi vërtet të mrekullueshme drejt derës suaj të përparme në këtë kohë. Mërkuri po rrotullohet nëpër Shtëpinë tuaj të 7 të Partneriteteve, duke ju ndihmuar të bashkoheni vetëm me njerëzit më të përshtatshëm dhe sot do të lidhet me Plutonin në sektorin tuaj të pasionit, duke siguruar që ata njerëz të bëjnë diçka për të sjellë gëzim në botën tuaj. Sigurisht, kjo mund të funksionojë anasjelltas. Sido që të jetë, bëni çmos që të mbani mend se dy-shi është një numër shumë me fat tani.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një atmosferë efikasiteti ju shtyn përpara sot. Mërkuri po zmadhohet në shtëpinë tuaj të 6 të punës dhe shërbimit të përditshëm, duke e bërë shumë më të lehtë për ju që të tërhiqni vëmendjen dhe të organizoni të gjitha detyrat tuaja me radhë. Sot, ai do të arrijë edhe përtej qiellit tek Plutoni sextil në sektorin tuaj të shtëpisë, duke ju ndihmuar të orientoni fokusin tuaj të përpiktë drejt asaj që po ndodh brenda katër mureve tuaja. Përdoreni këtë kohë për t’u kujdesur për çdo çështje rreth shtëpisë që kërkon vëmendjen tuaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të shprehmi ndjenjat tuaja mund të jetë më e lehtë se zakonisht për ju, Akrep. Me Mërkurin aktualisht në shtëpinë tuaj të 5 të pasionit, mund të ndiheni veçanërisht të prirur ndaj shfaqjeve të jashtme të emocioneve. Kjo do të përforcohet vetëm pasi planeti lajmëtar lidhet me Plutonin në sektorin tuaj të komunikimit dhe ju ndihmon të rregulloni mirë mesazhin tuaj. Përpiquni të bëni diçka që i vendos idetë tuaja të frymëzuara në qendër – mund të zbuloni motivim të ri që ju shtyn përpara për vitet në vijim.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Rënia në kontakt me një të afërme femër mund të jetë veçanërisht i dobishëm sot. Mërkuri është në shtëpinë tuaj të katërt, e cila merret me çështjet e shtëpisë dhe familjes, si dhe i kushton vëmendje të veçantë grave në jetën tonë. Mërkuri social do të bëjë sekstil Plutonin transformues në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave të fituara, kështu që një bisedë që zhvillohet nën çatinë tuaj ose me një grua me ndikim mund të ketë një ndikim mjaft pozitiv në të ardhurat tuaja, pavarësisht nëse po krijoni një ide ose thjesht kërkoni këshilla.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ka të ngjarë të keni shumë për të thënë sot, por fjalët tuaja mund të jenë më të mprehta nga sa mendoni. Ndërsa Mërkuri lëviz nëpër sektorin tuaj të komunikimit, duke e bërë jetën në përgjithësi më të ngarkuar dhe duke ju dhënë shumë gjëra për t’u kujdesur, mendimet tuaja mund të marrin një avantazh shtesë gjatë sekstilit të Mërkurit ndaj lojtarit fuqiplotë Plutoni, aktualisht në shenjën tuaj. Ju mund të jeni real me njerëzit, por sigurohuni që të mos bëheni shumë realë dhe të mos lëndoni ndjenjat e dikujt në këtë proces. Fjalët mund të jenë armë të rrezikshme!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Rruga më pak e udhëtuar mund të rezultojë të jetë më fitimprurëse për momentin. Mërkuri është në mes të turneut të tij vjetor në sektorin tuaj të të ardhurave, duke ju dhënë mënyra të reja për të rinovuar fitimet tuaja. Kur Mërkuri ngjall sekstil duke fuqizuar Plutonin në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, duke ju ndihmuar të gjeni ide që mund të shpërthejnë nga askund në dukje. Lëreni veten t’i ndiqni këto ide kudo që mund t’ju çojnë, sepse rezultati përfundimtar mund të përmbajë mjaft gurë të çmuar që presin që ju t’i zbuloni ato.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Njerëzit mund të kenë diçka të rëndësishme për t’ju thënë sot! Mërkuri aktualisht po viziton shenjën tuaj dhe po bën sekstil Plutonin intensiv, duke ju ndihmuar të përshtateni me të gjitha detajet e imta që depërtojnë rreth universit dhe të merrni gishtin në pulsin e ngjarjeve aktuale. Disa miq tuaj, ndoshta njohje të krijuara së fundmi, mund t’ju ofrojnë një mundësi shumë interesante. Plutoni rrallë merret me çështje të lehta, kështu që çdo gjë që ata kanë për ju mund të jetë diçka e rëndësishme. Mos lejoni që kjo mundësi t’ju ikë!

Burimi: Tarot