Horoskopi ditor – 27 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të hiqni këmbën nga gazi dhe të kaloni në korsinë e ngadaltë sot. Hëna po futet në shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur, duke ju inkurajuar që t’i merrni gjërat lehtë dhe ta lini universin t’ju udhëheqë në vend që të përpiqeni t’i bëni vetë të gjitha të shtënat. Lini mënjanë kohë për të ushqyer veten, brenda dhe jashtë, potencialisht duke pasur një ditë spa ose duke kaluar disa minuta në një meditim të udhëhequr. Në këtë mënyrë, do të jeni shumë më të përgatitur për t’u përballur me botën sa herë që të bëhet thirrje.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Njerëzit duan që ju të dilni dhe të luani, Demi – veçanërisht nëse keni qenë të zënë kohët e fundit duke u ngjitur në shkallët e shkëlqyera të jetës. Ju e keni fituar veten pak argëtim! Lërini ambiciet tuaja për një ditë tjetër dhe në vend të kësaj lidhuni me miqtë tuaj për një mbrëmje argëtuese, qoftë jashtë në qytet apo në shtëpi në divanin tuaj. Kontrolloni dhe shikoni se çfarë kanë bërë të gjithë të tjerët kohët e fundit. Është e mundur që në planin afatgjatë do të mësoni diçka shumë të dobishme për ju.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është një ditë fluturimi të lartë për ju. Shtëpia juaj e 10-të e Karrierës po shkëlqen ndërsa Hëna hyn për vizitën e saj mujore, duke kthyer në qendër të vëmendjes ju dhe të gjitha arritjet tuaja. Edhe nëse zakonisht nuk ju pëlqen të tërhiqni vëmendjen te vetja, kjo është një kohë e mirë për t’u dalluar nga turma – njerëzit e rëndësishëm ka të ngjarë të vërejnë talentet tuaja dhe të mendojnë t’ju shpërblejnë në përputhje me rrethanat. Jini të përgatitur të kërkoni atë që dëshironi, pasi kjo do ta bëjë procesin më të lehtë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një fllad magjik është gati t’ju çojë larg! Hëna po fluturon në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske, duke sjellë me vete të gjitha llojet e mundësive dhe përvojave që ju të vini dhe të eksploroni. Pavarësisht nëse jeni ndier apo jo kohët e fundit, duhet të vini re këtë vrull ajri të pastër që vjen në jetën tuaj, prandaj sigurohuni që të mos e injoroni. Shtrijeni trupin dhe mendjen tuaj duke kërkuar pamje të huaja, fjalë për fjalë ose metaforikisht. Bota po ju pret!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mund të vërehet pak nxehtësi gjatë ditës. Gjërat janë të prirura të jenë më intensive se zakonisht pasi Hëna gërmon thellë në shtëpinë tuaj të 8-të të intimitetit, duke ju afruar edhe më shumë me njerëzit e rëndësishëm në jetën tuaj. Kjo është shumë mirë nëse të gjithë jeni të gatshëm të afroheni – nëse jo, atëherë mund të ndiheni të mbytur nga gjithë ky rëndim. Ende nuk do të jetë e lehtë të shkëputesh, kështu që përpiqu të takosh çdo dramë kokë më kokë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Pavarësisht se sa i mirë jeni në trajtimin e gjërave vetë, ky nuk duhet të jetë rregulli juaj aktual. Ju mund t’i ndani barrat tuaja me mirëbesim ndërsa Hëna hyn në Shtëpinë tuaj të 7-të të Aleancave, duke nxjerrë njerëz të dobishëm nga puna e drurit. Mundohuni të kërkoni ndihmë kur keni nevojë dhe shmangni martirizimin e vetes! Po kështu, nëse vëreni se dikush tjetër po mundohet, duke marrë disa momente nga programi juaj për t’i ndihmuar ata, mund të përfundojë duke ju ndihmuar të dyve.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Organizimi është çelësi për momentin. Mund të futeni lehtësisht në një ritëm produktiv ndërsa Hëna futet në shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës, duke ju kujtuar se jeta është shumë më e lehtë nëse keni një sistem të duhur për t’u marrë me të. Në vend që të trajtoni gjithçka në fluturim, lini pak kohë për të menduar se si mund të jeni më sistematike ndërsa i afroheni përgjegjësive tuaja. Pasja e një strategjie në vend do ta bëjë më të lehtë trajtimin e çdo goditjeje të mundshme.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Shqetësimet tuaja mund të jenë shumë prapa jush në këtë moment. Përfitoni nga kjo për të bërë si të doni pa u shqetësuar se çfarë mendojnë të tjerët, falë Hënës që do të fluturojë në shtëpinë tuaj të 5-të me fat për ditët e ardhshme. Kjo është një kohë e natyrshme argëtuese, kështu që bëjeni kënaqësinë tuaj një përparësi kryesore – çfarëdo që mund të thotë kjo për ju. Pavarësisht nëse vendosni të shkoni në një bar karaoke ose ta kaloni gjithë mbrëmjen duke luajtur videolojëra, përpiquni të kënaqni dëshirën tuaj më të këndshme.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju jeni një shenjë mjaft aventureske nga natyra, por mos u habitni nëse preferoni të qëndroni në divanin tuaj për momentin sesa të shkoni për të eksploruar. Hëna po zhytet në shtëpinë tuaj të katërt të themeleve, duke ju magnetizuar te njerëzit dhe vendet që tashmë i njihni. Ju lejohet të merrni pak kohë dhe të qetësoni shpirtin tuaj të rraskapitur me ushqimin tuaj të preferuar të rehatisë dhe pak kohë personale. Ju do të ndiheni më mirë nesër.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Nuk ka kohë për të humbur! Hëna po kufizohet në shtëpinë tuaj të tretë sociale, dhe me të, ju ndoshta do të jeni gati dhe të gatshëm të dilni dhe të qarkulloni. Kjo energji është shumë e dobishme për mbështjelljen e skajeve të lirshme dhe vendosjen e një harku të bukur në çdo gjë, kështu që ju duhet të jeni në gjendje të plotësoni listën tuaj të detyrave pa shumë përpjekje. Pasi orari juaj të jetë i lirë, merrni parasysh të telefononi disa miq për darkë në një vend unik lokal ose të shkoni për të parë një film.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Çështjet e sigurisë janë për inspektim. Gjërat që ju nevojiten për t’u ndjerë rehat në botë po vihen në fokus ndërsa Hëna hyn në Shtëpinë tuaj të 2-të të Rehatisë Materiale, kështu që mund të vini re se ndiheni pak më tërheqës se zakonisht. Nëse jeni të sigurt financiarisht, mos ngurroni të kënaqeni me disa ushqime, por nëse jeni të shqetësuar për gjendjen tuaj bankare, bëni një përpjekje për të krijuar një plan më të mirë kursimi. Sido që të jetë, përpiquni të qëndroni të qartë në atë që ju nevojitet vërtet.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

E sotmja ka të bëjë me rikthimin në kontakt me veten. Hëna po hyn në shenjën tuaj për vizitën e saj mujore, duke ju ndihmuar të fitoni qartësi kudo që mund të keni ndier konfuzion kohët e fundit. Bëni çmos për të marrë parasysh nevojat tuaja dhe nëse ato po plotësohen apo jo. Nëse mendoni se diçka mungon, atëherë vendosni një pikë për të përcaktuar se çfarë është dhe çfarë duhet të bëni për ta marrë atë. Zgjidhja duhet të bëhet e qartë me pak introspeksion.

Burimi: Tarot