Horoskopi ditor – 27 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një diskutim intelektual interesant me miqtë mund të jetë mjaft i rëndësishëm për ju tani – ndoshta më shumë sesa e kuptojnë njerëzit e tjerë të përfshirë. Diçka rreth vetes për të cilën keni turp mund të duket më pak e dhimbshme kur mësoni një mënyrë tjetër për ta parë atë. Ju mund ose nuk mund të dëshironi ta sillni këtë zbulesë në bisedën tuaj me të tjerët, pasi mund të jetë paksa tangjente. Ju mund të dëshironi të vazhdoni të mendoni për zbulimin tuaj vetëm, për një kohë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mënyra se si ndani paratë ose pronën mund të jetë më stresuese sesa duhet në këtë moment. Sikleti juaj për një çështje personale mund të pengojë ndërtimin e aranzhimit më funksional të mundshëm për ju. Nëse mund të merrni guximin për të qenë të sinqertë për nevojat tuaja të vërteta, një figurë autoriteti mund të jetë në anën tuaj! Ndoshta është e mundur ta bëni këtë pa u futur në të gjithë rrjetin tuaj social, por edhe ata mund të jenë më të sjellshëm nga sa e imagjinoni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një punë e mirë që keni bërë në punë mund t’ju sjellë disa përgjegjësi të reja. Edhe nëse jeni të kënaqur, mund të jeni pak në ankth për aftësinë tuaj për t’u ngjitur në nivelin tjetër. Edhe nëse nuk keni frikë të dukeni budallenj para kolegëve tuaj, besimi te dikush që keni besim për boshllëqet në njohuritë tuaja mund të jetë shumë e dobishme për ju tani. Ata mund t’ju ndihmojnë të merrni arsimin që ju nevojitet në një mënyrë për të cilën ndiheni mirë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Vëmendja juaj ndaj detajeve mund të jetë e dobishme tani për të përmirësuar një marrëveshje ku ndani para ose pronë me të tjerët. Mund të jetë e rëndësishme për ju të shikoni ligjet ose rregullat aktuale që lidhen me atë që po përpiqeni të bëni. Ju mund të zbuloni se shifrat e autoritetit janë më pak të ashpra për detaje të caktuara, ndryshe nga sa kishit supozuar. Megjithatë, mos shkoni në ekstremin tjetër të mashtrimit për të luajtur një sistem të paqartë. Vendosni një pikë për të qëndruar të ekuilibruar ndërsa kujdeseni për biznesin.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Lidhja me dikë të afërt mund të jetë emocionuese për ju në këtë kohë, por mund t’ju duhet të jeni të kujdesshëm që të mos humbisni kufijtë tuaj në marrëdhënie. Mund të jetë e lehtë të kapeni aq shumë në momentin që kufijtë të mos duken të rëndësishëm, por largimi i gjërave në rrugën e gabuar tani, mund të çojë në probleme më vonë. Ideja juaj se si duhet të duket një marrëdhënie e mirë është e rëndësishme – thjesht përpiquni të jeni të vetëdijshëm nëse duhet të përditësohet.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Rregullimi i rutinave tuaja në shtëpi mund të jetë fuqizuese për ju sot. Sidoqoftë, mund t’ju duhet të pranoni se mund të kontrolloni vetëm rutinat tuaja, pasi të tjerët me të cilët jetoni ka të ngjarë të kenë idetë e tyre se si duan t’i bëjnë gjërat. Pavarësisht se sa hapësirë ka për preferencat e secilit, nuk mund të supozoni me optimizëm se gjithçka do të funksionojë vetë. Shikimi i situatës suaj me kujdes dhe qëllim mund të jetë i nevojshëm për t’u siguruar që kufijtë e të gjithëve respektohen.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një bisedë e madhe në një nga marrëdhëniet tuaja të ngushta mund të shkojë mirë për ju për momentin. Ju keni një ndjenjë të shëndetshme për nevojat tuaja, por mund t’i shprehni ato në një mënyrë që nderon edhe lirinë e tjetrit. Sidoqoftë, mund të jetë më e vështirë për ju të mbani një ndjenjë realiste të aftësive tuaja të rregullta ditore. Jini të kujdesshëm në marrjen e përgjegjësive të reja që duken të lezetshme në shikim të parë, pasi ato mund të përfundojnë me më shumë punë nga sa prisni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mënyrat se si mund t’i përdorni paratë ose pasuritë tuaja për t’i bërë gjërat më mirë për familjen tuaj mund të duken të qarta në këtë kohë. Megjithatë, nëse nuk i merrni parasysh edhe dëshirat tuaja, ato mund të dalin nga askund dhe të sabotojnë edhe planet tuaja më të mira. Mund të jetë koha që ju të kontrolloni me kujdes me ndjenjën tuaj se çfarë jeni dhe për çfarë nuk jeni përgjegjës. Kjo mund t’ju ndihmojë të merrni vendime që respektojnë nevojat tuaja, si dhe t’ju sjellin përfitime të tjerëve me nevojat e tyre.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të tregoni më tepër seç duhet në bisedë mund të jetë shumë e lehtë për ju sot. Ju mund të jeni në kontakt me mendimet tuaja për edukimin tuaj dhe plagët tuaja personale, dhe ato mund të shfaqen ndërsa bisedoni me të tjerët. Përpiquni të jeni të vetëdijshëm nëse audienca juaj duket e rehatshme apo jo, pasi jo të gjithë janë domosdoshmërisht të gatshëm për ato diskutime. Nëse gjeni dikë që është vërtet i interesuar t’i ndjekë këto probleme me ju, sfida juaj më e madhe mund të jetë ta shtyni veten të dëgjoni dhe të flisni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund ta dini se sa para keni në të vërtetë, por të luani bllofin me të tjerët se keni më shumë, mund të duket mjaft tërheqëse për ju tani. Për sa kohë që nuk filloni të besoni ekzagjerimet tuaja, mund të hasni në një situatë të çuditshme ku kjo është në të vërtetë një qasje e dobishme. Pasiguria për financat që rrjedhin nga edukimi juaj mund t’ju motivojë pozitivisht që të bëheni krijues për të bërë gjithçka që duhet për të ecur përpara. Ju mund të krenoheni me zgjuarsinë tuaj, për sa kohë që dini kur të ndaloni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Dëgjimi se një mik është në nevojë mund t’ju motivojë të ndihmoni në çfarëdo mënyre që mundeni sot. Thënë kështu, përpiquni të siguroheni që ndjenjat tuaja të bujarisë vijnë nga një vend i shëndetshëm. Miqtë tuaj ndoshta ju duan për atë që jeni më shumë sesa e kuptoni, kështu që nuk ka nevojë që ju “të blini” dashurinë e tyre. Çfarëdo ndihme që të jepni, bëjeni në një mënyrë që të ketë një rrugë të qartë për t’u kthyer në një marrëdhënie të ekuilibruar pasi të ketë kaluar kriza.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të njiheni për një arritje tuajën në këtë kohë, por historia mund të ketë më shumë sesa dëgjon bota. Edhe nëse nuk jeni plotësisht të kënaqur me këtë mënyrë për ta trajtuar atë, përpiquni t’i kushtoni vëmendje gjykimit të atyre që kanë autoritet. Ata mund të kenë nevojë të marrin në konsideratë faktorë të tjerë që nuk janë në radarin tuaj. Respektimi i ndjeshmërisë së tyre mund t’ju ndihmojë të përparoni më tej me ta, por mbani mend se mund të mos jeni në gjendje të mbështeteni tek ata për të gjitha nevojat tuaja.

Burimi: Tarot