Horoskopi ditor – 27 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Universi po ju fton në një festë për aq kohë sa mund të argëtoheni me përgjegjësi. Marrja e aktiviteteve joserioze ose lëvizjeve të lehta mund t’ju sjellë në telashe në planin afatgjatë, pavarësisht se sa të këndshme janë ato në këtë moment. Ju jeni në rrezik të merrni vendime të këqija dhe madje të gjeni telashe me figurat e autoritetit në jetën tuaj nëse nuk jeni të kujdesshëm! Do të ishte mirë të mos e teproni me asgjë që do t’ju pengojë të keni një kokë të qartë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një frikë e vjetër mund t’ju ndeshet në një moment së shpejti, ndoshta kur nuk e prisni atë. Ju mund ta shmangni natyrshëm këtë person ose gjë për shkak të përvojave tuaja të së kaluarës, por gjithsesi mund të shfaqet në radarin tuaj! Nga ana tjetër, ju mund të përpiqeni ta pushtoni atë kokë më kokë. Nuk është asgjë që nuk mund ta përballosh tani që je bërë më i fortë dhe më i guximshëm, por bëje hap pas hapi. Pranimi i shqetësimeve tuaja është hapi i parë për t’i zgjidhur ato.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të qenit i pangopur mund t’ju sjellë në telashe për momentin. Ju mund të përpiqeni ta bëni veten të ndiheni më të sigurt me një blerje të shtrenjtë ose duke mbajtur dikë në jetën tuaj, por duke u përpjekur t’i keni të gjitha, ju potencialisht po e vendosni veten për zhgënjim. Çdo përpjekje për të përfituar në kurriz të të tjerëve ka të ngjarë të ketë disa pasoja reale, prandaj sigurohuni që po i trajtoni të tjerët ashtu siç dëshironi të trajtoheni. Merrni vetëm pjesën tuaj të drejtë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Frika më në fund mund të qetësohet, veçanërisht ato në lidhje me kontrollin. Ju mund të mos keni dashur të merrni përsipër përgjegjësinë në të kaluarën, sepse u ndjeva si presion i tepërt ose sikur nuk ishit të përgatitur. Në kontrast me këtë, tani mund të hidheni në fund dhe t’ju kërkohet të merrni përgjegjësinë nëse ndiheni gati apo jo. Ju nuk keni nevojë të bëni një punë të përsosur për të qenë një lider, thjesht jini të gatshëm të rriteni dhe të bëni më të mirën kur gjërat bëhen të vështira.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Prioriteti i vetes tani mund të fillojë të vijë më natyrshëm. Edhe nëse nuk ndiheni të mrekullueshëm, mund ta përdorni këtë mundësi për të parë prapa dhe për të parë se sa shumë keni bërë kohët e fundit. Universi mund t’ju detyrojë të ngadalësoni dhe të shmangni lodhjen. Kaloni pak kohë duke pranuar dhe admiruar përpjekjet që shkojnë në gjithçka që bëni. Nga ana tjetër, mund të dëshironi të rivlerësoni se si po e shpenzoni kohën dhe energjinë tuaj. Ju mund të zbuloni se orari juaj është i mbushur në mënyrë jo të shëndetshme.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të jeni gati të mësoni përfitimet e privatësisë, nëse dëshironi apo jo. Kjo mund të jetë për shkak të pushtimit të hapësirës suaj nga një bashkëmoshatar ose shpërndarjes së tepërt tuaj. Nuk ka asgjë të keqe të krijosh një atmosferë misteri, të paktën rreth gjërave që janë shumë personale për t’u njohur nga të gjithë. Edhe nëse dikush po ju interviston me të gjitha pyetjet që mund të mendojnë, nuk keni pse të hiqni dorë nga gjithçka. Synimet e tyre mund të jenë më pak se perfekte.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Vështirësitë me familjen mund të dalin në dritë sot. Ju mund të ndiheni të turpëruar nga dikush në familjen tuaj, i drejtpërdrejtë ose i zgjeruar, shpërndarja e tepërt në mediat sociale, ose ndoshta një mosmarrëveshje me prindërit tuaj do të bëhet shumë e zhurmshme në një mjedis publik. Megjithëse mund të dëshironi të zvarriteni nën një tavolinë pasi të shihni se si po veprojnë, përpiquni të mos e nxisni zjarrin duke u shtyrë prapa, pasi përfshirja thjesht mund ta zgjasë konfliktin. Secili ka familjen e vet, ndaj duhet ta kuptojë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Reagimi për atë që keni për të thënë mund t’ju godasë në këtë moment. Një postim i juaji në mediat sociale ose diçka që ju e thoni në publik mund të përballet me shqyrtim nga një dëgjues ose mik, kështu që shpresojmë se jeni të gatshëm të qëndroni pranë asaj që keni thënë. Një themel i lëkundshëm ka të ngjarë të shkatërrohet, kështu që përgatituni të mbështesni deklaratat tuaja, sepse ka një shans të mirë që ato të sfidohen nga dikush. Rrini me atë që dini!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të mësoni aktualisht një aftësi të re. Diçka për të cilën nuk keni qenë mirë ose nuk e keni mësuar si fëmijë mund të rihyjë në jetën tuaj dhe tani keni një shans të dytë për ta përqafuar atë! Mungesa e përvojës suaj ose talenti i menjëhershëm në këtë aktivitet mund të jetë mjaft frustruese sa të doni të ndaloni, por mos u dorëzoni. Të sfidosh veten për të vazhduar përpjekjen, edhe nëse nuk je i mrekullueshëm herën e parë, është shenjë e dikujt që mund të përmirësohet vërtet. Zgjidhni rritjen.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Transformimet në jetën tuaj aktualisht mund të jenë shumë për dikë. Një person që dikur e njihnit kur ishit në një fazë shumë të ndryshme të jetës suaj mund të rishfaqet, dhe ndërsa ai ka të ngjarë të ketë ndryshuar gjithashtu, ai mund të tronditet ose të mos miratojë se si keni ndryshuar. Kjo është veçanërisht e mundshme nëse nuk e keni parë njëri-tjetrin për një kohë. Kërkojuni atyre të mbajnë një mendje të hapur dhe mbani mend se ata janë gjithashtu të ndryshëm dhe se ju i keni pranuar ndryshimet e tyre.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Frika aktualisht mund t’ju pengojë nga ajo për të cilën keni punuar. Mund t’ju ofrohet një mundësi për t’u ngritur dhe për të qenë në qendër të vëmendjes ose për të shfaqur diçka që keni krijuar, por sindroma mashtruese ose ankthet e tjera potencialisht kërcënojnë të parandalojnë që të ndodhë ndonjë prej tyre. Të bësh një justifikim për të shmangur mundësitë frikësuese mund t’ju tundojë, por nuk duhet të vazhdoni të fshiheni në hije! Edhe nëse ndihet e frikshme, hidhuni dhe kërkoni shpërblimet që meritoni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një ndikim i jashtëm mund të testojë ndjenjën tuaj të sigurisë së brendshme sot. Dikush mund të ketë kuptuar se ju jeni bërë më të fortë ose më të sigurt për veten tuaj, dhe nga pasiguria e tyre, ata mund të kapërcejnë kufijtë dhe të përpiqen t’ju detyrojnë të provoni rritjen tuaj në një farë mënyre. Ndërsa ka këndvështrime të panumërta të ndryshme se si të jetosh, ju duhet të ndiqni vetëm ato që ju sjellin gëzim. Qëndroni të fortë dhe përpiquni të mos u jepni atyre kënaqësinë e një reagimi.

Burimi: Tarot