Horoskopi ditor – 27 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

T’i bëni përshtypje dikujt të fuqishëm mund të jetë e rëndësishme për ju sot, ndoshta sepse dëshironi që ai t’ju mbështesë financiarisht. Pavarësisht se sa i aftë jeni për të bërë një argument bindës për kauzën tuaj, të kesh një ndjenjë realiste të fuqisë suaj mund të jetë gjëja më e rëndësishme që mund të bëni për veten tuaj. Arritja e rezultatit tuaj të dëshiruar ndoshta nuk është aq e varur nga personi tjetër sa mendoni se është, dhe pranimi i kësaj mund t’ju ndihmojë ta trajtoni situatën në një mënyrë më të bazuar.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Veprimet mund të flasin më shumë se fjalët për ju sot. Kur Venusi sensual në shtëpinë tuaj të fshehtë të 12-të sheshon Plutonin në shtëpinë tuaj dogmatike të 9-të, mund t’ju duhet të pranoni me vete se aktivitetet tuaja aktuale janë paksa të ndryshme nga ato që besoni se duhet të bëni. Ndërsa mund të jeni në gjendje të largoheni nga kjo mospërputhje për momentin, ndoshta pyetja më e rëndësishme është nëse dëshironi të jetoni kështu pafundësisht. Kërkoni një mënyrë për të qenë të vërtetë me veten tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një organizatë ku i përkisni mund t’ju japë shumë për të menduar tani. Edhe pse gjërat janë të këndshme në sipërfaqe, ju mund të jeni të vetëdijshëm për dinamikat më të ndërlikuara ndërpersonale nën këmbë. Sido që të jetë, nuk duhet të jetë dramë për hir të dramës nëse mund të gjeni kuptim në të. Ju mund të dëshironi të merrni pak kohë vetëm për të marrë të gjitha faktet dhe për të medituar pozicionin tuaj përpara se të diskutoni lëvizjet tuaja të ardhshme me dikë tjetër. Kur të jeni gati, besoni me kujdes.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një marrëdhënie profesionale mund të jetë intensive për momentin, pasi një përparim i kohëve të fundit në karrierën tuaj mund të ketë ardhur me disa kosto ose detyrime të shtuara për ju. Ndjenja se ju duhet të lundroni vetëm për çdo ndryshim të madh ka të ngjarë të rrisë ankthin tuaj për situatën. Biseda me miqtë apo edhe leximi i blogjeve të këshillave për të kuptuar atë që është e zakonshme mund të jetë vërtet e dobishme për ju. Të mësuarit nga përvojat e të tjerëve duhet t’ju ndihmojë të shmangni përfitimet.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Qëndrimi i përqendruar në përgjegjësitë tuaja mund të jetë i vështirë sot, pasi perspektiva e diçkaje më argëtuese ndoshta ju bën thirrje. Nëse jeni në gjendje të shikoni detajet e gjërave të vogla, mund të merrni një shpërblim të papritur: një paraqitje të shkurtër të drejtimit tuaj më të madh profesional. Kjo gjithashtu mund t’ju ndihmojë të përqendroheni mjaftueshëm për të përfunduar çdo gjë që supozohet të bëni. Me listën tuaj të detyrave të pastruar ose të paktën të ndrydhur mund të vazhdoni të kënaqeni me më pak rezervime.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Të qenit ngurrues mund të jetë një mënyrë për të pohuar veten, veçanërisht nëse mendoni se nuk po merreni seriozisht kur bashkoni burimet me të tjerët. Sidoqoftë, situatat kur ndani pronën ose paratë mund të shkojnë më mirë sesa mendoni tani, kështu që mund të jetë koha që thjesht të pranoni hapur atë që dëshironi. Gjërat më të mëdha që mund të kenë nevojë të ndryshojnë janë besimet dhe pritshmëritë tuaja për këtë lloj bashkëpunimi. Merrni një rrezik të llogaritur dhe mësoni nga rezultatet.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të jeni pak dyshues për këdo që dëshiron të afrohet me ju tani, qoftë kjo një marrëdhënie biznesi apo një miqësi. Thellimi i angazhimit tuaj mund t’ju shqetësojë, edhe nëse gjithçka ka kuptim në letër, sepse mendoni se do të zhyteni në diçka që mund t’ju vjedhë pavarësinë. Zbërthimi i emocioneve tuaja rreth ndarjes, të cilat ndoshta vijnë nga përvojat e mëparshme të këqija, mund të jetë e nevojshme për t’ju ndihmuar të trajtoni këtë situatë në një mënyrë që plotëson nevojat tuaja aktuale.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të dëshironi vërtet që punët të bëhen sipas mënyrës suaj sot, sepse të kesh një mjedis tërheqës mund të thotë më shumë sesa zakonisht për ty. Megjithatë, sigurohuni që të mos bëheni një tiran i vogël ndaj njerëzve përreth jush në lidhje me preferencat tuaja. Megjithëse mund të sfidoheni të shihni se të tjerët kanë përparësitë e tyre të vlefshme të ndryshme nga tuajat, lëndimi i një marrëdhënieje për këtë nuk ia vlen. Përqendrohuni në atë që duhet të kontrolloni dhe punoni vetëm sa më shumë që të mundeni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Blerjet impulse mund të jenë joshëse sot, por është më mirë të shikoni pamjen e përgjithshme përpara se të blini atë që ju bie në sy. Shpenzimi i parave që nuk mund t’i kurseni për të kënaqur nevojat tuaja emocionale ka të ngjarë të çojë në zhgënjim dhe fonde të ulëta më vonë. Mund t’ju duket më e dobishme të përqendroheni në punët fizike që ju mbajnë në tokë. Të jesh në gjendje të tregosh rezultate konkrete pasi të kesh kryer një detyrë të madhe mund t’i japë vetëvlerësimit një nxitje që është edhe e qëndrueshme dhe e përballueshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Lirimi mund t’ju ndihmojë të dilni nga një rrëmujë në jetën tuaj shtëpiake. Edhe pse ndoshta po zhvillohet një luftë e ndërlikuar dhe e gjatë për pushtet, mund t’ju duhet të lini fundin tuaj të çështjes përpara se personi tjetër të ndihet i sigurt për të hequr dorën e tij. Ata mund t’ju perceptojnë se keni një axhendë, pavarësisht nëse kjo është e vërtetë apo jo, ndoshta ju thjesht e shihni veten si të qetë! Të shprehurit lirisht dhe hapur mund të largojë çdo keqkuptim që është grumbulluar me kalimin e kohës.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju ndoshta dini si t’u tregoni njerëzve atë që duan të dëgjojnë, duke ju lejuar të merrni atë që dëshironi në këtë kohë. Jeni përshtatur me detaje delikate që të tjerët nuk do t’i vënë re domosdoshmërisht, gjë që mund t’ju ndihmojë të përsosni qasjen tuaj. Megjithatë, vetëm për shkak se ju mund të bëni diçka nuk do të thotë se duhet ta bëni atë. Përpiquni së pari të forconi ndjenjën tuaj të sigurisë emocionale dhe më pas shikoni nëse gjithçka që shpresonit të flisnit me dikë tjetër ia vlen apo jo mundimit.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shpenzimi i parave mund të duket se është përgjigja për një problem miqësie që keni aktualisht. Ndoshta ndiheni të frikësuar nga dikush tjetër i përfshirë në situatë, pavarësisht nëse ata synonin apo jo që kjo të ndodhte. Megjithatë, nëse nuk keni provuar të flisni për gjërat, mund të jeni në gjendje të gjeni një zgjidhje që nuk përfshin hapjen e portofolit tuaj. Duke pasur guximin për të bërë disa pyetje mund të zbuloni se keni supozuar diçka që nuk është e vërtetë, kështu që merrni faktet sa më shpejt që të mundeni.

Burimi: Tarot