Horoskopi ditor – 27 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Gjërat e mira nga e kaluara mund të gjejnë rrugën e tyre përsëri tek ju në çdo moment. Ju mund t’ju është dashur të ndaheni me diçka ose dikë në të kaluarën tuaj dhe tani e gjeni veten duke pyetur se si do të ishte të filloje përsëri. Ju mund të shqetësoheni se nuk do të jetë njësoj si atëherë. Në vend që të hyni në të me atë mentalitet, përpiquni të pyesni veten se si do të ishte nëse diçka e mirë do të ndodhte.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të përfitoni nga bujaria e miqve gjatë kësaj kohe. Nëse ata thjesht po marrin skedën e drekës ose po ju bëjnë një dhuratë, përpiquni të jeni mirënjohës dhe konciz me përgjigjen tuaj. Thoni atë që keni në zemër, por mos mbani një fjalim të gjatë. Disa fjali të shkurtra dhe të ëmbla janë gjithçka që ju nevojitet për të kuptuar mendimin tuaj. Falënderimi shumë i gjatë këtu mund të shfaqet si i ekzagjeruar ose i rremë, kështu që zgjidhni fjalët tuaja me kujdes.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një bonus i papritur për përpjekjet tuaja mund të arrijë në çdo moment. Ju mund të keni bërë vetëm atë që mendonit se ishte gjëja e duhur, por megjithatë një shpërblim mund të jetë në rrugën e duhur. Dikush mund t’ju kthejë për një nder që e kishit harruar, ose mund të shfaqet për ju në të njëjtën mënyrë që ju jeni shfaqur për ta në të kaluarën. Përmirësimi i statusit tuaj në jetë ose gjetja e një karriere më të përshtatshme është gjithashtu e mundur për ju.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Aventura është atje! Ndërsa mund të mos dëshironi shpesh të jeni një guximtar, të dilni nga zona juaj e rehatisë do të ishte një vendim emocionues në këtë kohë. Mos kini frikë të hidheni dhe të filloni çdo mundësi emocionuese që ju jepet sot. Ju mund të zbuloni një pasion të ri – ose të paktën të zbuloni një nivel të ri guximi për veten tuaj. Edhe nëse është diçka që zakonisht do të ishte shumë e frikshme për ta provuar, sot mund të merrni guximin tuaj dhe të shkoni për të!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Disa lajme të mira nga një partner biznesi ose një koleg mund të jenë në pritje. Kjo ka të ngjarë të jetë diçka që nuk e kishit pritur, ndoshta sepse ka pasur një varg lajmesh të këqija nga ky person, ose ndoshta për shkak të një përfitimi për të cilin nuk keni qenë në dijeni më parë. Kjo mund t’ju bëjë të dëshironi të festoni përtej kufijve tuaj, prandaj sigurohuni që të mos e teproni bazuar në pak informacione të dobishme dhe më pas duhet të tërhiqeni. Në vend të kësaj, ndërtoni suksesin tuaj hap pas hapi.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mund të jetë më e lehtë të zhvishni shpirtin tuaj për dikë që ju intereson tani. Nëse ka diçka që keni luftuar për të thënë, veçanërisht për dikë që e doni, atëherë do të keni një mundësi për t’i treguar atyre atë që keni pasur në zemër. Ky mund të jetë dikush me të cilin jeni afruar kohët e fundit, por sado kohë që e keni njohur nuk është aq e rëndësishme sa forca e lidhjes suaj emocionale. Jepini njerëzve që ju interesojnë një vështrim më të afërt në zemrën tuaj!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Shërbimi juaj ndaj dikujt tjetër mund të vlerësohet më shumë në këtë kohë. Mund të mos jetë ende në një mënyrë që ju e dini, por njerëzit mund të punojnë në prapaskenë për t’ju ndihmuar. Aplikimi për ndihmë financiare ose hua është një ide e mirë dhe përpjekjet tuaja të përgjithshme gjithashtu ka të ngjarë të vlerësohen nga njerëzit për të cilët janë krijuar. Ndonjëherë, gjithçka që duhet të bëni është të kujdeseni dhe të jepni më të mirën tuaj për të pasur sukses.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Armiqtë e kaluar mund të mbyllin një konflikt dhe të bëhen miq me ju. Ju mund të mos keni pritur kurrë një ndryshim zemre ndaj jush nga ky person, por ata mund të kenë parë ose rritjen tuaj ose të kenë përjetuar të tyren dhe të kenë vendosur që më mirë t’ju kenë si mik sesa një konkurrent. Në këtë kohë, ju keni një mundësi për t’u treguar atyre se nuk jeni një person i keq dhe ata nuk duhet të kenë mosbesim ndaj jush, kështu që përpiquni të mos reagoni me refuzim nëse ju japin një degë ulliri.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Nevojat e brendshme më në fund mund të plotësohen. Diçka që keni dëshiruar të ndodhte për një kohë të gjatë, më në fund mund të realizohet tani dhe mund të ndihmojë në shërimin e fëmijës suaj të brendshëm dhe t’ju frymëzojë të argëtoheni përsëri. Ju mund ta keni shtyrë marrjen e kësaj për ca kohë për shkak të përgjegjësive të tjera më të ngutshme, por më në fund mund t’ju jepet pak kohë për t’u çlodhur. Mos u përpiqni të mos e bëni këtë, sepse jeta është e shkurtër dhe ju meritoni ta shijoni atë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mund të hapet pak kohë e lirë për ju. Një detyrë e vështirë mund t’ju hiqet tani, ose mund të gjeni një mënyrë për të shpenzuar më pak kohë duke punuar për të. Kjo mund t’ju ofrojë më shumë orë për të shijuar hobi që vërtet dëshironi të bëni dhe për të praktikuar aktivitetet për të cilat jeni të pasionuar. Ndihma për t’i shërbyer komunitetit do të ishte një mënyrë e shkëlqyer për të përdorur ditën tuaj. Prapëseprapë, edhe nëse thjesht dëshironi të kaloni sot në gjumë, bëjeni!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Financat mund të përmirësohen së shpejti. Një derë e caktuar mund të ishte mbyllur për ju nga një grup të cilit nuk i jeni bashkuar në të kaluarën, por mund të hapet përsëri. Kjo mund të vijë në formën e një mundësie investimi, një marrëveshje të mirë për diçka që dëshironi, ose një ngutje anësore që mund ta bëni me lehtësi. Flisni për aftësitë dhe qëllimet tuaja gjatë bisedave tuaja sot – njerëzit e duhur duhet të dëgjojnë atë që keni për të thënë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Vlerat tuaja thelbësore mund t’ju vënë në një dritë pozitive. Ju mund t’ju duhet të lini një përshtypje të parë në çdo moment dhe mund të jeni të pasigurt se si t’ia prezantoni veten njerëzve që dëshironi t’u bëni përshtypje. Kujtojini vetes të gjitha cilësitë tuaja pozitive dhe më pas afrojuni këtij personi ashtu siç do t’i qaseni dikujt që jeni të ngazëllyer ta takoni, jo dikujt që keni frikë ta takoni. Tregojuni atyre veten tuaj më të mirë! Ka shumë mundësi që atyre t’u pëlqejë ajo që shohin.

Burimi: Tarot