Horoskopi ditor – 27 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Presioni në punë mund t’ju bëjë të pyesni veten nëse është koha për të ecur përpara sot. Ndoshta është, por nuk keni nevojë të merrni një vendim të menjëhershëm. Ju ndoshta mund të jeni duke i rezistuar ndryshimit sepse ndiheni të parehatshëm. Kujtojini vetes se çdo ndryshim rreth jush mund të mos ju ndikojë aq shumë sa mund të shqetësoheni. Nëse nuk jeni të sigurt se çfarë të bëni, mund të gjeni qartësi duke bashkuar forcat me të tjerët. Edhe një shkëmbim i thjeshtë idesh mund të jetë i mjaftueshëm për t’ju çuar në rrugën e duhur.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ëndrra e natës së kaluar mund të zgjasë mjaftueshëm për t’ju bërë të ndiheni jo rehat. Mund të jetë duke ju thënë diçka, por kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht se ju jeni të prirur për fatkeqësi ose dënim dhe errësirë në jetën tuaj. Nëse ndiheni sikur njerëzit nuk po e njohin kontributin tuaj, mos hezitoni t’i kushtoni vëmendje punës suaj. Ju mund të përfundoni duke u ndjerë shumë më tepër në kontrollin e asaj që po ndodh nëse kolegët tuaj e kanë të qartë se ku saktësisht përshtateni në skemën e madhe të gjërave.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Dikush afër jush mund të ketë nevojë për ndihmën tuaj pikërisht tani. Ju mund të mos jeni në gjendje ta zgjidhni situatën e tyre në asnjë mënyrë praktike, por edhe vetëm dëgjimi kur duan të flasin mund të ndihmojë në lehtësimin e presionit mbi ta. Lëreni që kjo t’ju shtyjë të shikoni më nga afër jetën tuaj. Ndoshta ju jeni më afër që gjërat të shkojnë keq nga sa keni menduar! Marrja e veprimeve tani përpara se gjërat të bëhen të çrregullta mund t’i bëjë gjërat shumë më të lehta për ju në planin afatgjatë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Xhelozia nga dikush tjetër mund t’ju shkaktojë probleme për momentin. Edhe pse mund të mos jeni në gjendje të ndryshoni atë që ata mendojnë, të zemëroheni ose të mërziteni nuk do të ndihmojë askënd. Fatkeqësisht, mbrojtja e vetes ka të ngjarë të sjellë shumë pak ndryshim. Nëse e shihni situatën rraskapitëse, mund të jetë më mirë të tërhiqeni dhe të jeni pak introvert derisa gjërat të qetësohen vetë. Kjo mund t’ju japë kohë për t’i menduar gjërat dhe për të gjetur mënyrën më të mirë për të reaguar pa përkeqësuar ndonjë problem.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të ndiheni të mbipopulluar nga njerëz me të cilët duhet të kaloni ditën në këtë moment. Mund të mos jetë praktike t’u thuash të tërhiqen dhe mund të rrezikoni t’i ofendoni. Në vend që të përqendroheni në bërjen e mendimit tuaj, mund të jetë më produktive në planin afatgjatë të zbuloni pse ata po veprojnë kështu. Nëse mendoni se ata e kanë gabim, mund ta shpjegoni veten me mirësjellje. Plus, duke treguar se jeni të gatshëm të dëgjoni anën e tyre, i inkurajon ata që t’ju dëgjojnë në këmbim.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund ta dini se si mund të manipuloni dikë që të bëjë atë që dëshironi, por kjo nuk do të thotë se duhet! Nëse ata e kuptojnë se çfarë po bëni, gjërat mund të kthehen shumë të këqija. Në vend të kësaj, përpiquni të merreni me ndonjë gjë të vogël që është jashtë rregullit në jetën tuaj. Kjo mund të ndihmojë që gjërat më të mëdha të vendosen shumë më lehtë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njerëzit që pushtojnë hapësirën tuaj private mund të jenë një shqetësim për momentin. Shanset janë që nuk mund t’i ndaloni plotësisht, por mund t’i lehtësoni gjërat duke pohuar me vendosmëri privatësinë tuaj. Ka një shans që ata të mos e kenë kuptuar atë që po bëjnë, ose që ata të mos mendojnë se do të shqetësoheni shumë. Ju keni nevojë për hapësirën tuaj për t’u çlodhur dhe për të rimbushur bateritë tuaja, prandaj është e rëndësishme t’ia shpjegoni mirë këtë kujtdo që e sfidon atë. Nëse nuk reagojnë, atëherë mund ta thoni pak me mirësjellje.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Nëse faji juaj është i justifikuar sepse nuk e keni zbatuar një angazhim, do t’ju duhet ta kompensoni atë. Por nëse dikush ju bën të ndiheni sikur i detyroheni diçka kur ai duhet të zgjidhë situatën e tij, mund t’ju duhet të qëndroni të vendosur. Mund të mos jeni as në gjendje të ndihmoni. Gjëja e rëndësishme është të shmangni çdo gjë që dëmton ose kërcënon ndjenjën tuaj të sigurisë personale.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Humbja e diçkaje të çmuar për ju mund t’ju shkaktojë pikëllim tani. Mund të mos jetë plotësisht faji juaj, por kjo nuk e bën atë të ndihet më mirë. Për të qenë në anën e sigurt, do të ishte e mençur të kujdeseni më shumë për pasuritë tuaja, veçanërisht kur jeni jashtë dhe rreth e rrotull. Jo të gjithë janë të sinqertë, dhe kur je të zënë, është e lehtë të shpërqendroheni dhe ta bëni humbjen tuaj fitimin e dikujt tjetër. Merrni parasysh se cilat pasuri mund të lihen të sigurta kur dilni jashtë për të zvogëluar rrezikun tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Sot ju jeni në krye të jetës suaj! Kjo nuk do të thotë që ju zakonisht ia delegoni vendimet dikujt tjetër, por ndiheni më shumë se zakonisht në kontroll tani. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që ju duhet të injoroni atë që duan të tjerët. Një konsideratë e vogël mund të shkojë shumë. Në vend që të ndërhyni me dikë tjetër, përdorni këtë kohë për të bërë disa rregullime personale në mënyrë që të ndiheni të sigurt. Kjo do të krijojë terrenin për më vonë, kur të mund të filloni një aventurë krejtësisht të re.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Qëndrimi pas zakoneve të këqija mund t’ju pengojë në këtë moment. Ju tashmë mund të jeni të vetëdijshëm për këtë, por ndryshimi është se sot mund të ndiheni të detyruar të filloni t’i hiqni ato. Mund të marrë pak kohë, por sa më shpejt të bëni një lëvizje, aq më shpejt mund të ndryshoni jetën tuaj. Në vend që të përqendroheni në atë se si kanë qenë gjërat, filloni të prisni me padurim të bëni një fillim të ri dhe të jetoni jetën që dëshironi vërtet. Thjesht bëni një hap në një kohë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju jeni ndoshta personi i parë që miqtë tuaj thërrasin nëse kanë nevojë për mbështetje aktualisht. Kjo mund të jetë lajkatare, por gjithashtu mund të jetë shumë e lodhshme. Ju mund të duhet të jeni më selektiv në thirrjen e kujt përgjigjeni. Njerëzit mund t’ju kontaktojnë përmes forcës së zakonit dhe nëse thoni jo, ata nuk do të shqetësohen, por thjesht do të kalojnë te personi tjetër në listën e tyre – dhe ju mund të pushoni pak.

Burimi: Tarot