Horoskopi ditor – 27 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju ndoshta mund të merrni atë që dëshironi sot, deri në një pikë. Falë Hënës perceptuese në sektorin tuaj të komunikimit që inkurajon Venusin e bukur dhe Jupiterin e sigurt në shenjën tuaj, ju jeni në një vend të mrekullueshëm për të paraqitur veten në një mënyrë që të tjerët e shohin tërheqës. Asnjë masë e lyerjes së njerëzve nuk do të maskojë me sukses kërkesat që janë vërtet agresive. Përpiquni të përdorni gjykimin tuaj më të mirë për atë që është e përshtatshme për të kërkuar – dhe, nëse nuk mund të jeni të arsyeshëm, të paktën jini të sinqertë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Admirimi i pasurisë së miqve tuaj mund të ndikojë në buxhetin tuaj aktual. Kur Hëna impulsive takon Marsin agresiv në sektorin tuaj të parave, të shihni një shok me diçka interesante mund t’ju frymëzojë të merrni një artikull të ngjashëm për veten tuaj. Kjo nuk është domosdoshmërisht një lëvizje e cekët – ndoshta ju keni dëshiruar fshehurazi një përmirësim të tillë për disa kohë, por nuk kishit besimin se do të funksiononte siç pritej në jetën reale. Ju lejohet të besoni njohuritë tuaja të reja mbi këtë temë!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një luftë për pushtet mund të jetë e vështirë të frenohet sot. Me Hënën e vogël dhe Marsin krenar të bashkuar në shenjën tuaj, mund të jeni të prirur të qëndroni në këmbë për çdo çështje, sado e parëndësishme. Ndoshta një figurë autoriteti me të vërtetë ka kapërcyer një kufi të rëndësishëm, por mos e pranoni fjalën tuaj për këtë – pyesni miqtë tuaj se si po dilni vërtet. Këshillat e tyre duhet të jenë në interesin tuaj më të mirë, edhe nëse nuk është pikërisht ajo që dëshironi të dëgjoni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Gjetja e një mënyre për të lehtësuar mërzinë tuaj mund të jetë një sfidë në këtë moment. Ndërsa Hëna e vëmendshme në shtëpinë tuaj të 12-të të sekreteve nxit Diellin kurioz në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske, ndarja e informacionit që është mjaft skandaloz ose dramatik për t’i zemëruar njerëzit mund të duket se ofron eksitimin që dëshironi. Kini kujdes – kjo përpjekje mund të bëhet më publike se sa keni ndërmend! Do të ishte më mirë të identifikonit diçka pozitive për të cilën dëshironi të bini në sy dhe të përqendroni energjinë tuaj në këtë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Lidhja me miqtë ka të ngjarë të jetë një prioritet urgjent për ju! Megjithatë, gjetja e një ekuilibri të rehatshëm kur ndani për çështje personale mund të jetë e vështirë. Kur Hëna e harmonizuar në sektorin tuaj shoqëror harmonizohet me Venusin e këndshëm dhe Jupiterin e zhytur në mendime në shtëpinë tuaj të 9-të filozofike, ndoshta do ta keni më të dobishme ta çoni diskutimin tuaj në një drejtim më të gjerë intelektual. Ushtrimi i trurit tuaj duhet t’ju japë një mundësi për t’u lidhur pa rrezikun e një zemër me zemër për të cilën dikush nuk është në disponimin e duhur.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Pohimi i autoritetit tuaj në një marrëdhënie të ngushtë tani mund të duket vendimtare. Mos harroni se fuqia për hir të saj nuk ka gjasa t’ju kënaqë, kështu që ndoshta do t’ju duhet të gërmoni pak më thellë për një zgjidhje serioze. Ju ndoshta keni nevoja legjitime që nuk po plotësohen. Nëse mund t’i emërtoni dhe jeni mjaft të prekshëm për t’i ndarë ato me personin tjetër, nuk mund ta zgjidhni vetëm çështjen e momentit – mund të ndërtoni gjithashtu intimitetin mbështetës të nevojshëm për një lidhje të qëndrueshme!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Udhëtimi spontan mund të jetë joshëse për ju për momentin. Ndonjëherë është më mirë të keni besim se gjërat do të funksionojnë në vend që të planifikoni çdo detaj të vogël paraprakisht. Nga ana tjetër, ndërsa Hëna e çuditshme në Shtëpinë tuaj të 9-të të Aventurës përplaset me Diellin serioz në shtëpinë tuaj të 6-të praktike, disa konsiderata në dukje të vogla mund të bëjnë një ndryshim të madh në atë se sa ju pëlqen përvoja juaj. Lëreni shoqëruesin tuaj të turneut t’ju këshillojë për çdo pyetje për të cilën nuk jeni të sigurt.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ka të ngjarë të jeni kurioz për çështjet aktuale intensive. Megjithatë, disa njerëz mund të mos përgjigjen mirë ndaj pyetjeve për tema që do të preferonin t’i mbanin private. Ndërsa Hëna spontane bashkohet me Marsin kërkues në shtëpinë tuaj të 8-të të pakufishme, do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm për të dalluar tekat tuaja kalimtare nga informacioni që keni vërtet një arsye të vlefshme për të ditur. Ju mund të krijoni besim duke kërkuar vetëm atë që është e nevojshme për të përfunduar punën tuaj – pastaj ndaloni atje.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Tensioni në një marrëdhënie të ngushtë aktualisht mund të tronditë ndjenjën tuaj të sigurisë emocionale. Ndërsa Hëna e paqëndrueshme në sektorin tuaj të partneritetit bashkëpunon me paqebërësin Venus dhe Jupiterin e përhapur në shtëpinë tuaj ekspresive të 5-të, mënyra më e sinqertë për të dalë nga kjo dilemë është të flisni nga zemra. Mund t’ju theksojë se nuk i dini të gjitha përgjigjet, por thjesht të pranoni se kur është kështu mund t’ju çojë më shumë se bllofi. Për sa kohë që të gjithë duan vërtet zgjidhje, ju jeni në rrugën e duhur.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ngrohja në lidhje me përgjegjësitë rutinë është një rrezik për ju në këtë kohë. Ndërsa Hëna e ndjeshme në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse sfidon Diellin e fuqishëm në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit, emocionet tuaja në lidhje me detyrat tuaja mund të turbullojnë mënyrën se si ju flisni për to me të tjerët që kanë interes në situatë. Ndoshta do të ishte më mirë të tregoni qëllimisht ndjenjat tuaja përpara se të filloni të diskutoni për gjërat praktike. Pranimi i pakënaqësisë do të ishte një hap i parë ideal për të adresuar rrënjët e tij.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Shpenzimi i parave për një hobi mund të jetë i vështirë për t’i rezistuar aktualisht. Ndërsa Hëna edukative takohet me Marsin e fokusuar tek dëshirat në Shtëpinë tuaj të 5-të të Argëtimit, me siguri do të dëshironi të shkoni drejt asaj që ju bën të ndiheni mirë. Kjo nuk duhet të shihet si një zgjedhje egoiste! Kur jeni në një vend emocional pozitiv, do të keni të ngjarë ta ndani atë humor optimist me njerëzit përreth jush. Skenari i rastit më të mirë mund të jetë gjetja e një mënyre për t’i lënë ata të bashkohen me çdo gjë që ju pëlqen të bëni!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të vëreni ndonjë gjë që nuk ndihet rehat në shtëpi kohët e fundit mund t’ju ndihmojë të bëni ndryshime të vlefshme. Ndërsa hëna që kruhet në shtëpinë tuaj të 4-të të brendshme mbështet Venusin dhe Jupiterin bujar në Shtëpinë tuaj të Dytë të Burimeve, ju jeni të pajisur për të shpenzuar para në një mënyrë që do të sjellë përmirësim të qëndrueshëm në përvojat tuaja të përditshme. Edhe pse mund të ndiheni fajtorë që nuk keni bërë vetë detyra të caktuara, njohja e kufijve tuaj është një arritje më e madhe sesa mund të mendoni. Krenohuni me aftësinë tuaj për të planifikuar dhe udhëhequr!

Burimi: Tarot