Horoskopi ditor – 27 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të folurit shumë intensivisht përpara figurave të autoritetit mund t’ju çojë në situata të vështira sot. Ky udhëheqës mund të jetë një prind, mësues, shef ose oficer policie – në thelb, kushdo që mendoni se ka autoritet mbi ju në një farë mënyre. Ju mund të veproni me besim për shkak të ndërveprimeve të mëparshme të suksesshme dhe kjo mund t’ju bëjë të veproni me shumë pasion përballë kujtdo që është në krye. Mund të jetë e vlefshme që ju të mbani çdo deklaratë të guximshme për veten tuaj derisa të jeni me bashkëmoshatarët tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Dikush rreth jush mund të ketë ndryshime në këtë moment. Ndoshta dikur i keni menduar vetëm si një njohje, por për shkak të disa ndryshimeve personale që kanë bërë dhe bisedave që keni pasur së fundmi, mund të jeni më të interesuar për t’u afruar. Megjithatë, mos e hidhni armën dhe përpiquni të veproni shumë rastësisht me ta përpara se të krijoni më shumë një lidhje, ose mund të pengoni një marrëdhënie potencialisht pozitive para se të ketë një shans për të dalë nga toka.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një dëshirë për të riparuar rutinën tuaj mund t’ju godasë brenda natës. Mund të keni një bisedë aventureske me dikë të afërt, duke ju bërë të përpiqeni të ndryshoni jetën tuaj të përditshme – veçanërisht nëse rutina juaj duket e zbehtë në krahasim me atë që ata po bëjnë. Ju mund të shikoni jetën tuaj dhe të ndiheni sikur nuk keni bërë mjaftueshëm, por në realitet, mënyra e jetesës që u përshtatet mund të mos jetë ajo që ju nevojitet në jetën tuaj. Mos u ndjeni sikur duhet të kopjoni të tjerët.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Vetë-shprehja juaj mund të konsiderohet ekstreme nga të tjerët në jetën tuaj aktualisht. Ndoshta do të ndani një pjesë të medias, si një libër, film, apo edhe një vepër arti që keni bërë, me miqtë dhe familjen tuaj – dhe kjo i trondit ata! Ata mund të mos ju shoqërojnë me media intensive, ose mund të kenë menduar se ishte shumë për ju dhe perceptimi i tyre për ju mund të ndryshohet sapo t’u tregoni këtë anë të vetes. Është në rregull të jesh shumëplanësh.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të përpiqeni të bëni shumë në të njëjtën kohë. Pavarësisht se sa i talentuar jeni në kryerjen e shumë detyrave, mund të jeni gati të merrni shumë përsipër! Edhe ju, Luani energjik, mund të stresoheni duke u përpjekur të menaxhoni vetë një projekt të tërë të komplikuar. Detajet ka të ngjarë të kalojnë nëpër të çara, dhe pavarësisht nga aftësia juaj për të bërë një sasi mbresëlënëse vetë, ndonjëherë ka vetëm më shumë se një person që mund të përballojë. Jini të vetëdijshëm për kufijtë tuaj për të shmangur këto gracka.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një ego e arratisur mund të duhet të kontrollohet – dhe mund të jetë e juaja. Edhe nëse jeni thjesht të ngazëllyer për të ndarë disa lajme me të tjerët në jetën tuaj, metoda juaj e të treguarit mund të duket pak e fryrë. Të pikturosh veten si hero ose të këndosh për arritjet e tua pa dëgjuar bashkëmoshatarët mund të hedhë një dritë negative mbi ty, e cila ka të ngjarë të jetë e kundërta e asaj që po përpiqesh të bësh. Mund të ndihmojë të injektoni pak përulësi në bisedat tuaja aktuale.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Të qenit i pangopur mund t’ju futë në situata të pakëndshme. Ju mund të hasni tundimin për të marrë më shumë se pjesa juaj e drejtë, ose mund të tregoni shumë interes për diçka ose dikë që nuk ju përket. Kjo mund të jetë në lidhje me faktin se sytë tuaj janë më të mëdhenj se stomaku dhe më pas tejkalimi i ushqimit ose komoditeteve të tjera, duke çuar në siklet dhe keqardhje. Do të jetë mjaft e vështirë të mbash veten gjatë mosmarrëveshjeve të djallëzuara të Mërkurit dhe Plutonit të fuqishëm! Të dish se kur të ndalosh është çelësi.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të flasësh për ndryshim mund të ketë për një moment mbizotërues ndaj miratimit të ndryshimit për ty. Zvarritja dhe mendimi i tepërt mund të pengojnë një plan që dëshironi të bëni, por ju mund të jeni të verbër ndaj këtij bllokimi. Bërja e hapave të vegjël drejt këtij qëllimi mund të mos duket e mjaftueshme për momentin, por përfundimisht ata do të rriten dhe ju do të jeni në gjendje të shikoni prapa me krenari përparimin e qëndrueshëm që keni bërë. Në vend që të flisni vetëm për gjërat që dëshironi të bëni, bëjini ato të ndodhin!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ndërtimi i një themeli të brendshëm më të fortë është i mundur me ndihmën e universit. Ju mund të shmangni fillimin e udhëtimit tuaj të brendshëm drejt shërimit të plagëve të vjetra dhe tejkalimit të betejave të së kaluarës. Mund të jetë se keni frikë të kaloni kohë vetëm ose të përjetoni dhimbjen e të përballoni dhimbjen tuaj të brendshme, por mund ta bëni! Plus, përpjekja për të pasur njerëz të tjerë që të vijnë me ju në udhëtimin tuaj ka të ngjarë të turbullojë përvojën tuaj dhe mendimet e tyre mund të jenë më shumë konfuze sesa të dobishme. Besoni në veten tuaj të brendshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Miqtë tuaj mund të përpiqen të frymëzojnë ndryshimin tek ju aktualisht. Ndërsa pranimi i ndihmës së tyre mund të jetë nervoz, këta njerëz ka të ngjarë të kujdesen për ju dhe e dinë se me çfarë do të ishit rehat. Të kesh besim dhe t’i lejosh ata të bëjnë gjëra për ty mund të jetë një sfidë kur jeni mësuar të jeni ai që i kryen gjërat, por është një ushtrim i mirë për t’i lejuar të tjerët të ndihmojnë kur ju nevojitet. Pavarësisht nëse është një ndryshim i lehtë ose thjesht këshillë e mirë, të paktën merrni parasysh të dëgjoni miqtë tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Përgjegjësitë e reja mund të jenë njëkohësisht emocionuese dhe sfiduese për të lundruar. Ju mund të keni dëshiruar një ndryshim në përgjegjësi, por ndërsa ndryshimi vjen dhe Merkuri i zgjuar përplaset me Plutonin e lartë, do t’ju duhet të përshtateni shpejt me detyrat tuaja të reja! Fatmirësisht, duhet të ketë shumë njerëz që mund t’ju ndihmojnë të mësoni. Rreziku kryesor për të cilin duhet të keni kujdes është ajo që nuk dini, ose të bëni një gabim për shkak të besimit të tepërt. Jini të sinqertë me të tjerët për nivelin tuaj të ekspertizës për rezultate më të mira.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Idealet tuaja mund të kenë ndryshuar kohët e fundit. Zgjerimi i mentalitetit tuaj mund të ketë sjellë ideale të reja për ju, duke ju inkurajuar të rivlerësoni atë që dëshironit më parë nga jeta kundrejt vendit ku jeni tani. Tani që keni pasur më shumë përvoja me realitetin, mund të kuptoni më mirë veten. Megjithatë, mund të ketë një tendencë për të lëvizur shumë në anën tjetër dhe për të ndërprerë aktivitetet argëtuese që nuk keni nevojë t’i lini pas. Ju ende mund ta shijoni jetën, edhe kur jeni duke u rritur!

Burimi: Tarot