Horoskopi ditor – 28 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Çështjet e identitetit dhe të vetes mund të jenë jetike për ju tani. Yjet mund t’ju pyesin se kush jeni, duke ju inkurajuar të gjeni veten dhe të zbuloni se çfarë keni për t’i ofruar botës. Kjo është veçanërisht e vërtetë kur bëhet fjalë për kreativitetin! Ndjenjat e pasigurisë mund të vënë në pritje zbulimin tuaj të vetvetes, por mos lejoni që dikush tjetër t’ju largojë nga kursi ose t’ju bëjë të ndiheni të vegjël. Merrni skenën si vetja juaj më e vërtetë, më e gjallë!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një punë e papërfunduar mund të jetë duke kërkuar që ta përfundoni atë. Kjo mund të mos jetë diçka që ju mund ta rregulloni brenda një dite, por fillimi i udhëtimit është këtu! Është e mundur që keni bërë një ndryshim personal, potencialisht një strumbullar i vështirë nga ai që ishit, por kjo rrugë e re duket e drejtë – edhe nëse është gjithashtu pak e frikshme. Megjithatë, mund të jetë e pamundur për ju që të ecni plotësisht përpara pa përfunduar këtë biznes të vjetër. Lëreni të kaluarën pas vetes.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një rishqyrtim i grupit tuaj të miqve mund të jetë në horizontin e afërt. Miqtë mund të largohen fizikisht në vende të largëta dhe të largohen nga grupi juaj i përditshëm i miqve, ose ju mund të jeni duke u ndarë shpirtërisht nga njëri-tjetri, duke mos menduar më për të bërë të njëjtën rrugë. Përveç kësaj, njerëz të rinj mund të jenë gati të hyjnë në jetën tuaj, të gatshëm t’ju ndihmojnë dhe t’ju mësojnë – ndërsa ju bëni të njëjtën gjë për ta. Jini të hapur si për lirimin e lidhjeve të vjetra ashtu edhe për të mirëpritur ato të reja.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të jeni gati për të ngritur një nivel në karrierën tuaj. Hapat e parë të një udhëtimi drejt një eksperience më të favorshme pune ose një promovimi në kompaninë tuaj mund të jenë vetëm disa hapa larg, pasi jeni gati të merrni më shumë përgjegjësi dhe të fitoni aftësi të reja. Ju mund të shqetësoheni se keni arritur shumë larg në një kohë shumë të shkurtër, por mos kini frikë nga përvojat e reja kur bëhet fjalë për profesionin tuaj. Hiqni presionin duke i trajtuar gabimet tuaja si mësime, jo si dështime.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dëshira për të zgjeruar horizontet tuaja mund të jetë duke ju pushtuar aktualisht. Kjo dëshirë mund të shfaqet në një përpjekje të kërkimit të shpirtit, dhe pavarësisht nga disa mendime të tepërta që mund të pengojnë përkohësisht përparimin tuaj, ju jeni në gjendje ta përfundoni atë. Diçka që nuk e keni përjetuar kurrë më parë, si një kulturë e re ose një orë mësimi veror mbi një temë që ju ka magjepsur gjithmonë, do t’ju ndihmonte të lartësoni ekzistencën tuaj. Kur qëndroni të pranishëm, mund të thithni çdo informacion të ri si një sfungjer.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Paqja e brendshme mund të fillojë të rrjedhë në mendjen tuaj në këtë kohë. Koha shëron shumicën e plagëve dhe një përvojë që dikur ishte e dhimbshme, më në fund mund të zhduket nga mendja juaj. Lëshimi i errësirës që keni ndjerë është i vlefshëm, sepse lejimi i saj të avullojë do të çlirojë mendjen tuaj për të menduar qartë edhe një herë. Pasi mendimet tuaja nuk janë aq të përqendruara në atë që shkoi keq, mund të shikoni se çfarë duhet të ndodhë në të tashmen.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Bilanci mund të duhet të rivendoset në marrëdhëniet tuaja thelbësore tani. Ju mund të zbuloni se të dashurit tuaj po bëjnë të gjitha ngarkesat e rënda, ndërkohë që ju po bëni më pak se pjesa juaj e drejtë – ose jeni ju që e bëni të gjithë punën ndërsa të tjerët ju lënë të thaheni. Sido që të jetë drejtimi në të cilin ka rënë peshorja, fokusoni synimet tuaja në korrigjimin e këtij çekuilibri sa më shpejt të jetë e mundur. Sa më gjatë të qëndrojë jashtë funksionit, aq më e vështirë do të jetë të rregullohet.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Organizimi mund të mos jetë një pjesë e madhe e jetës suaj aktuale. Ju mund të veproni një ditë në një kohë në vend që të përpiqeni t’i përmbaheni një orari, i cili përfundon me harrimin e çështjeve të rëndësishme ose rrëmujën e hapësirës suaj – potencialisht edhe duke humbur gjurmët e disa pasurive të vlefshme. Kaosi dhe spontaniteti mund të kenë nevojë të zënë më shumë pozicione të pasme në jetën tuaj, në mënyrë që të ndjeni më pak stres për rutinën tuaj të përditshme. Gjeni një sistem që funksionon për ju dhe përdoreni atë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Entuziazmi është i bollshëm për momentin. Ju mund të keni lënë diçka për të cilën jeni të apasionuar në një raft, dhe megjithëse ishte ndoshta gjëja përgjegjëse për të bërë në atë kohë, nuk keni pse ta lini atë gëzim atje përgjithmonë. Ju lejohet të argëtoheni! Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për të lënë mënjanë pak kohë për t’u njohur sërish me këtë synim që ju pëlqen, veçanërisht nëse jeta juaj filloi të ndihej monotone pa të. Thuaj po asaj që ndez një zjarr brenda teje.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Aktualisht keni një mundësi për t’u afruar më shumë me familjen tuaj. Përdorimi i mënyrave të reja për t’u shprehur kohët e fundit mund t’i ndihmojë ata t’ju kuptojnë në mënyra për të cilat nuk kishit fjalë në të kaluarën. Mund të mos e keni ditur as kush keni qenë në të kaluarën, kështu që mund t’u tregoni atyre informacione që janë të reja edhe për ju. Kjo nuk duhet të jetë një familje biologjike, pasi familja e gjetur mund të lidhet sot. Ndani jetën tuaj me të dashurit tuaj!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Përhapja shumë e hollë është një rrezik real sot. Ju mund të punoni shumë për shumë njerëz që mund të mos jenë aty për ju në këmbim. Përpjekja për të qenë njerëzit më të këndshëm me të gjithë në jetën tuaj mund të krijojë dramë kur dëshirat e tyre bëhen dërrmuese dhe ju mund të lodheni nga marrëdhëniet e njëanshme. Ju mund të jeni duke bërë shumë më tepër sesa pjesa juaj e punës në disa marrëdhënie, kështu që lejoni vetes të thoni “jo” më shpesh. Koha dhe energjia juaj janë të çmuara.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Besimet e reja më në fund duhet të jenë në gjendje të zëvendësojnë ato të kaluara. Pasi të mësoni disa informacione të reja nga dikush në sistemin tuaj të mbështetjes, mund të përfundoni që t’ju duhet të shkatërroni disa nga besimet tuaja të së kaluarës në mënyrë që të lini vend për të vërtetën, edhe nëse dikur ishit të sigurt se gjërat që dinit ishin fakte. Mund të duhet kohë për t’i zbatuar këto aspekte të reja të realitetit në mentalitetin tuaj të përditshëm, prandaj jini të durueshëm me veten ndërsa përshtateni me to. Praktika e bën të përsosur.

Burimi: Tarot