Horoskopi ditor – 28 Qershor 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot, ju mund të ndiheni të kapur midis djallit dhe detit të thellë blu: ndërsa duhet ta kënaqni të dashurin tuaj, nuk keni mundësi ta mërzitni shefin tuaj. Është në rregull të ecni një herë në disa kohë në litar të ngushtë. Jeta ju jep vetëm atë që mund të përballoni.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Këtë ditë ka të ngjarë të përballeni me disa probleme shëndetësore. Mos e ekspozoni veten ndaj çfarëdo lloj rreziku dhe merrni seriozisht edhe simptomën më të dobët të sëmundjes. Vizitoni një mjek pa u vonuar shumë. Përndryshe, mund të jeni të shtrirë në shtrat për mjaft kohë. Sot, për fat të keq, ju mund të vraponi pas fitimeve më të mëdha me koston e mirëqenies familjare. Mos harroni, paratë mund të jenë jashtëzakonisht të çmuara, por sigurisht jo gjëja më e çmuar në jetë.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Ju do të shqetësoheni për shkak të çështjeve financiare, ose për shkak të çështjeve që lidhen me trashëgiminë. Ju do të bëheni më posesivë për gjërat materiale sot dhe nuk do të jeni në gjendje të ndani me të tjerët. Do të ndjeni pak kënaqësi duke parë përpjekjet tuaja gjatë gjithë ditës.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të bëni një kalim në një punë të re ose të merrni një ofertë pune që nuk doni ta mohoni. Ju ka të ngjarë të shkoni në një zbavitje për pazar dhe të shpenzoni me bollëk. Në mbrëmje, do të shpenzoni kohën dhe paratë tuaja për të dashurit tuaj.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Ju nuk do të bëni kompromis me parimet tuaja sot dhe do të ndiheni të kënaqur me veten si rezultat. Sidoqoftë, mos e humbni qasjen tuaj pajtuese. Ju duhet të jeni praktik në lidhje me punët tuaja profesionale.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Ju do të ndiheni shumë të shqetësuar për disa probleme sot. Ekziston një mundësi që të bashkoheni me një lloj kursi për të përmirësuar personalitetin tuaj. Ekziston gjithashtu një mundësi e një bisede intime që çon në ndonjë kënaqësi trupore.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Do të jeni në një mendje nostalgjike dhe do të pëlqeni të kujtoni kujtimet e mira të së kaluarës sot. Do të uleni me njerëz dhe do të ndani idetë dhe mendimet tuaja. Është koha të përqendroheni në të tashmen dhe të qëndroni të gëzuar në vend që të përpiqeni të mendoni për të kaluarën ose të ardhmen.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Është koha juaj të zbuloni ngadalë misterin. Topi është në fushën tuaj kur bëhet fjalë për takime biznesi dhe diskutime profesionale. Sensi juaj i humorit ka të ngjarë të hedhë një magji për të gjithë rreth jush, sot.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dashuria e jetës dhe e dashura juaj ka të ngjarë të pushtojnë ditën tuaj. Ju mund të ndërtoni kështjella në ajër! Ju do të donit t’i jepni veshjes suaj një ndryshim. Shfrytëzojeni ditën dashamirëse.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Sot, do të uleni dhe do të mendoni për gabimet që keni bërë në të kaluarën. Në punë, ju performoni si një lojtar ekipi dhe luani një rol të rëndësishëm në suksesin e ekipit tuaj. Por, përpjekjet tuaja mund të kalojnë pa u vërejtur ose mund të mos marrin vlerësimin e merituar. Do t’ju zhgënjejë, por ju e dini vlerën tuaj, kështu që nuk do të ankoheni për këtë.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Ju do të bëheni fleksibël dhe tolerant në qasjen tuaj dhe ky ndryshim do t’ju lejojë të trajtoni me lehtësi rrethanat e pafavorshme. Ju simpatizoni me njerëzit që mbajnë barrën e padrejtësisë të çdo lloji. Ju do të ndjeni gëzimin për të ndihmuar dikë në nevojë sot.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Dita do të fillojë mirë por do të ketë një rënie të fortë pasi ajo të arrijë kulmin pasdite dhe mund të lindin gjëra që do të bëhen shkak shqetësimi. Paraja mund të jetë arsyeja kryesore për stresin tuaj. Do të ketë vetëm dy zgjidhje në dispozicion për këtë problem. Njëra do të jetë shkurtimi i shpenzimeve tuaja ose përndryshe ju duhet të gjeni një mënyrë për të rritur burimin tuaj të të ardhurave. Ju mund të jeni më të prirur drejt opsionit të mëparshëm.

Burimi: Ganesha Speaks